anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Grupowa wysyłka droższa niż osobno

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, proszę o rozdzielenie moich ostatnich dwóch zakupów w zakładce "kupione". System mi nalicza wyższą cenę wysyłki, niż jakbym zapłacił osobno.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

serwis-texas
#19 Nestor#

@nieobrany_borsuk 

Proponuje  w tej sprawie skontaktować się z Allegro.

oznacz moderatorów

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#

Liczyłem na odpowiedź moderatora,tak jak jest to w wątku z ukrytymi zakupami

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@nieobrany_borsuk Zapewne są różne metody dostaw. @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#

Nie ma. Po połączeniu zniknęły.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#

Nie. Nie pisałem nic o smart. Kontaktowałem się z allegro. Algorytm obliczania ceny błędnie zadziałał i teraz zostaje tylko dogadywanie się że sprzedającym poza systemowo

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nieobrany_borsuk 

Błąd algorytmu ? To jest ciekawe.

Nie będę Cię podpytywał co kupiłeś, ale czy możesz podać koszt wysyłek z osobna i koszt wysyłki razem ? Może chodziło o limit sztuk w paczce wg cenników dostawy.

oznacz moderatorów

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#

Pierwszy przedmiot:

- Paczkmomat 8.99 max 5 sztuk. Kolejna sztuka 0zl.

- GLS 19zł max 5 sztuk. Kolejna sztuka 2zł.

Drugi przedmiot:

- GLS 19zł max 2 sztuki. Kolejna sztuka 3zł

 

Jako użytkownik czytający tę rozpiskę zakładam, że zapłacę za GLS 19+3zł

Allegro dało do wyboru tylko GLS za 38 zł i nie da się tego cofnąć (dałbym pierwszy przedmiot do paczkomatu i ew. coś dokupił)

 

Po kontakcie z allegro dostałem odpowiedź, że kiedyś może dodadzą możliwość cofnięcia grupowania. Z tego co widzę na tym forum, wiele osób miało z tym problem i to już od dawna.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nieobrany_borsuk 

Faktycznie.

Żeby algorytm gubił się na takich prostych wyliczeniach ? Jeszcze bym zrozumiał gdyby dotyczyło to zakupu trzech przedmiotów (przy limicie do 5) i dodatkowego z innej oferty (z limitem do 3), bo wtedy nie byłoby jasne "czy się zmieści", ale w obydwu pasuje i błąd ?

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@nieobrany_borsuk Masz jak mi się wydaje, dwie formy dostawy:

paczkomat i kurier.

Chyba, że nie zrozumiałem.

Może w tym tkwi problem?

Jeśli w obu wybrałeś tak samo: kurier/paczkomat, to tylko prosimy o wyjaśnienie Moderatorów. @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#

Problemem jest grupowanie. Gdybym opłacił każdy przedmiot z osobna to jedno poszło by kurierem, a drugie paczkomatem. Gdy zaznaczyłem kilka przedmiotów i kliknąłem opłać to już mogiła. Mam do wyboru tylko taką dostanę jaka występuje na wszystkich przedmiotach. I nie da się tego cofnać.

Zakładam, że jakby na którymś z przedmiotów był tylko odbiór osobisty, to próbując opłacić przedmioty razem całkowicie straciłbym możliwość opłacenia wysyłki przez formularz, bez możliwości powrotu.

 

Skontaktowałem się ze sprzedającym tak jak mi poradziła konsultantka z allegro. Jego odpowiedź:

"koszt wysyłki powinien zostać automatycznie wyliczony po wypełnieniu formularza dostawy i płatności"

więc teraz jemu tłumaczę całą historią od nowa.

A miało być jedno kliknięcie i ekspresowa wysyłka....

 

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@nieobrany_borsuk@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_@nieobrany_borsuk Na moje krzywe oko, system ma błąd. Nie powinien pozwolić na grupowanie dwóch metod wysyłki, a przynamniej wyświetlić ostrzeżenie. Zgadywałem, że masz dwie metody dostawy i powinny zostać oddzielone z automatu.

Zgrupowałeś i masz jedną metodę dostawy, "kurier", bo w przypadku drugiego zakupu paczkomatu nie było.

 

oznacz moderatorów

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#


Przede wszystkim system powinien dać możliwość wycofania wyboru po zaznaczeniu kilku przedmiotów i przejściu do płatności. Co ciekawe zawsze można dodać kolejny przedmiot do tych zgrupowanych, ale odjąć już nie. Użytkownik nie wie co wybiera. Kilka 1,3,5ty przedmiot, klika "opłać", a potem maszyna losująca daje wynik ile zapłaci i jakie ma opcje dostawy 🙂

Jakbym kupił 30 przedmiotów, to musiałbym przepisać wszystkie opcje do excela i wyestymować, co wyjdzie zanim zacznę cokolwiek wybierać na formularzu zapłaty. Jednak jak widać na omawianym tu przykładzie przestudiowanie formularzy możliwych wysyłek dla przedmiotów też pewności, co do wyniku, nie daje.

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@DECO-MASTER 

Kurier, a więc powinno policzyć 19+3 (w najgorszym przypadku), ale widocznie rozbieżności dopłat (2 i 3 zł) za kolejne sztuki (dla limitów 5 i 2 ; nieprzekroczonych !) powoduje, że system głupieje i na wszelki wypadek liczy 2 x 19 zł.

Wniosek z tego taki, że dopłaty i limity za kolejne sztuki muszą być jednakowe, a dodatkowo taki sam rodzaj dostawy, bo system "rozłoży ręce" 🤔

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@cookie000 @nieobrany_borsuk Niestety obaj macie rację. System ma kłopoty z głową. Wezwałem moderatorów, ale pewnie też głowią się jak to ugryźć i odpowiedzi na razie nie ma.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nieobrany_borsuk @DECO-MASTER @cookie000 to jak system policzy takie zamówienie, w którym są ustawione różne koszty dostawy zależy od tego, co sprzedający ustawi w sposobie obliczania kosztów dostawy. Można tam wybrać jedną z trzech opcji: kupujący płaci kwotę najdroższej dostawy, najtańszej dostawy lub przesyłki zostaną nadane osobno, a koszty zsumują się.
W obu ofertach wspólnym kosztem dostawy był kurier GLS za 19 zł w tej samej kwocie, więc powinno zadziałać łączenie cenników i to jest ten błąd algorytmu, o którym pisała moja koleżanka na czacie.
@nieobrany_borsuk jeszcze a propos hipotetycznej sytuacji z opcją odbioru osobistego, w takim przypadku jeśli w cennikach jedyną wspólną metodą dostawy będzie odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy, kupujący bmoże ręcznie wpisać koszt dostawy, bez względu na ustawienia w cennikach sprzedającego.
Mam nadzieję, że uda się wyjaśnić to ze sprzedającym. Również przekazałam dalej sugestię o wprowadzenie  możliwości rozdzielania zakupów.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika   @DECO-MASTER  @nieobrany_borsuk 

Mam rozwiązanie dlaczego system może zostać usprawiedliwiony.

Wyobraź sobie jeden karton np 5 na 6 (jednostki nieistotne), do którego wchodzi 3 sztuk produktów A o wymiarach 2 na 5. Drugi produkt B, o wymiarach 5 na 5 jest pakowany do kartonu o wymiarach 5 na 10. Wejdzie ich dwa. Nie da się spakować po jednym produkcie A i B do żadnego za kartonów.

To takie zabezpieczenie systemowe, chociaż nie wiem na ile zamierzone 😉

PS Trzeci wymiar pominąłem celowo 😜

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@la_nika Nie wiem jak i dlaczego @nieobrany_borsuk ma to wyjaśniać ze sprzedającym. Allegro chapnie od sprzedającego prowizję od kosztów wysyłki, takiej jaka została naliczona, jak też zapłaci za taką wysyłkę. Raczej się nie ucieszy.

 

oznacz moderatorów

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#

@la_nika  Sprzedający poinformował mnie, że to są dwie różne paczki. No i ok., ma do tego prawo. Ale teraz jestem zmuszony do wybrania droższej (GLS), chociaż wcześniej był możliwy do wyboru paczkomat dla jednej z paczek.

Sprzedający prowadzi rozliczenia tylko przez allegro i nie dał mi możliwości dogadania kosztów wysyłki poza systemem. Zatem mam do wyboru:

- zrezygnować z zakupów

- zapłacić łącznie za GLS 38zł, bo paczkomat przestał być już dostępny.

oznacz moderatorów