anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inna kwota zakończenia aukcji - widok na smartfonie- niż faktyczna

elegance27
#8 Zapaleniec#

Czy jest możliwe- że ekran pokazuje koniec aukcji i nie pokazuje jednocześnie, natychmiast od razu ostatecznej wygrywającej kwoty? Licytowałam buty sportowe. Weszłam do licytacji na ok 20 min. przed końcem -  Kwotą licytacji 76zł. Wyskoczyło cena 77 - czyli ktoś miał coś wyżej. 24 sek przed końcem aukcji dałam swoją maksymalną cenę 127zł - wyskoczyło mi na tel. że obecnie jest 86.  Czekałam ostatnie 20 sekund - wyskoczył żółty pasek, że licytacja zakończona - i nadal pokazywało 86 zł. - , sprawdziłam 2 razy jeżdżąc po stronie w górę i w dół. Cieszyłam się jak dziecko. Z 80 zł mniej niż standard. Pierwszy raz - a jestem na allegro 13 czy 15 lat.  Jakież było moje zdziwienie, gdy wyszłam po kilkunastu minutach ze "spożywczego" i chciałam sobie jeszcze raz popatrzeć na wygraną aukcję. Nic nie zmieniałam. Nic nie odświeżałam. Nie pozamykałam wcześniej stron aplikacji ani e-maila, tylko odblokowałam telefon i nagle na ekranie widniało 117,51 zł. Nadal dobra cena - ale o 1/3 wyższa od ostatnio widzianej i tylko 9,49 zł mniejsza od mojej maksymalnej. Nie mogę pojąc co się stało. Czy jest możliwe, że strona Allegro pokazała żółty pasek koniec licytacji i nie odświeżyła ostatniej ceny? Żałuję, że nie zrobiłam Print Screena. Ktoś tu pisał, że są aplikacje, które pozwalają podglądnąć ostateczną cenę klienta. Wiem, że spec w necie może wszystko.  Co się stało, że po kilkunastu minutach miałam inną kwotę na ekranie? Chcę zrozumieć. Ktoś? Coś? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Masz tam listę licytujących, zobacz na stawki i czas złożenia ofert. Ktoś musiał przebić te 86 zł.

oznacz moderatorów

elegance27
#8 Zapaleniec#

Tyle rozumiem. Sprawdziłam - kilka razy. Pytanie brzmi: Czy jest możliwe- że ekran pokazuje koniec aukcji (wyświetla się żółty pasek) i nie pokazuje jednocześnie, natychmiast od razu ostatecznej wygrywającej kwoty? Krótko mówiąc pokazuje pasek i nie odświeża ceny. Ja muszę odświeżyć jeszcze raz?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wygląda na to, że tak.

oznacz moderatorów

elegance27
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, za domniemania, jednak chcę wiedzieć na pewno. Czy może zaistnieć sytuacja, że strona Allegro, (poza moim działaniem) pokazując koniec aukcji i żółty pasek z napisem "sprzedaż zakończona" , nie pokaże automatycznie kwoty ostatecznie najwyższej/wygrywającej? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elegance27 może mocniej trzeba pogłaskać smartfon , na komputerze te problemy nie występująsealed

oznacz moderatorów

elegance27
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria - może ... A poważnie: "może mocniej trzeba pogłaskać smartfon", "wygląda na to". To wciąż nie jest jedna konkretna odpowiedź. Czy komuś się zdarzyło? Czy razem z info o końcu aukcji powinna się wyświetlać ostateczna kwota? Czy te wartości działają osobno? Chcę tylko wiedzieć czy powinno. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@elegance27 Sprawdziłam dokładnie historię tej licytacji i wszystko zadziałało tutaj prawidłowo. Zadeklarowałaś maksymalną kwotę, którą możesz zapłacić, a system automatycznie licytował za Ciebie przebijając oferty innych licytujących, posługując się mechanizmem postąpienia. W przypadku ceny przedmiotu w przedziale 100 - 249,99 zł, jest to 2,50 zł od ostatniej propozycji innego licytującego. Stąd też, jeżeli ostatnia oferta wynosiła 115,01 zł, Twoja oferta przebiła ją kwotą 117,51 zł. Więcej infromacji o schemacie działania licytacji znajdziesz tutaj oraz tutaj

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów