anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura za zakup

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

Witam, mam taki problem, otóż  kupowałem kilka  rzeczy  ze swojego koszyka i przy zamówieniu kliknąłem  jak zazwyczaj że chce otrzymać FV  (dane podawałem z kilka lat temu do sytemu i zapisałem i jak do tej pory nie miałem z tym problemu)  w sensie kliknąłem w okienko przy opcji że chce FV a nie że np w wiadomości do sprzedającego napisałem że chce FV , no i....... jeden najbardziej ogarnięty od razu mi odpisał żębym podał nip bo mu się nie wyświetla nie widzi mojego nipu  .... ok podałem mu i paczka przyszła z dobrą fv a reszta sprzedających wystawiła mi fv imienne.......  odrazu pisałem do nich  że coś jest nie tak  bo ja dane podawałem do systemu i powinni zobaczyć wszystkie moje dane  ale skoro ich nie widzieli to czy mogli by  jakoś tą sytuacje naprawić  ...> wszyscy  staneli na wysokości zadania i tak czy siak otrzymałem poprawne FV , poza jednym sprzedającym który się ociągał ....... w końcu założyłem dyskusje  tak żeby allegro pomogło  , tak pomogło że oświadczyli mi (allegro) że to moja wina a sprzedający nie ma obowiązku wystawić mi faktury korygującej...........  odpisałem  że uważam że to wcale nie jest moja wina ponieważ ja dane podawałem do systemu i przy zamówieniu odznaczyłem opcje że chce otrzymać FV  i tyle i żadne powiadomienie mi nie wyskoczyło że musze podawać dodatkowo dane w wiadomości do sprzedającego czy coś  a od innch sprzedających dowiedziałem się  że to przez aktualizacje jaką zrobiło allegro tak się stało żę sprzedający nie widzą wszystkich danych do FV . I czekam już kilka dni na odpowiedź i cisza , stoi na tym że allegro twierdzi że to "moja wina" ..... Może mi ktoś pomóc? Jak ja mam zareagować gdzie skarge złożyć ? Moim zdaniem ewidentna wina  systemu .

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Andrew237, czy jesteś pewien, że wskazałeś dane do faktury z NIP-em? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

Zawsze robie tak samo  , zaznaczam że chcę otrzymać FV , przy zamówieniu jest taka opcja, tam się takim "ptaszkiem" zaznacza  i ja to zaznaczam , nie wiem od ilu lat tak robiłem i nie było z tym problemu , później po tym też kupowałem tylko że jeden przedmiot i zaznaczyłem że chce otrzymać FV plus w wiadomościcach do sprzedającego podałem dodatkow dane do FV i ten sprzedający zadzwonił do mnie bo chciał mi zamiennik sprzedać a nie orginał i tak gadamy gadamy i zapytałem się go czy widzi moje dane do fv i on powiedział że nie widzi że to jest przez aktualizacje . Nawet nie wiedziałem że można zaznaczyć że chce się FV bez nipu ... 😕

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Andrew237 Minęło 14 dni od odebrania tego towaru na fakturę imienną? Jeśli nie, zrób zwrot i kup to samo, sprawdzając poprawność danych do FV.

oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

Tak mineło , jak pisałem ten sprzedający się ociągał i zdąrzyło minąć te 14 dni , on też mi napisał żebym zrobił wzrot ale się już nie dało , no to poprosiłem o fakture korygującą   no ale   mieli z tym najwyraźniej pod górke 😕

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Andrew237 Jeśli sprzedawca proponował zwrot, prawdopodobnie zgodzi się go przyjąć także po upływie 14 dni. Zwrotu nie musisz robić przez Allegro, możesz mailem wysłać rezygnację i odesłać towar. Poniesiesz jednak koszt odesłania.

oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

To była częśc do maszyny  , na drugi dzień założona a do dzisiaj wygląda jak by  10 lat miała to pewnie nic by z tego nie było , oni tłumaczyli to ich systemem tak żeby mogli  skasować starą fakture i wystawić mi nową  , no ale opcja zniknęła , myślałęm że allegro coś pomorze no ale popisali się na całego....

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@Andrew237 Prawdopodobnie sprzedawca wystawił Ci fakturę imienną do paragonu. Jeżeli tak, to na paragonie nie ma NIP-u, bo sprzedawca go nie znał. Dlatego teraz nie chce wystawić korekty, ponieważ  musiałby zapłacić podatek podwójnie. Ja w takim przypadku proszę klienta, aby odstąpił od umowy i wytawiam fakturę na poprawne dane. To, że minęło 14 dni, nie ma znaczenia, przecież nie trzeba odsyłać towaru, tylko e-mailem wysłać oświadczenie. Ja to potrzebuję dla księgowej.

Endrju
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@a_brod 
przecież nie trzeba odsyłać towaru, tylko e-mailem wysłać oświadczenie. W moim przypadku jest to potrzebne księgowej.

Zainwestuj w szkolenie dla księgowej.
Dokumentujesz korektą zwrot towaru - w sytuacji gdy do zwrotu nie doszło, a następnie wystawiasz fakturę innemu Nabywcy niż temu, który przedstawił się przy zakupie ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

No i to jest rada  , dzięki  tylko że coś mi się wydaje że sprzedawca " nie będzie mieć tego w obowiązku"

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Andrew237 
Zaznaczenie chęci otrzymania faktury VAT nie kończy wyboru: czy ta faktura ma być wystawiona na Konsumenta (bez NIP) czy Przedsiębiorcę (z NIP).
Jest to jednocześnie deklaracja Nabywcy co do przeznaczenia zakupu.
Prawdopodobnie domyślnym wyborem w Twoim przypadku jest zakup konsumencki (bez NIP).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

Ok , to dla czego w takim razie nie ma żadnego powiadomienia o takiej zmianie ? jak przedtem zaznaczałem  opcje FV to było ok , (tak się teraz zastanowiłem chwile , chciałem  jakiś czas temu zmienić sobie konto z konsumenckiego na  przedsiębiorce ale się wycofałem......  żadne powiadomienie mi się nie wyświtliło że zmiana  w danych do FV czy coś??)  To może być to...

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Andrew237 Nie bardzo rozumiem twój problem ,przecież na mailu po zakupowym masz czarnym na białym czy podałeś dane do faktury i czy był do tego NIP czy nie.😎

 

oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

Nie zaglądam na meila ....i sory ale nie przyszło mi to do głowy żeby to sprawdzić , na fv kupujejuż z 10 lat  i do teraz było wszystko ok.....

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Andrew237 
kupujejuż z 10 lat  i do teraz było wszystko ok.....

Do niedawna wiele rzeczy na Allegro było OK. 
Ale jak wiadomo: "lepsze" jest wrogiem dobrego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Andrew237 Sprawdziłeś maila czy kolejny 10 lat nie zamierzasz tego robić? 

oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

nie sprawdzałem....  pewnie nie ma  tych danych ...... na to wychodzi że  sam siebie w konia zrobiłem bo nie chcący wykasowałem dane  czy ustawienia  że jak zaznaczam że chce fv to moje fdane nie "idą" 

oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

Sprawdziłem swoje dane  w zakładce konto , nie ma moich danych do FV ....... pięknie. Nigdy nie miałem firmowego  , podałem dane do fv i zapisałem w systemie i tyle . nie wiem jak ale pewnie te dane się wykasowały jak chciałem  zmienić konto na  firmowe  i wycofałem się z tej opcji .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Andrew237sprawdziłam Twoje ostatnie zakupy - dane do faktury podajesz w wiadomości do Sprzedającego. Natomiast w opcji danych wybrałeś swoje dane z konta Allegro. W przypadku faktury powinieneś zaznaczyć opcję, że chcesz fakturę oraz dodatkowo kliknąć w "zmień dane" i wprowadzić dane firmowe. Wtedy Sprzedający wystawi fakturę na Twoje dane firmowe. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Andrew237
#9 Pomysłodawca#

Bardzo Cię proszę sprawdź moja starsze zakupy , tam nie podaje danych do fv  w wiadomości , tak robie po tym  zakupie jak mi FV imienne poprzychodziły tak dla pewności ze poprawne przyjdą . dalej uważam że wina  stoi po stronie allegro , ponieważ dane wykasowałęm nie świadomie , kliknąłem anuluj  jak chciałem założyć konto firmowe bo sporo danych tam trzeba było podawać i tak się zastanowiłem a po kiego mi to ? dobrze jest jak teraz  i się wycofałem  i pewnie wtedy system cofnął mi konto do domyślnego  i moje dane zniknęły , jak Bóg mi świadkiem  niech na wieczną impotencje zachoruje  ja do tej pory zanim  zrobiłem ten zakup jak mi imienne fv poprzychodziły zawsze robiłem tak samo zaznaczałem  ptaszkiem że chce otrzymać fv i było ok........

oznacz moderatorów