anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładc

MAMY ROZWIĄZANIE!
IDEALFIX
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Dostaję co chwila (kilkadziesiąt już) maile o treści:

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mail. Nie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Jeśli prowadzisz korespondencję z dodatkowych adresów, dodaj je do powyższej zakładki i ponownie wyślij wiadomość.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Problem w tym, że korzystamy od lat tylko z jednego adresu e-mail przypisanego jako adres główny i adres kontaktowy. Proszę o kontakt.

oznacz moderatorów
125 ODPOWIEDZI 125
ewasz6
#7 Wielbiciel#

Co jakiś czas dostaję powiadomienia: 

"Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mail. Nie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Jeśli prowadzisz korespondencję z dodatkowych adresów, dodaj je do powyższej zakładki i ponownie wyślij wiadomość."


To nie sa moje adresy. Co z tym można zrobić?? Nie dodaję ich, oczywiście! 

ewasz6_0-1659987315519.png

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewasz6 nie martw się, ale wiadomości, jakie zgłaszasz zostały wysłane przez osobę, która uzyskała dostęp do Twojej poczty elektronicznej.

W tej sytuacji przeskanuj proszę wszystkie urządzenia, na których jesteś zalogowana programem antywirusowym oraz antyszpiegowskim (jeśli program niczego nie wykryje, warto rozważyć pomoc specjalisty).

Następnie zmień proszę hasło do poczty, a także do konta Allegro. Najlepiej, żeby każde hasło zawierało małe i wielkie litery, cyfry, znak specjalny (np. „*”, „&”, „$”) oraz znacząco różniło się od siebie w każdym z tych miejsc.

Warto dodatkowo, abyś wylogowała się z każdego urządzenia, na jakim korzystasz z poczty oraz zabezpieczyła maila poprzez uruchomienie dodatkowych zabezpieczeń jak np. dwustopniowe logowanie.

Kolejnym krokiem, jaki możesz wykonać, by ponieść bezpieczeństwo, jest sprawdzenie ustawień poczty email, jej przekierowań oraz zgłoszenie włamania do administratora poczty.

Sugeruję również usunięcie dodatkowych adresów, możesz to zrobić z poziomu  zakładki: Moje adresy e-mail

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ewasz6
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Używam gmaila, wydawało mi się, że jest bezpieczny 🙂

oznacz moderatorów
alienoss
#7 Wielbiciel#

pytanie brzy oco w tym chodzi codziennie dostaje maila taka informacja jak w temacie nikt ode mnie nie wysyla zadnych maili co moge z tym zrobic?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dodaj w tej zakładce wszystkie adresy mailowe, z których korzystasz, odpowiadając na pytania z Allegro. 😁

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@alienoss było tu już kilka wątków na ten temat. Możliwe, że ktoś nie uprawniony ma dostęp do twojej e-maila. 

oznacz moderatorów
alienoss
#7 Wielbiciel#

Czyli co musiałbym zmienić maila czy to bardziej chodzi o dostęp do allegro

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@alienoss na początek przeskanuje urządzenia antywirusem. wyloguj wszystkie urządzenia z allegro (Logowanie i hasło ) i zmień hasło + logowanie dwuetapowe, wyloguj jeżeli jest taka możliwość wszystkie urządzenia z dostąpem do e-mail i zmień hasło.

oznacz moderatorów
DAWID324
#7 Wielbiciel#

Witam.    Od bardzo długiego czasu otrzymuje  wiadomości od allegro o nie dostarczonych wiadomościach.

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mailNie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Kontaktowałem się już z obsługą allegro polecono mi zmianę hasła i włączenie logowania dwu etapowego

Tak też uczyniłem ale wiado.osci w dalszym ciągu otrzymuje o niedostarczonej korespondencji. 

 

Jakieś pomysły co dalej z tym zrobić. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@DAWID324 wybrałeś wylogowanie ze wszystkich urządzeń.? Na ilu urządzeniach używasz allegro?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

A moim zdaniem to jest włamanie lub wirus w CW Allegro. Nagle zrobiła się epidemia tych wpisów u różnych osób. U mnie coś wysłało ok 100 maili > do adresów Allegro, których nigdy nie znałem i nie miałem nigdzie zapisanych > ofertę firmy Patron Service, z którą nigdy nie miałem kontaktu. Co ciekawe to wiadomości o tych "niedostarczonych" mailach przyszły na stary adres e-mail, którego nie używam od 2 lat > o nim wiedziało tylko Allegro, bo został po zmianie gdzieś w ustawieniach. To Allegro powinno sprawdzić u siebie stan bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 Po naszej stronie wszystko jest w  porządku. Gdybyśmy odnotowali jakiekolwiek sygnały w większej skali, jesteśmy zobowiązani aby działać natychmiast. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Chyba jednak coś jest > takich wpisów na AG o niedostarczonych wiadomościach jest coraz więcej > i to od różnych zgłaszających. To co nagle ktoś się włamał na kilkanaście różnych kont ? > prawdopodobnie na różnych serwerach.

oznacz moderatorów
neoox
#9 Pomysłodawca#

Otwierając link "Moje adresy e-mail" przechodzisz bezpośrednio do tego ustawienia na swoim koncie Allegro. W wyskakującym oknie pojawi się adres lub adresy e-mail z których wysyłana była korespondencja. Bardzo często wskakuje tam InPost (inpost@mailing.grupainteger.pl). Sprawdź też czy w tej zakładce nie masz dodanych żadnych dziwnych adresów e-mail.

oznacz moderatorów
mistycom
#1 Nowicjusz#

Co jakiś czas mam ten sam problem. Ktoś sugerował, że może to być włamanie na konto allegro albo na konto pocztowe. Kilka dni temu, jak zaczęły mi się pojawiać informacje o niewysłanej wiadomości, zmieniłam hasła do Allegro i na moją pocztę e-mail, włączyłam dwustopniowe logowanie i nigdzie nie mam zapisanego hasła, żeby nie dało się go pobrać. Niestety wiadomości dalej przychodzą i adresy mailowe nadal są dodawane. 

oznacz moderatorów
weenka
#7 Wielbiciel#

Witajcie,

od blisko miesiąca jestem torpedowana e-mailami z allegro.

Zmieniłam adresy - dalej to samo,

Zmieniłam hasła - dalej to samo,

Usunełam wiadomości, na które nie mam odpowiedzi - dalej to samo

Dodałam adresy e-mail - dalej to samo

Wczoraj dostałam 7 wiadomości!

Nie mam pojęcia o jaką moją wiadomość - która nie może zostać doręczona - chodzi

Pomoc allegro nic nie daje - mówią, żebym skontaktowała się z administratorem mojego e-maila bo z ich strony wszystko jest w porządku.

Może Wy macie pomysł jak to załatwić? Please

"Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mail. Nie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Jeśli prowadzisz korespondencję z dodatkowych adresów, dodaj je do powyższej zakładki i ponownie wyślij wiadomość."

 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@weenka a od kogo masz pocztę?

oznacz moderatorów
weenka
#7 Wielbiciel#

Miałam o2 a teraz gmail.com. Efekt ten sam, kupa e-maili z allegro

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@weenka Być może korzystasz z zewnętrznego programu do obsługi Allegro i przy jego pomocy wysyłasz np. faktury swoim klientom? Zdarza się, że takie wiadomości są generowane z automatycznego adresu i żeby problem się nie pojawiał, go też musisz dodać w zakładce Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
weenka
#7 Wielbiciel#

Jestem kupującą, nie korzystam z zewnętrznych programów tylko apki Allegro ze sklepu pley

oznacz moderatorów