anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Informacje o zawieszonym koncie

Adramel
#10 Popularyzator#

Witam
Są jakieś metody by dowiedzieć o o losach firmy której zawieszono konto za oszustwo?
Kupiłem kiedyś telefon od [edycja]  wtedy jeszcze nie miał negatywów. Telefon odebrałem, ale po paru miesiącach wykryłem drobną usterkę w telefonie i postanowiłem z tytułu rękojmi wysłać telefon sprzedawcy do naprawy. Kontakt był b.szybki, podał mi adres do wyłania telefonu. Wysłałem. Po tygodniu spytałem się meilowo o to czy przesyłka dotarła (miałem nr przesyłki wiec wiedziałem że odebrał). Zero odpowiedzi. Wszedłem na konto allegro a tam gość miał już czerwono od negatywów i następnego dnia konto zawieszono. Oczywiście zero kontaktu, telefonu i pieniędzy.
Czy da się stwierdzić czy policja dorwała tego gościa?

Oczywiście zgłosiłem sprawę na policje ale prokuratura nie wykryła znamion przestępstwa.


Dziś wygoglałem że ta sama firma założyła sobie nowe konto [edycja] na którym aktualnie nie sprzedaje ale konto jest aktywne. Telefon nie odpowiada.

Oczywiście zgłosiłem sprawę na policje ale prokuratura nie wykryła znamion przestępstwa.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Adramel
#10 Popularyzator#

Już dawno za późno.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Adramel

"Oczywiście zgłosiłem sprawę na policje ale prokuratura nie wykryła znamion przestępstwa."

A masz to jakoś gdzieś na piśmie złożenie zawiadomienia przez Ciebie i odpowiedź dla Ciebie?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Adramel W takiej sytuacji nawet gdy minęło 180 dni od zakupu możesz ubiegać się o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Napisz do Allegro i załącz dowód odesłania telefonu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

Regulamin POK przewiduje wydłużenie okresu na składanie wniosków.

oznacz moderatorów

Adramel
#10 Popularyzator#

Spróbuje, ale POK raczej nie obejmuje dobrowolnego odesłania telefonu sprzedawcy na zasadach rękojmi.

oznacz moderatorów

Adramel
#10 Popularyzator#

Z automatu. Za późno;(

Adramel_0-1614853976041.png

Wracam do pytania, czy da się stwierdzić czy ktoś inny walczył z tym sprzedawcą?

oznacz moderatorów