anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyzwiska, Obrażanie nagminne obrażanie Kupujących - Dozwolone przez pracowników Allegro

Client:79306627
#8 Zapaleniec#

Witam, sprawa wygląda następująco, kupiłem przedmiot (kase) do gry gta5, w opisie jest informacja że kasa pojawi się w moim banku po zakupie, nic więcej. Dostałem maila że musze zainstalować jakiś program, i tu mi lampka się zaświeciła, program? virys, nie wiem ale nie miałem zamiaru tego robić, bo nie program kupowałem, i tu Sprzedający zaczął mnie wyzywać od Inwalidów, upośledzonych itd... bo nie chce instalować programu.

Sprawa zgłoszona do Allegro 3 krotnie, wg pracowników, wszystko jest w porządku

Dla zainteresowanych tu można poczytać komentarze, sądzę że w rozmowach na czacie allegro nie jest inaczej
https://allegro.pl/uzytkownik/mija1111/oceny?recommend=false

Najgorsze jest to że mimo iż jest to surowo zabronione, pracownik Allegro mówie że jest ok...

33.png

22.png

11.png

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79306627 Wklejanie tu obrazków nie ma sensu, są zamaskowane, ukryte dla innych. Niemożliwe, aby pracownik Allegro nie widział niczego złego w obrażaniu innych........choć w sumie można to sobie wyobrazić.

oznacz moderatorów

Client:79306627
#8 Zapaleniec#

Tzn nie widzi Pan tego co wrzuciłem w formie zdjęcia ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nikt nie widzi prócz Ciebie.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Wrzuconą fotkę widzę. Komentarze poniżej krytyki 😕

 

Wiola
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A te wszystkie odpowiedzi do komentarzy, poniżające kupujących, możesz zgłosić przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0... Zostaną usunięte, a komentarze wystawione przez kupujących pozostaną.

oznacz moderatorów

Client:79306627
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, ale proszę mi wyjaśnic, w dyskusji  3krotnie Sprzedający wyzwał mnie od Upośledzonych inwalidów, chorych na umuśle, dołączył pracownik allegro do dyskusji i 0 reakcji z jego strony, to taki jest standard tutaj?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79306627 Możliwe 🙂 Tutaj, na forum też czasem ktoś obraża innych i mimo zgłoszeń do moderacji nie ma reakcji. Obraźliwe i deprecjonujące innych posty pozostają.

oznacz moderatorów

Client:79306627
#8 Zapaleniec#

.....

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Ojej, nożyce się odezwały 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79306627
#8 Zapaleniec#
Tylko 4 pierwsze komentarze z tego roku, a jest ich o wiele więcej....
 
Odpowiedź z dnia 15 sty 2021

"Niestety trafił mi się kupujący z ograniczeniami intelektualnymi. Zbyt skomplikowane dla niego wysłać do mnie maila z info i prośbą o kod do autoryzacji. Za to wymyśla brednie jak w komentarzu. Dostałem negatywa za jego głupotę. "

Odpowiedź z dnia 15 sty 2021

"Chory na umyśle człowiek, który ma problem z zainstalowanie discorda."

Odpowiedź z dnia 10 sty 2021

"Podła zagrywka - zakup dokonany wyłącznie w celu zaniżenia moich statystyk i ocen sprzedaży. Kolejna nieudolna próba nieuczciwego konkurenta lub przygłupiego dzieciaka zazdroszczący dobrego towaru. Sprawa zgłoszona do Allegro i konto do zawieszenia. Sprawdź moje pozytywne komentarze od poważnych, rzeczywistych kupujących, nie anonimowych"

Odpowiedź z dnia 09 sty 2021

"No to chyba prowokacja, bo nie sadzę że ktoś może być aż takim durniem 🙂 Co ja mam wspólnego z jego internetem mobilnym? Kupując wersję cyfrową chyba zdawał sobie sprawę, że to z nieba nie spada i trzeba pobrać? 😄 Mózgu ci gościu brakuje, do myślenia."

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:79306627 To jest w linku wklejonym przez Ciebie.

oznacz moderatorów

Client:79306627
#8 Zapaleniec#

Myślałem że linków tez nie widać, a dyskusji całej nie będę wklejał ale mogę zacytować..

"mija1111 15 stycznia 2021 18:01

Szkoda że Allegro nie ma już opcji oceny kupujących, można by się wtedy ustrzec takich indywiduów."

"mija1111 15 stycznia 2021 18:23
W sumie żadna strata taka ścięta głowa bo i tak pusta jak balon."
oznacz moderatorów

Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

Z tego co sprzedawca ci odpisał chciał tylko żebyś zainstalował program discord, który służy d o rozmowy coś jak skype czy teamspeak. Dobrze, ze jesteś ostrożny ale w sumie za takie kupowanie kasy możesz wyłapać bana na GTA. 

oznacz moderatorów

Client:79306627
#8 Zapaleniec#

Ale ja nie mam zamiaru niczego instalować, nigdzie w aukcji nie było o tym mowy, jest czat allegro do rozmowy działa dobrze, lub mail. Obowiązkiem sprzedającego jest dostarczyć mi produkt jaki kupiłem, a nie nakazywać instalowania programów zewnętrznych, nawet jeśli jest to discord lub gg.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:39437616 A co jeśli byłaby to uzłośliwiona (do poziomu RAT) instalka discorda?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:79306627 Działam w sprawie tych odpowiedzi z właściwym zespołem. Jeśli stwierdzimy kolejne naruszenia w tym zakresie, podejmemy działania w stosunku do tego Sprzedającego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:79306627
#8 Zapaleniec#

Witam, Pani Olu proszę mi wyjaśnić, mam ciągłość konwersacji nie problem jest ją udostępnić, i tam wielokrotnie dokładnie opisuję problem, a wasi pracownicy ciągle mnie zbywają, tekstami "Ma Pan możliwość zgłosić to do odpowiednich organów", no kurcze przepraszam bardzo, to ja wam zgłaszam że na waszym serwisie takie sytuacje mają miejsce, i to wy jesteście tym kto powinien reagować, Bluzgi dalej widnieją w komentarzach mimo iż zgłaszałem to 3 krotnie usunięto tylko 2 z 16 odpowiedzi, czasem na prawdę w perfidny sposób obrażający kupującego

Druga sprawa, to Aukcja na której nie ma nigdzie informacji o bezwzględnej konieczności instalowania programów zewnętrznych po zakupie, ani w aukcji ani w zakładce dostawa i płatność nie ma takiej informacji, a Po zakupie Sprzedający mówi że bez tego nie przekaże mi przedmiotu jaki zakupiłem, po prostu napisał w dyskusj że skoro nie chce nic instalować zrobi zwrot i tak zrobił.

 

To ja się pytam czy to jest normalne? i znam odpowiedź aukcja jest niekompletna, wprowadza Kupującego w błąd bo wymaga instalacji programu którego nie kupiłem, bo kupiłem Kasę do gry w kategori Gry Online, a nie program a co na to wasz regulamin proszę cytuję w 100% wasz regulamin który tyczy się tej aukcji
GTA 5 Online jest gra odpłatną, nie free to play i jest z EPIC GAME STORE, ta platforma która macie wymienioną w zakazach....

 

Treść Oferty powinna być rzetelna i kompletna oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do właściwości Towaru, takich jak: jego stan, jakość, pochodzenie, marka czy producent. Treść Oferty powinna być zgodna z wymogami prawa, w szczególności zawierać informacje wynikające z obowiązujących przepisów dotyczących ochrony praw konsumentów i ponadto nie może sugerować wykorzystania Towaru w sposób naruszający obowiązujące przepisy prawa. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści umieszczone przez siebie w Ofercie, w tym jest odpowiedzialny za wszelkie jej błędy lub nieścisłości.

42. Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta lub innego zbioru zasobów (zbliżone do kont) w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub obejmujące inne funkcjonalności i usługi związane z tymi grami, takie jak ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk, jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live. Zakaz, o którym mowa w niniejszym pkt. 42. nie dotyczy sprzedaży kont lub innego zbioru zasobów w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, które umożliwiają korzystanie wyłącznie na zasadzie klienta z jednej gry komputerowej, albo jednej gry na konsole lub gry mobilnej, z których korzystanie jest w każdym czasie nieodpłatne dla wszystkich osób;

43. Wszelkiego rodzaju usługi lub funkcjonalności, które są oferowane lub realizowane za pośrednictwem konta lub zbioru zasobów, o których mowa w pkt. 42. powyżej;"

Na Allegro nie możesz oferować stałego lub czasowego dostępu do konta umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub inne usługi jak np. ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk.

Sprzedaż dostępu do kont z grami dotyczy takich platform jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live.



oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:79306627 Tak jak obiecałam, konsultowałam Twoje zgłoszenia z właściwym zespołem i mogę już potwierdzić, że usunęliśmy kolejne, obraźliwe odpowiedzi Sprzedającego na negatywne komentarze od Kupujących. 

Jeśli chodzi natomiast o konkretną ofertę, o której piszesz, to masz rację, ale z dyskusji wynika, że Sprzedający zlecił już zwrot dla Ciebie. Podjęliśmy już działania w stosunku do Sprzedającego, więc nie widzę tutaj kolejnych możliwości, co moglibyśmy jeszcze zrobić w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:79306627
#8 Zapaleniec#

Jeśli Pani może proszę tylko o informację czy sprzedający dostał chociaż jakieś upomnienie w tej kwestii ? , dziwnie się dzieje że oficjalne zgłoszenie 3 krotnie nie przynosi efektu choć opisałem problem dość obszernie, a dopiero Pani Moderator na AllegroGadana podejmuje konkretne działania w tym kierunku za co dziękuję.

oznacz moderatorów