anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładc

MAMY ROZWIĄZANIE!
IDEALFIX
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Dostaję co chwila (kilkadziesiąt już) maile o treści:

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mail. Nie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Jeśli prowadzisz korespondencję z dodatkowych adresów, dodaj je do powyższej zakładki i ponownie wyślij wiadomość.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Problem w tym, że korzystamy od lat tylko z jednego adresu e-mail przypisanego jako adres główny i adres kontaktowy. Proszę o kontakt.

oznacz moderatorów
125 ODPOWIEDZI 125
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@weenka W takim razie pozostaje kontakt z administratorem poczty, jak radzili wcześniej konsultanci.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
weenka
#7 Wielbiciel#

Administratorem jakiej poczty? Mojej poczty gmail.com wcześniej o2?

Sorki ale już zgłupiałam:)

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@weenka Tak, skontaktuj się z administratorem serwera, na którym utrzymywana jest Twoja skrzynka elektroniczna.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Mr_lucky
#8 Zapaleniec#

Otrzymuję od paru dni mail za mailem o treści: "Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mailNie mogliśmy jej więc dostarczyć." Nie wiem o co chodzi?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mr_lucky Cześć! Czy prowadziłeś ostatnio korespondencję ze sprzedającym lub kupującym? Jeśli adres mailowy, z którego wysłałeś swoją wiadomość nie jest dodany w zakładce Moje adresy e-mail, wiadomości nie będą docierały do adresatów. W zakładce tej możesz dodać lub usunąć adresy e-mail, z których korzystasz do korespondencji w ramach Allegro.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mr_lucky
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Używam tylko jednego adresu e-mail i korespondencji poza jednorazowym przypadkiem jednego maila w przeciągu ostatnich kilku tygodni nie prowadziłem. Stąd się dziwię i jednocześnie martwię, czy ktoś nie miesza w moim koncie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mr_lucky w takim razie może to być włamanie na skrzynkę mailową. Zmień proszę swoje hasło do maila, jeśli masz możliwość, to włącz logowanie dwuetapowe. Zmień też hasło w Allegro (ale na inne niż to do maila) i również włącz logowanie dwuetapowe. Maile powinny ustąpić, ale jeśli tak się nie stanie konieczny będzie kontakt z administratorem poczty

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mr_lucky
#8 Zapaleniec#

Ale czy na pewno skrzynkę mailową, skoro e-maile są wysyłane z innego konta e-mail? A może to włamanie na profil Allegro?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mr_lucky  na tym etapie nie potwierdzamy włamania na Twoje konto Allegro. Jeśli zmienisz swoje hasła i włączysz logowanie dwuetapowe, a niepokojące sygnały wciąż będą się pojawiać - daj znać 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mr_lucky
#8 Zapaleniec#

Dziękuję.

oznacz moderatorów
weronika2221
#7 Wielbiciel#

Do mnie również od dwóch dni przychodzą maile "Wiadomość nie została dostarczona.Dodaj adres e-mail do twojego konta". Nie wysyłałam do nikogo wiadomości i nie wiem o co chodzi.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@weronika2221 Cześć! A czy wykonałaś te działania, które poleciłam Mr_lucky, czyli zmiana haseł na skrzynce mailowej i na koncie Allegro (bezpieczne będą dwa różne hasła), a także włączenie logowania dwuetapowego?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
weronika2221
#7 Wielbiciel#

@ko_alka Tak zmieniłam hasła zarówno na poczcie jak i koncie allegro. Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów
MBabelek
#2 Obserwator#

IMG_20210722_175559.jpg

Screenshot_2021-07-22-17-55-03-253_pl.allegro.jpg

 U mnie podobnie. Dziwne adresy się pokazują, że próbują się skontaktować z kimś. Gdyby było włamanie na skrzynkę pocztową, to korespondencja by dochodziła do adresatow. Tutaj jest wyraźna próba kontaktu z innego "dziwnego" adresu, tylko czemu przychodzą informacje z Allegro. 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MBabelek usuń proszę podejrzane adresy mailowe z zakładki Moje adresy e-mail, zmień swoje hasło na pocztę mailową i na konto Allegro, włącz też logowanie dwuetapowe. Dobrze będzie, jeśli wylogujesz swoje konta ze wszystkich urządzeń. Na Allegro zrobisz to w tym miejscu. Daj proszę znać w razie kolejnych, podobnych sytuacji 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
markus3004
#7 Wielbiciel#

Cześć,

od 2 dni dostaję właśnie takie emaile, "Wiadomość nie została dostarczona. Dodaj adres e-mail do Twojego konta" "

Do Twojego adresata/kontrahenta została wysłana wiadomość z adresu, który nie znajduje się w zakładce Moje adresy e-mail. Nie mogliśmy jej więc dostarczyć.

Jeśli prowadzisz korespondencję z dodatkowych adresów, dodaj je do powyższej zakładki i ponownie wyślij wiadomość."

Zmieniłem już hasła do poczty jak i allegro, włączyłem logowanie dwuetapowe oraz wylogowałem się ze wszystkich urządzeń i dalej nic. Zawsze odpowiadam z prywatnego maila lub aplikacji allegro, ale ostatnio do nikogo nie odpisywałem. Czy na moje konto ktoś się włamał? Co jeszcze mogę zrobić ?

oznacz moderatorów
AnusienkaYO
#7 Wielbiciel#

U mnie od jakiegoś czasu to samo- w końcu zmieniłam wszystko nawet adres główny a meile dalej przychodzą z adresu allegro- porównywałam z innymi wiadomościami od Was, w koncu weszłam przez link żeby sprawdzić te niby dodatkowe meile i też wysypała mi się taka dziwna lista z różnymi nieznanymi adresami. Pytanie czy to ktoś pod allegro nie podszywa się bo gdybym potwierdziła je po przekierowaniu to by był cyrk . Dziwne że jak wchodzę na swoje konto żadnych adresów nie ma a jak przez ten wasz link to wysypuje się taka lista jak powyżej ktoś wkleił? Czy to jakiś wirus? czy allegro się w końcu tym zainteresowało?

oznacz moderatorów
Mr_lucky
#8 Zapaleniec#

Dobre pytanie, bo ja po roku spokoju znów jestem zasypywany mailami o niedostarczeniu rzekomo moich wiadomości, wysłanych z maila, nie będacego na liście Allegro. Naprawdę nie da się sprawdzić z jakiego maila są wysyłane takie wiadomości?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mr_lucky @AnusienkaYO Przekażcie do nas te wiadomości przy użyciu opcji [prześlij dalej jako załącznik] lub [prześlij dalej] na adres phishing@allegro.pl – zajmiemy się sprawą.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
AnusienkaYO
#7 Wielbiciel#

Meil napisany pytanie- czy te meile są naprawdę od Was (adres się zgadza po rozwinięciu) czy to złośliwe oprogramowanie i dzięki temu mamy już zainfekowane urządzenia? Skąd po kliknięciu w wasz link pojawia się obca lista adresów dodatkowych z pytaniem czy je potwierdzić i dopisac do konta (oczywiście nie roziłam tego). Czy Was moderatorzy mogą to jakoś sprawdzić i wytłumaczyć. Czy najlepiej zlikwidować konto i się pożegnać z allegro? 

oznacz moderatorów