anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa do punktu Allegro - zaginęła przesyłka

marmatuszewski
#1 Nowicjusz#

Witam,

mam następujący problem, który Allegro nie chce rozwiązać poprzez różne swoje kanały. Próbowałem poprzez e-mail (przestano mi odpowiadać), Messenger (brak odpowiedzi), Czat (spychologia na inny dział i brak połączenia z tym działem).

Zakupiłem towary z usługa dostawy do punktu Allegro. Towary zostały wysłane przez sprzedających 18 i 19 listopada. W przeddzień dostawy, skontaktowała się ze mną konsultantka Allegro z informacją, że wybrany punkt Allegro został na stałe zamknięty i przesyłka zostanie przekierowana do innego punktu w mieście. Następnego dnia (22.11) zwróciłem się z pytaniem kiedy zostaną dostarczone przesyłki do nowego punktu gdyż w szczegółach zakupu nadal widniał „stary” zamknięty na stałe punkt Allegro. Otrzymałem odpowiedź, że następnego dnia. Kolejnego dnia przesyłka nie dotarła do nowego punktu, a w szczegółach zakupu nadal był ten stary punkt Allegro. Ponownie zwróciłem się z prośbą o informacje, ale od tego dnia Allegro milczy. 
Opłaciłem zakupione towary i zostałem z niczym (ani pieniędzy, ani towaru). Najbardziej irytujący jest brak kontaktu i informacji zwrotnej od Allegro.

Jak rozwiązać ten problem?

 

pzdr.

m

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@marmatuszewski Za przesyłkę względem Ciebie odpowiada sprzedawca, a nie Allegro. Złóż więc reklamację sprzedawcy i domagaj się niezwłocznego wydania towaru lub zwrotu wpłaty. Ponadto, możesz domagać się wydania towaru w punkcie, który wybrałeś, nie musisz się godzić na inny punkt. Dokonując zakupu na Allegro zawierasz umowę ze sprzedawcą na zakup rzeczy i jej dostarczenie. Nie akceptujesz przy tym jednocześnie żadnych regulaminów przewoźnika. Jeśli będziesz miał problem z dostawą towaru lub zwrotem całej wpłaty, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@marmatuszewski 
Kupiłeś jako Konsument czy Przedsiębiorca / Firma ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@marmatuszewski Wczoraj otrzymaliśmy Twoją wiadomość mailową w tej sprawie, dlatego poczekaj jeszcze proszę na naszą odpowiedź. Na pewno otrzymasz od nas odpowiedź zwrotną w sprawie tej przesyłki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów