anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost w weekend

andrzejklich1
#8 Zapaleniec#

O kiedy dostawy inpost w weekend na allegro. Firma inpost oglosila ze staruje z taka usluga od 13 marca

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

PawHaft
#12 Orędownik#

Jutro spytam kuriera czym jest to spowodowane to będę mądrzejszy

oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@PawHaft Byłbym wdzięczny za podzielenie się informacją. Też mnie to ciekawi.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@pikinier10  ok 😉

oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@PawHaft Dzięki

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@pikinier10Wszystko wiem, a mianowicie od teraz przesyłki nadane w piątek muszą być opłacone jako "paczka w weekend" aby kontrahent otrzymał ją w sobotę. Na razie niby jest to za free ale nadawałem paczki w piątek a dzisiaj są dostarczone do paczkomatów więc nie wiem jak to inpost rozwiązał...

 

oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@PawHaft Dzięki za info

oznacz moderatorów

ARI_ALLEGRO
#8 Zapaleniec#

@PawHaft A nadawał Pan właśnie z tą zaznaczoną opcją "paczka w weekend" ?

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@ARI_ALLEGROpodczas importu przesyłki nie ma takiej opcji, bynajmniej nie zauważyłem. Jest tylko w zakładce "przesyłki"  przycisk "paczka w weekend" ale tylko służy do sortowania przesyłek już nadanych/stworzonych. Pisze oczywiście o stronie paczkomaty.pl

oznacz moderatorów

ARI_ALLEGRO
#8 Zapaleniec#

@PawHaft No właśnie, dlatego paczki nadane ze zwykłym importem z Allegro nie doszły w sobotę. Opcja takiej wysyłki jest tylko przy stworzeniu zwykłego nadania (wyślij przesyłki, nie tylko w przesyłkach jako sortowanie), wówczas raczej doszłaby w sobotę. Pytanie, czy Allegro zintegruje od Inpostu tą usługę przy imporcie i paczkomat będzie kosztować 9zł + 4zł za weekend. Pytanie też, kiedy w ustawieniach dostawy pojawi się ta usługa.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@ARI_ALLEGROInPost za darmo ma tą ofertę do końca miesiąca (ale nie na allegro), a allegro zapewne uruchomi jak ta oferta będzie już "nie za darmo" 🙂

Szkoda ze inpost tak zmienia zasady bo dużo osób było zadowolonych jak otrzymywali paczki do paczkomatów w soboty.

oznacz moderatorów

ARI_ALLEGRO
#8 Zapaleniec#

@PawHaft Tak, do końca marca za darmo, ale sama usługa paczki w weekend. Natomiast nadanie takiej paczki bez importu, poza Allegro, to dodatkowy koszt 4-6zł w zależności od gabarytu. (chyba, że ktoś ma umowę z Inpostem). Więc w sumie jak Allegro to też uruchomi i przesyłki z tą usługą będą mogły być importowane, to też wyjdzie koszt 12zł.

No fakt, że otrzymywali w sobotę, choć to dotyczyło tylko niektórych miast. U nas w Olsztynie poza świętami w soboty paczki nie dochodziły niestety. Ciekawe, ile miast miało takie szczęście? 

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Tylko paczkomaty do 13 godziny w sobotę działają, a kuriera niemożna wybrać 😂 I teraz kupujący będą oczekiwać paczek pisać co chwile dlaczego w weekend nie wysłana bo była za zero złotych 🤣🤣🤣 I nie dało by się tego przetłumaczyć, że oni mają za darmo, ale my dopłacamy, i dobrze, że nie ma już szybkości wysyłki bo było by po 1 gwiazdce co chwile 😥. Bo janusz dostał o 24 godziny za późno i po przymierzeniu rzeczy i tak zwraca i bierze sobie inne do przymierzania bo SMARCIK jest za darmo i go to tito. A odzież to jest nic z 10% na Allegro próbuję nawet zwracać przymierzoną bieliznę, bo w sklepach nie wolno i nawet zapakowanej często nie przyjmują ale tu jest SMARCIK i można wszystko 😆 Z przyczyn Higienicznych można bielizny nie przyjmować ale jak się ma SMARCIK, w swoich sprzedażach, to trzeba i Allegro nic nie interesuję, że ktoś zakładał bieliznę. A ostatnio jedna mi pisze, że zwróci majtki bo się wrzynają w tyłek za bardzo. Ja pisze do niej, że je zakładała i jak pani wyobraża sobie zwrot. To zaraz bajkę napisała, że o coś innego jej chodziło z wrzynaniem a zwrot zrobiła już przed podaniem do Allegro o zwrot bym odebrał nie wiedząc co, jeszcze powiedziała, że odsyła InPost, a odesłała pocztą i pani z Poczty jak by wiedziała, że jej nie odbiorę i oddała paczkę przy innej odbieranej i powiedziała, że to jakaś zagubiona stara paczka i mam poczekać. A wiedziała, że nie odbieram bo pisała potem w ten sam dzień, że paczka kilka dni u mnie leży, a ja nie odbieram, tak jakby dzwoniła na moją pocztę. Iże dostałem Avizo, jak teraz nie informują nawet po 10 dniach, że paczka leży, a powiedzą, że wysyłali Avizo i SMS -Y, a tak na prawdę nic nie dostajemy. A odpowiedź na poczcie jest teraz taka, no wie pan taka sytuacja teraz 🙄 i to cała wina jest wirusa 🤣 Tak tylko u mnie tak robią cały czas a nawet trzymają paczki po kilka dni i twierdzą, że kurier poczty był kilka razy i nikogo nie było lub uzupełniają z kłamstwami historie wysyłki lub na przód o pół dnia. Raz kurier niby miał wydaną do dostarczenia przez pół dnia, a co się okazało, paczka leżała jeszcze na poczcie i miał dostać za godzinę dopiero do doręczenia. A za pobrania się płaci po 25 zł, a oni potrafią w kulki lecieć do 5 dni z dostarczeniem paczki, i tak miałem często zawsze nawet przed tym wirusem.

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Bez nazwy in haaaaaaaa.png

Tylko jest opcja co do paczkomatów, a kuriera nie ma w weekend więc od czwartku wieczora walą ściemę już, bo pracują kurierzy dodatkowo w sobotę na paczkomaty 😂😂😂

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Ściema mi dziś w nocy o 2 zadziali paczkę w sortowni kurier za 30 zł i do teraz ta paczka leży tam, więc jak by działali to by dalej szła by mogła być jutro. A pobranie jest nie małe bo za 1600 zł około i była, źle posortowana to znaczy poszła w inny kierunek Polski tak mi znajomy kurier z DPD powiedział. I nawet paczka może się wrócić do adresata. A żeby się dodzwonić na infolinii i coś dowiedzieć, to nie ma takiej opcji bo udają ,że nie słyszą i się rozłączają. Po złożeniu wniosku pisemnego mają na odpowiedź 30 dni, normalnie cyrk totalny.

oznacz moderatorów

GrubyKN
#8 Zapaleniec#

W Koninie dochodziły normalnie w soboty. Kolejny weekend zobaczymy... wcześniej cały week przekazały w oddziale.

Paczki 'uszykowane' wczoraj, dziś nadane normalnie byłyby jutro ok 10 w paczkomacie, zobaczymy jak będzie jutro :')

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@GrubyKNjeżeli nadane bez opcji "paczka w weekend" to na pewno jutro nie będą w Paczkomacie bo kurierzy mają zakaz wrzucania "zwykłych"  do paczkomatow

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Też wrzuciłem nie dawno kilka zobaczę kiedy zabiorą i to Allegro Smart. I wrzucę jeszcze z soboty na niedziele i to w największym paczkomacie jaki jest u mnie. To za kuriera płaci, się nawet po 3 razy tyle i olewają, a paczkomaty działają, czysta dla mnie kpina z ich strony w stronę klientów, tym bardziej zadziali paczkę w sortowni i poszła w inną stronę Polski, i to  z ich winy nie otrzymałem, a miałem dostać do 14 wczoraj.

oznacz moderatorów

ARI_ALLEGRO
#8 Zapaleniec#

Jeśli paczki są nadane smartem to nie dojdą w weekend tylko w normalnym trybie, tak jak wyżej napisał @PawHaft .

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

jednak chyba nie do końca moje informacje są prawdziwe, bo dzisiaj kurierzy umieścili kilka z moich nadanych w piątek paczek do paczkomatu...oczywiście nie były to "paczki w weekend"

a 'mój' kurier mi mówił że nie mogą bo grożą im kary ze strony inpost za umieszczenie przesyłki "nie weekendowej"

chyba że już coś inpost zmienił... ciężko nieraz nadarzyć za zmianami.

oznacz moderatorów

ARI_ALLEGRO
#8 Zapaleniec#

Rzeczywiście, również zajrzałem i kilka moich wczoraj nadanych również doszło. Być może w miastach, w których wcześniej paczki dochodziły w sobotę, teraz również dochodzą.

oznacz moderatorów