anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dostałem uszkodzony przedmiot, jak postąpić?

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

Witam, kupiłem pamięć ram, właśnie go rozpakowałem jednak po rozpakowaniu ukazał się wydrapany pin, nawet nie wkładam do komputera aby przypadkiem jakiegoś zwarcia niż robić, napisałem sms do kupującego aby się do tego ustosunkował jednak 0 odzewu, 

przedmiot miał być w pełni sprawny, na zdjęciu tez widać, że piny są ok, przedmiot był spakowany na tyle dobrze, że nie mogło się to zrobić podczas dostawy a mimo to przyszedł uszkodzony:/

jakie kroki podjąć aby odzyskać pieniądze, zapewne w dyskusji jak otworzę to się wszystkiego wyprze, mogę w takim przypadku skorzystać  z POK?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zgłoś reklamację i odeślij mu uszkodzony przedmiot ,będzie musiał ją rozpatrzyć ,naprawić lub wysłać drugi nieuszkodzony .Koszty dostawy przy reklamacji pokrywa sprzedawca.

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

dostałem odpowiedź sms od niego:

 ''sprzedałem pamięć sprawną- nie obdartą, co widać na mojej aukcji i zdjęciach, sprzedałem produkt w 100% sprawny i bez wad. Była aukcja, a zgodnie z regulaminem aukcji towar nie podlega zwrotowi"

 

jednak na aukcji nic nie ma napisane aby rękojmia była wyłączona, a co jeśli nie odbierze paczki bądź odrzuci zwrot?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@zbyniek16081996  Oczywiście zgodnie z  regulaminem który sobie wymyślił  sprzedawca zwracać nie powinieneś. Przynajmniej na razie.

Na swoim koncie Allegro odnajdź zakup  zaznacz opcję  Szczegóły zakupu  a następnie kliknij  Zgłoś problem z zakupem.  Otwierasz tak zwaną dyskusję.

Opisz problem, jest to niezgodność przedmiotu z opisem,  zacytuj również treść sms'a.

Domagaj się dostarczenia przedmiotu zgodnego z opisem,  jeśli  nie dostaniesz odpowiedzi albo będzie ona niesatysfakcjonująca  poproś o wypowiedź Allegro.

Sprzedający powinien odebrać uszkodzoną pamięć sam albo wysłać ci pieniądze na przesyłkę.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie:  do POK zgłosisz dopiero wtedy jeśli dyskusja nie przyniesie rozwiązania. Ale myślę że przyniesie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@zbyniek16081996 Otwórz spór na Allegro tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa na Allegro Lokalnie tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w nim zgłoś reklamację i domagaj się naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów pod odesłaniu, także kosztu odesłania. Powołaj się na rękojmię, która trwa 2 lata i w tym czasie sprzedawca odpowiada za towar. W sporze zamieść jakieś dowody (zdjęcia) i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro, który dobrze zna zasady reklamacji i który udzieli Ci wsparcia. Sprzedawca zostanie zobowiązany do załatwienia sprawy zgodnie z zasadami.

Gdyby jednak spór nie przyniósł rozwiązania, po 14 dniach od zakupu złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Sprzedający jest informowany o wniosku, wie, że może to grozić zawieszeniem konta, więc prawdopodobnie szybko zwróci Ci pieniądze za wadliwy towar.

Nie pisz żadnych SMS-ów, tylko wszystko załatwiaj przez spór i proś o pomoc Allegro. Nie powołuj się na żaden zwrot, który jest kojarzony ze zwrotem bez podania przyczyny, tylko pisz o reklamacji z rękojmi z powodu wad.

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

@xyz96 a co w przypadki już jeśli w końcu zgodzi się na odesłanie ale odrzuci rękojmie, co w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@zbyniek16081996 Otworzyłeś Dyskusję? Poprosiłeś tam o pomoc Allegro? Myślę, że jeśli zażąda odesłania towaru w ramach reklamacji, już jej nie odrzuci, tylko odda wszystkie koszty. Jeżeli odrzuci, złóż wniosek o rekompensatę z POK.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@zbyniek16081996 Tak z ciekawości: co znaczy "wydrapany pin"?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Nóżka,bolec, styk albo coś innego. 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 Dzięki, że mi wyjaśniłeś czym jest pin, bo bym nie wiedział. Niemniej jednak pytałem @zbyniek16081996 czym wg niego jest "wydrapany pin" (mógłby np. wrzucić jakąś fotkę tego uszkodzenia)?

PS Styk z reguły nazywany jest padem, a nie pinem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Przecież była buźka na końcu, ale ludzie potrafią mieć różne pomysły, nawet wydrapać pin. 😄

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere ddd.jpg

 

 

może i być pad 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@zbyniek16081996 No to teraz poczekamy aż któraś moderatorka przyklepie fotkę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere voilà :)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@zbyniek16081996 Nie widzę zbyt dobrze, bo fotka jest nieco rozmyta po powiększeniu, ale jeśli to jest "tylko" zadrapany laminat (solder maska) i piny, to zwary z tego nie będzie.
Na fotkach w ofercie nie było tego widać?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere on jest tak zadrapany, ze po włożeniu do gniazda odpadną dwie "blaszki" jest zadarty jakby od dołu, na zdjęciu w aukcji tego uszkodzenia nie widać

oznacz moderatorów