anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego wszystkie oferty z dostawą przed świętami, mają teraz dostarczenie w nast poniedziałek?

Idź do rozwiązania
netshape
#7 Wielbiciel#

J.w. wszystkie oferty z dostawą przed świętami ,jeszcze przed chwilą mialy ta inf czerwona czcionka,  a teraz jest na szaro inf o dostawie w przyszły pon. Wszystkie aukcje nagle zmieniły dostawę, za pare dni. Jakis błąd mam nadzieję?

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45
Client:38892176
#1 Nowicjusz#

Ten sam problem u mnie...

oznacz moderatorów
QBA_K
#8 Zapaleniec#

No właśnie, może ktoś to sprawdzić? Wychodzi na to, że nie da się nic kupić na prezent, bo wszystkie przesyłki zostały przesunięte na po świętach

oznacz moderatorów
Kath28
#8 Zapaleniec#

Zgadza się. Taka informacja od razu zniechęca do zakupów. 

oznacz moderatorów
the-foe
#12 Orędownik#

najlepsze, ze diametralnie zmieniła się z 23.59 na 0.00, jakby to w praktyce miało dla sprzedającego znaczenie, kiedy on pewnie śpi 🙂

Zgaduje, ze Allegro odjęło piątek z dostawy, co jest logiczne, choć pewnie do paczkomatów coś tam będą jeszcze pakować rano. Dodatkowo dodali wszystkim jeden dzień. Czyli jak ktoś deklarował 24h to automatycznie o 0.00 juz się nia da dosarczyć przed poniedziałkiem 😉 Tak wygląda robienie nieprzymyślanego kodu i ukrycie jaki to sprzedawca sam zadeklarował czas realizacji.

oznacz moderatorów
maxr01
#16 Inspirator#

InPost nie odbiera przesyłek w piątek - takie info mam od kuriera InPost.

Swoją drogą - jak ma wyglądać dzień pracy kuriera w piątek? Do 19:00 ? Kto robi do tej godziny w Wigilię? 

I prawidłowo. Są święta, chyba każdy chce spędzić Wigilię z rodziną.

Oczywiście znajdą się osoby, które wystawią sprzedawcom "odpowiednie" oceny za czas wysyłki. Dla nich wszystkich życzę zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Być może ostatnich - gdyż słyszałem już o wprowadzaniu pojęcia "zimowych wakacji" zamiast obecnego terminu. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Kath28
#8 Zapaleniec#

Niestety u mnie to samo! Miałam naszykowane produkty w koszyku, kiedy postanowiłam je opłacić okazuje się, że dojdą po Świętach. W tej sytuacji nie będą mi już potrzebne. 

oznacz moderatorów
Agent051
#15 Entuzjasta#

@Kath28 skontaktuj się ze sprzedającym jutro rano i spytaj kiedy wyśle, jesli jutro, to zamówienie ma szansę dojść przed świetami.

oznacz moderatorów
Kath28
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, już napisałam. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@netshape @Client:38892176 @QBA_K @Kath28 @the-foe nie jest to błąd. 22 i 23 grudnia traktujemy jak święto, dlatego od dziś w przewidywanym czasie dostawy nie pokazujemy dostawy przed świętami. Sprzedający mogą mieć trudności z dotrzymaniem terminowej wysyłki, a przewoźnicy z terminowymi odbiorami i doręczeniami. Wpływ na to mają także trudne warunki pogodowe. Wiemy, jak ważny dla kupujących jest przewidywany czas dostawy, zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Monika
   Moderatorka

oznacz moderatorów
patrik2
#7 Wielbiciel#

Całkowicie bezsensowne działanie. Sprzedający deklaruje czas wysyłki i to powinno być dla was najważniejsze. A skoro takie macie praktyki to powinniście wcześniej powiadomić o tym sprzedających. Niektórzy sprzedający na te 2 ostatnie dni specjalnie dokupili towar i wydali setki tysięcy złotych na towar z którym zostaną po świętach. 

oznacz moderatorów
m.milek
#10 Popularyzator#

Zawiadomiliśmy dziś odpowiednia instytucję. Zainteresowanym proponuję zgłoszenie tej bezprecedensowej sprawy do https://report.whistleb.com/pl/uokik

oznacz moderatorów
maxr01
#16 Inspirator#

@m.milek - chyba nic Wam to nie da. Patrz na moją odpowiedź wyżej, od mojej księgowej otrzymałem odpowiednie info ze sporym wyprzedzeniem. Akurat to dotyczyło pracy ich biura, lecz łatwo było się domyślić, że dotyczy to wszystkich.

Nie masz dobrej księgowej - jesteś w plecy.....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
artmagames
#9 Pomysłodawca#

Proszę wskazać w którym miejscu informowaliście sprzedawców z wyprzedzeniem o tym, że ustanowiliście święto 22 i 23 grudnia? W aktualnościach takiej informacji brak. Jest tylko o 24 i 31.12

oznacz moderatorów
wyspaklockow_pl
#9 Pomysłodawca#

W jaki sposób allegro zamierza zrekompensować straty sprzedawcom? dziś po godzinie 1:00 sprzedaż się załamała. Klienci dzwonili cały dzień i pytali czy wyślemy dziś paczkę? Wielu sprzedawców liczyło na jeszcze kilka dni handlu. BTW wszystkie paczki DPD, które wysłaliśmy wczoraj do 15:00 trafiły dziś do doręczenia. Decyzja ma również szerszy charakter. Podjęte działania mogą być uznane przez akcjonariuszy za działanie na szkodę spółki, w związku z mniejszymi wpływami z prowizji. Dlaczego allegro nie traktuje swoich sprzedawców fair? W sporach z klientami cała odpowiedzialność spada na nas, nawet gdy klient nie wykona należycie umowy(nie odbierze paczki), dlaczego nie mogliśmy wziąć odpowiedzialności na siebie za wysłanie paczek przed Świętami?

oznacz moderatorów
eveeanime
#12 Orędownik#

to jest skandal ! Co prawda ja nie wykupuję Adsów i innych reklamowań  ale domyślam się,że ludzie są  wk.....ni   czas odpalać wrotki. W normalnym świecie allegro by zniknęło z internetu.

Chore to ...pozdrawiam

oznacz moderatorów
the-foe
#12 Orędownik#

no to pojechaliście...

zaczynam wierzyć w teorie spiskowe, ze ktos wam zapłacił, ze urżnięcie handlu na allegro tuż przed swiętami.

W normalnym świecie ludzie się cieszą jak w pracy w Wigilię dadzą ciasto i puszczą wcześniej, a Wy nam już dajecie jutro wolne! Dziękujemy towarzysze!

oznacz moderatorów
luk510
#9 Pomysłodawca#

to żart ? wszystkie wysłane in postem przesyłki w dniu wczorajszym dotarły dzisiaj albo maja status w paczkomacie/ w doręczeniu.
A akcjonariusze się zastanawiają na forach dlaczego kurs allegro <40zł powinni tu wejść to by się nie zastanawiali. Jak można działać na własną szkodę ?
Nie dość że 21,22 i 23 to są dni w których przesyłki są dostarczane jeśli nie wypadają w weekend to nawet 24 tez jest takim dniem i to od dobrych kilkunastu lat, wiem z doświadczenia.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@luk510 no... przejrzałem wczoraj nadane przesyłki do paczkomatu i co 10-ta jeszcze nie dotarła do odbiorcy i dziasiaj jak widzę nie dotrze .

oznacz moderatorów
luk510
#9 Pomysłodawca#

dostarczaj na sortownie będzie szybciej częśc paczkomatów ma przesyłki odbierane tylko do 14 wiec jak nadasz po to nie ma szans żeby była.
A to o czym pisałaś/eś wcześniej to problemy in post od dłuższego czasu jak gmerali coś w oprogramowaniu i nie maja związku z allegro. czasami zdarza się że paczek paczkomat nie przyjmuje i na infolinii zmieniają im numery ręcznie. Zdarzało się już wcześniej.
21. 12 to nie jest szczyt zamówień jeśli problemów nie było tydzień temu to teraz też nie powinno. To raczej było zamierzone zwiększenie sprzedaży w innych kanałach kosztem sprzedawców może do rocznego wyniku brakowało i chcieli podciągnąć sprzedaż bo u nich była dostawa przed świętami.

oznacz moderatorów