anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

faktura, a zwrot towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
kornelia2807
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Suerując się rozmiarówka podana przez sprzedającego zamówilam czółenka rozm. 39 - za duże , a kilka dni pozniej 38 - za ciasne. 

Na jedne i drugie czółenka zostały wystawione faktury na mnie jako osoabę indywidualną, nie na firmę Dokonując zwrotów pojawia mi sie informacja,że otrzymałam fv i nie mam możliwości otrzymania zwrotu zapłaconej kwoty mimo że towar zostałe zwrócony? 

Czekam jeszcze na odpowiedź sprzedawcy (Estetino Rzeszów) i jego stanowisko w tej kwestii.

dot. dwóch aukcji tych samych rzeczy:

21.03 - CZARNE NISKIE KLASYCZNE CZÓŁENKA DAMSKIE ZAMSZ 39

 

i 29.03 te same czółenka tylko rozm. 38 

 

CZARNE NISKIE KLASYCZNE CZÓŁENKA DAMSKIE ZAMSZ 38

 

Czy tak rzeczywiście jest. Nie ma takiej inf.w zakładce sprzedającego - zwroty. 

Dlaczego otzymując fv jako osoba indywidualna nie mam prawa otrzymania zwrotu środków pienieżnych.

 

z wyrazami szacunku

Kornelia Biegisz

kornelia2807

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Masz prawo do odstąpienia od umowy (zwrotu) towaru zakupionego na FV na osobę prywatną. Wyślij oświadczenie, podaj numer konta do zwrotu wpłaty. Jeśli sprzedawca będzie robił problem, rozpocznij z nim dyskusję przez Allegro.

oznacz moderatorów
kornelia2807
#7 Wielbiciel#

odstąpiła zarówno od jednej i drugiej umowy poprzez allegro. Czy to wystarczy?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, wystarczy. Gdzie pojawiały się te informacje o braku możliwości odstąpienia, w formularzu Allegro?

oznacz moderatorów
kornelia2807
#7 Wielbiciel#

w momencie kiedy dokonywałam zwrotu towaru to pojawiał sie czerowny pasek z taka informacją. Żałuję że nie zrobiłam zrzutu ekranu:(

 

Zobaczymy co mi odpiszą . Dziekuję za pomoc

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

bo allegro w całej swej mądrości rozróżnia typy ofert po dokumentach

jakbym się uparł to mogę kupić towar na firmę na paragon

i co allegro, jestem konsumentem?

 

dlaczego nie można zmusić Kupującego by przy zakupie wybierał rodzaj transakcji

zakup konsumencki / na firmę?

Dlaczego zmuszacie Sprzedawców do zawierania umów co do których charakteru nie mają wiedzy?

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kornelia2807 pamiętaj proszę o dodawaniu wątków do odpowiednich sekcji forum 🙂 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów