anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe zdjęcie produktu i niezgodny opis.

C23B32
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_Kupuje na wielu portalach.. ale to co dzieje się  na allegro to jest patologia.Dlaczego na innych portalach warunkiem sprzedaży jest prawdziwy opis i prawdziwe zdjęcie Czy wy wiecie co to jest uczciwość kupiecka??  Praktycznie co któryś  produkt ma fikcyjne zdjęcie lub wadliwy opis. Co jakis czas kiedy mam mniej zakupów pisze i pytam się a i tak sprzedawcy często maja gdzieś. Czarnej listy sprzedawców nie chcecie .Zgłaszam, a allegro tez ma to gdzieś. Tylko muszę potem wszytko odsyłać ..dużo kupuje dziennie 30-50 przedmiotów  nie jestem w szanie do każdego pisać i weryfikować KAŻDEJ aukcji choćby z prostej przyczyny ze doba ma tylko 24 godziny -za to i sprzedawcy i allegro biorą kasę, mi nikt nie płaci -to my kupujący WAM płacimy. I chcemy rzetelnych zdjęć i opisów . Dziś na 59 przedmiotów 11 wraca ..Jest to zawracanie sami wiecie czego. Tak nie da rady dłużej tutaj. Kupowanie tutaj wychodzi w godzinach dziennie pomijając, ze wielkość kosza zakupowego jest śmieszna . Tak jakby tu wszystko utknęło w latach 90 - wolna amerykanka aby tylko wpływy były. Niestety takie mam odczucia - i zero zainteresowania ze strony allegro. Pora chyba się pożegnać.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

Knowhere
#21 Demiurg#

@vonNogay Jak ktoś dał się zepchnąć, to został zepchnięty😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@C23B32 "W innych miejscach, gdzie sprzedawałam sama miałam kilka tysięcy produktów ze zrobionymi zdjęciami przez ze mnie i co? Czy to był problem? Nie, bo miałam i ładniejsze, z moim firmowym znakiem "wodnym", czyli wiedzieli, ze to mój produkt rzeczywisty a nie coś z internetu skopiowane i nikt nie mógł się do tego przyczepić" - no cóż, na allegro znaki wodne zostały zakazane, póki co na miniaturce (chyba że w międzyczasie cichaczem pozmieniało się coś w regulaminie).

"Najlepsze jest to, że na wielu portalach jeśli używasz nie swoje zdjęcie do którego nie jesteś w stanie udowodnić swoich praw albo, że ktoś używa twojego - zamykają pacjentowi aukcje dopóki tego nie zmieni i po sprawie (po zgłoszeniu i nie trwa to w nieskończoność)." - allegro ma do tego swoje cudowne narzędzie, które - biorąc za wyznacznik wątki nt. kradzieży zdjęć założone na tym forum - w większości przypadków nie działa, bo zazwyczaj kończą się one stwierdzeniem "nasze narzędzie nie wykryło bla bla bla".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@C23B32, przykro mi, że masz takie odczucia względem serwisu Allegro.

Mogę Cię jednak zapewnić, że oferta na Allegro musi spełniać określone wymagania. Zarówno jeśli chodzi o opis, jak i zdjęcie. Szczegółowo opisaliśmy to tutaj. Niedopuszczalne jest to, aby opis zawierał informacje nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd. Jeśli tylko zobaczysz taką ofertę, możesz zgłosić ją nawet tutaj, na Gadane - zadbamy o jej sprawdzenie.

Każde Twoje zgłoszenie jest skrupulatnie weryfikowane. Tym niemniej zdarzają się sytuacje, w których zgłoszona oferta nie zostaje usunięta. Może być to spowodowane np. tym, że wobec sprzedającego podjęliśmy działania, które nie są widoczne gołym okiem dla użytkowników.

Mam nadzieję, że pojedyncze negatywne doświadczenia nie zniechęcą Cię do całego serwisu. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 

Niedopuszczalne jest to, aby opis zawierał informacje nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd.

Chciałbym więc zapytać, kto uchybia swoim obowiązkom "dopuszczając" do publikacji nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd
I nie mam na myśli osób interweniujących tylko w odpowiedzi na donos (czytaj: zgłoszenie wolontariuszy), ale tych które powinny zapewniać choćby minimalny poziom bezpieczeństwa Kupujących poprzez "niedopuszczenie" do kuriozalnych, błędnych, wadliwie skonstruowanych nazw w wyniku eksperymentu tzw. "produktyzacji".

Każde Twoje zgłoszenie jest skrupulatnie weryfikowane. Tym niemniej zdarzają się sytuacje, w których zgłoszona oferta nie zostaje usunięta. Może być to spowodowane np. tym, że wobec sprzedającego podjęliśmy działania, które nie są widoczne gołym okiem dla użytkowników.

Interesujące mnie (i zapewne wielu Kupujących) jest poznanie odpowiedzi na pytanie: jakie "działania. które są niewidoczne gołym okiem dla użytkowników" są podejmowane wobec tych tzw. "produktów Allegro" i czy są to działania (o ile w ogóle są) tylko interwencyjne (inicjowane donosem), a jeżeli nie - to dlaczego są one nadal nieefektywne.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

C23B32
#10 Popularyzator#

@A3damSzanowny pani moderator zrobiła copy and paste standardowej formułki co by pokazać jak allegro jest niesamowicie pracowite, prawe, pilnujące KAŻDEJ aukcji , itd itd ..tyle, że nawet z tej pracowitości pani moderator nie mogła przeczytać co wcześniej było DO NIEJ napisane. Pozwolę sobie również na przekopiowanie i wklejenie, bo rozumiem to jest norma: "Co do niewłaściwych opisów i zdjęć mam zrzucić pól allegro na pendrive i wam wysłać ?? -sorry to wy za to bierzecie pieniądze, .. zgłaszane sporo nikt nigdy nic nie zrobił ..."

@mr_oma w sumie ten ostatni wpis pani moderator pokazuje prefect jaki stosunek ma allegro do klientów ..tak dokładnie jak napisał @Knowhere "indolencja allegro w tej kwestii to już obrosła legendą"----ja  na podstawie każdej z moich spraw twierdze: wielu, wielu kwestiach ..

Serio ludzie łykają tutaj takie teksty?? :"Mogę Cię jednak zapewnić...Każde Twoje zgłoszenie jest skrupulatnie weryfikowane....podjęliśmy działania.... ...Niedopuszczalne jest to.....zadbamy o jej sprawdzenie... Czy szanowne allegro samo siebie słyszy ??

I to: gołym ooOOookiem --to jedne z lepszych

Również chce wiedzieć:"kto uchybia swoim obowiązkom "dopuszczając" do publikacji nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd" (są ich tysiące ) i również mam na myśli osoby interweniujące tylko w odpowiedzi na donos (czytaj: zgłoszenie wolontariuszy)". Byłby choć jakiś ślad.

Jakie działania ?? Też chętnie ujrzę, nawet uzbroję moje gołe oczy -obecnie ze sprzętu : x30, x60 i max x120; nokto, termo również obecna.

Nie prościej napisać : Macie się stosować do naszych reguł, nie marudzić, bierzemy za to kasę (co się należy zgadzam się) nie zawracać za dużo głowy bo i tak nikt na to nawet nie looknie, a że są podróbki, lewe certyfikaty, urządzenia niespełniające podstawowych zasad bezpieczeństwa, niewłaściwe zdjęcia, opisy, lewe numery do oprogramowania, coś co jest błękitne, a wmawiane jest, że to czarne (sprawa z wczoraj)   itd, itd... to nieważne- mamy od każdej transakcji kasę i nam się nie opłaca ani tego weryfikować, a tym bardziej reagować ...kilkuset kupujących odejdzie kilka tysięcy przyjdzie i tak będzie się kręcić ...wiecie jak to się nazywa drogie allegro ??..chociaż to ???:)))

Wtedy nikt nie będzie się produkował, tracił czasu, wy nie będziecie musieli udawać i wszyscy happy ..chyba?

P.S każda z tych spraw mi się przydarzyła osobiście i kilka więcej ..kiedyś były zgłaszane..nic nie zrobione, jest jak było (pomijając niewidoczne gołym okiem). Wy olewacie, obecnie ja tak samo. Mam nadzieje, że do czasu kiedy ktoś po panu Francois zrozumie, że może być więcej kasy z rozsądniejszego podejścia :))) Chyba, że o niczym nie wie - bo dziwne to jednak: w jego poprzedniej firmie (jestem tam od 2005) nic z tego co jest tutaj nie przechodzi ...ciekawe:)))

 

 

 

oznacz moderatorów

C23B32
#10 Popularyzator#

@mr_omano, no już znikają moje wpisy ..super

oznacz moderatorów

C23B32
#10 Popularyzator#

Dlatego warto mieć kopie publikacji (była zniknęła):

@A3damSzanowny pani moderator zrobiła copy and paste standardowej formułki co by pokazać jak allegro jest niesamowicie pracowite, prawe, pilnujące KAŻDEJ aukcji , itd itd ..tyle, że nawet z tej pracowitości pani moderator nie mogła przeczytać co wcześniej było DO NIEJ napisane. Pozwolę sobie również na przekopiowanie i wklejenie, bo rozumiem to jest norma: "Co do niewłaściwych opisów i zdjęć mam zrzucić pól allegro na pendrive i wam wysłać ?? -sorry to wy za to bierzecie pieniądze, .. zgłaszane sporo nikt nigdy nic nie zrobił ..."

@mr_oma w sumie ten ostatni wpis pani moderator pokazuje prefect jaki stosunek ma allegro do klientów ..tak dokładnie jak napisał @Knowhere "indolencja allegro w tej kwestii to już obrosła legendą"----ja  na podstawie każdej z moich spraw twierdze: wielu, wielu kwestiach ..

Serio ludzie łykają tutaj takie teksty?? :"Mogę Cię jednak zapewnić...Każde Twoje zgłoszenie jest skrupulatnie weryfikowane....podjęliśmy działania.... ...Niedopuszczalne jest to.....zadbamy o jej sprawdzenie... Czy szanowne allegro samo siebie słyszy ??

I to: gołym ooOOookiem --to jedne z lepszych

Również chce wiedzieć:"kto uchybia swoim obowiązkom "dopuszczając" do publikacji nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd" (są ich tysiące ) i również mam na myśli osoby interweniujące tylko w odpowiedzi na donos (czytaj: zgłoszenie wolontariuszy)". Byłby choć jakiś ślad.

Jakie działania ?? Też chętnie ujrzę, nawet uzbroję moje gołe oczy -obecnie ze sprzętu : x30, x60 i max x120; nokto, termo również obecna.

Nie prościej napisać : Macie się stosować do naszych reguł, nie marudzić, bierzemy za to kasę (co się należy zgadzam się) nie zawracać za dużo głowy bo i tak nikt na to nawet nie looknie, a że są podróbki, lewe certyfikaty, urządzenia niespełniające podstawowych zasad bezpieczeństwa, niewłaściwe zdjęcia, opisy, lewe numery do oprogramowania, coś co jest błękitne, a wmawiane jest, że to czarne (sprawa z wczoraj)   itd, itd... to nieważne- mamy od każdej transakcji kasę i nam się nie opłaca ani tego weryfikować, a tym bardziej reagować ...kilkuset kupujących odejdzie kilka tysięcy przyjdzie i tak będzie się kręcić ...wiecie jak to się nazywa drogie allegro ??..chociaż to ???:)))

Wtedy nikt nie będzie się produkował, tracił czasu, wy nie będziecie musieli udawać i wszyscy happy ..chyba?

P.S każda z tych spraw mi się przydarzyła osobiście i kilka więcej ..kiedyś były zgłaszane..nic nie zrobione, jest jak było (pomijając niewidoczne gołym okiem). Wy olewacie, obecnie ja tak samo. Mam nadzieje, że do czasu kiedy ktoś po panu Francois zrozumie, że może być więcej kasy z rozsądniejszego podejścia :))) Chyba, że o niczym nie wie - bo dziwne to jednak: w jego poprzedniej firmie (jestem tam od 2005) nic z tego co jest tutaj nie przechodzi ...ciekawe:)))

oznacz moderatorów

C23B32
#10 Popularyzator#

Minal prawie rok i nic : w dalszym ciagu lata 90 na Allegro. ZERO zmian. Jak byly falszywe zdjecia tak sa, jak byly falszywe tytuly i opisy tak sa --Dlatego praktycznie zredukowalismy o 95% zakupy tutaj; sorry wam sie nie chce choc za to bierzecie pieniadze to  my klienci mamy was blagac o to ? Zglaszane tym linkiem na dole nigdy nic sie nie zmienilo. Nawet te na zywca podszywanie sie nie orignalnych produktow pod znane firmy. Czyli klient moze wezmie a jak nie to i tak moze zrobic zwrot . A my znaczy Allegro mamy to gdzies bo i tak mamy swoja pensje - super rzetelne podejscie.  Swietna polityka - moze wasz nowy szef wkrotce zrobi tu porzadek bo Mr Francois to raczej wszystko tutaj olal i chyba dobrze, ze odchodzi. Ok moge zglosic ..prosze gdzie mam przeslac -nie bede publicznie sie pastwic  nad jak dla mnie oszustami - rzeczywiste zdjecia otrzymanych towarow rzecz jasna posiadam. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to można podziekować produktyzacji wprowadzonej przez allegro, która wrzuciła wszystkich do jednego wora, pozwoliła na kopiowanie i kradzież fotek oraz opisów, a także łączy oferty bez wiedzy sprzedawcy. Niestety takie czasy nastały, że liczy się tylko ilość a nie jakość 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

C23B32
#10 Popularyzator#

Sorry ale to nie produktyzacja tylko calkowity brak kontroli nad rzetelnoscia i prawdziwoscia ofert - u kazdej znanej od dziesiatkow lat konkurencji  - zaden z tych numerow nie przechodzi - kazde zgloszenie jest rozpatrywane - tak kazde. A i tak zarabiaja, maja swoja renome i reputacje. Szkoda, ze nic naszego nie moze byc chociaz poprawne. Jak napisane powyzej nadzieja mala ale zawsze ze wkrotce sie cos zmieni; jak nie tu na Allegro  to...niedlugo bedzie dla nas kupujacych mile zaskoczenie :)) Konkurencja nie spi szczesliwie dla klientow .To mamy klopot bo zawsze potrzebujemy tylko duzych ilosci w znakomitej jakosci 🙂 ...serio.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@mr_oma "Niedopuszczalne jest to, aby opis zawierał informacje nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd. Jeśli tylko zobaczysz taką ofertę, możesz zgłosić ją nawet tutaj, na Gadane - zadbamy o jej sprawdzenie."

Gòwnø prawda. Wielokrotnie zgłaszałem i NIGDY nie zrobiliście NIC. 
Ale wywalić komuś aukcję za to że wstawił PRAWDZIWE zdjęcia zamiast ściągniętego z netu na białym tle to jesteście pierwsi. 
Wylewanie dziecka z kąpielą.

oznacz moderatorów

C23B32
#10 Popularyzator#

3 lata pozniej zawitalam ponownie tu i  praktycznie wciaz  to samo  a wlasciwie tylko gorzej  nic dziwnego ze tracicie dramatycznie rynek - wlasnie zostalam po raz setny oszukana falszywym zdjeciem i opisem produktu, i dlatego go odsylam(odebrany wczoraj )  i kupuje zupelnie gdzie indziej, gdzie za cos takiego sa zwyczajnie bany dla sprzedawcy i nie potrzeba czarnej listy  - smutne   ..nie zglaszam bo i tak zawsze olewacie. Jako ciekawostka : nie wiedzialam ze sprzedawcy moga miec w danych kontaktowych-Firma - praktycznie same iksy ;..zero kontroli nad czymkolwiek  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@C23B32 oczywiście, że jest gorzej, bo są miliony chińskich ofert, często z fake kont, nad tym już dawno nikt nie panuje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów