anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ja też witam po małym banie...

Knowhere
#21 Demiurg#

...a jednocześnie żegnam (ale o tym w dalszej części)🙂

Jako że wątek - w którym publicznie zostałem wywołany do tablicy przez samego moderatora - został zamknięty, to przekażę tutaj kilka myśli i spostrzeżeń nt. tego, jak wygląda tu moderacja i podejście do użytkowników.

@msniezek
Wymieniliśmy kilka mejli nt. mojego bana. Dowiedziałem się z nich - tak oględnie to ujmując, bo nie chce mi się rozpisywać - m.in. że to ja jestem oprawcą, a sam wiesz kto, jest ofiarą. Problem w tym, że ta rzekoma ofiara bardzo zręcznie manipuluje faktami oraz ludźmi (w tym też jak widać moderacją), sama mając sporo za uszami. Co takiego? Ano prowokowanie, podjudzanie, rzucanie inwektywami, by później - gdy już ktoś straci cierpliwość - biec wysmarkać się pod spódnicę moderacji. No ale tak to już jest z demiurgami, które wg definicji "w religiach starożytnych były istotami boski stwarzającymi świat materialny" i "mogły być rozumiane jako bezosobowa siła sprawcza". Widocznie wpływ tutejszego demiurga rozciąga się również na moderację. Dlaczego tak uważam? Otóż już wyjaśniam.
We wczorajszym (z 24 sierpnia) mejlu do Ciebie (na którego już nie raczyłeś odpowiedzieć, zapewne dlatego, że jak to napisałeś w poprzednim "nie chciałbyś przedłużać tej dyskusji, bo tak samo jak Wasze rozmowy na forum, ona niczemu nie służy", co można by skwitować jako "temat ten uważam za zakończony, w związku z tym na dalsze pytania w tej samej sprawie, już nie będziemy udzielać odpowiedzi" - jakąś taką korpo-regułkę na to macie, o ile dobrze pamiętam, prawda?), zgodnie z Twoją sugestią o zgłaszaniu naruszeń zasad przez sam wiesz kogo, wysłałem Ci linka do tematu (jak również postów), w których sam wiesz kto, dopuszczał(a) się ww. przeze mnie zachowań. I co? I sprawdzam pod wieczór mejla - odpowiedzi od Ciebie nie ma. Wchodzę na AG - sami wiecie kto, bana też nie ma. Zaglądam do tematu, do którego dałem linki - amba fatima, były posty i nima. Jak widać POD (program „ochrony” sami wiecie kogo) działa bardzo sprawnie.

Reasumując: jest to mój ostatni post na tym forum (na ten moment podjąłem taką właśnie decyzję), gdyż nie mam zamiaru poświęcać swojego prywatnego czasu na uczestniczenie w cyrku, w którym najwięcej do ugrania ma ten, który najgłośniej ujada.
Nie podoba mi się to, że dostaję bana za coś, za co wasza faworyta nie ponosi absolutnie żadnych konsekwencji, co pokazuje tylko, że nie jesteście bezstronni, a stronniczy i że – jak napisałeś - "nie zgadzam się, że należy banować sprawiedliwie i po równo" (z czego wynika, że są tu równi i równiejsi, ale to akurat nie jest niespodzianką), wobec czego prawdą nie jest, że wszystkich obowiązują takie same zasady (bo sami wiecie kogo, jak widać, obowiązują inne).
Mało tego, sami wiecie kto, może tu rzucać w kierunku sprzedających tekstami typu „oszust” czy „kłamca” bez żadnych konsekwencji ze strony moderacji (oraz bez wyroku sądu wobec tychże sprzedających). Skoro pozwalacie, sami wiecie komu, na taki antymarketing Waszej platformy, który może wywoływać w (potencjalnych) kupujących uzasadnioną obawę tego, że na allegro mogą zostać oszukani, to najwidoczniej obecność tutaj sami wiecie kogo, musi być dla Was naprawdę bardzo cenna. Cenniejsza nawet niż pozytywne skojarzenia z Waszą platformą. Jeśli tak ma to wyglądać, to ja serdecznie podziękuję, niech sami wiecie kto, wyrabia tutaj swój etat od ~7:30 do ~21:30 i pcha dalej ten wózek. Mam tylko nadzieję, że więcej osób pójdzie po rozum do głowy i pokaże Wam, że nie tak się traktuje swoich użytkowników.

Pożegnam się jednym z moich ulubionych cytatów, które pasują do takich jak ta sytuacji - "Ani połowy spośród was nie znam nawet do połowy tak dobrze, jak bym pragnął; a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie."😏

Dziękuję, dobranoc.

PS Usunięcie wątku tylko potwierdzi to, co wyżej napisałem. I nie da zbyt wiele, bo został zarchiwizowany w miejscu Sieci, które do tego celu służy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
129 ODPOWIEDZI 129

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Wiesz, ja nigdy nie zwracałam uwagi na te punkty. Nie sprawdzam rankingów, bo mi to totalnie wisi. Masz jednak rację, a ja dzięki Patrykowi i jego śledztwie Wpunkt, zaczynam inaczej na to wszystko patrzeć.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1, nikt normalny nie zwraca uwagi na te punkty, bo one dla nas nic nie znaczą. Znaczą dla adminów tego forum, bo to takie korporacyjne podejście: zaliczasz punkty, to znaczy, że jesteś dobrym pracownikiem. Masz szansę dostać wygodniejsze krzesło, lepsze niż mają inni. I tak admini nas oceniają. Albo pracujesz dla dobra firmy, albo spadaj.🙂 Dlatego konkurencję trzeba usunąć. Wszelkimi możliwymi sposobami. Do tego trzeba mieć odpowiedni charakter.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  No to ja się do tego nijak nie nadaję. Nawet nie wiem ile tych wpunktów mam 🙂 Moje życie punktuję se sama i to są jedynie ważne punkty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1, mało kto do tego się nadaje. Ale ta potrzeba punktów sprowadziła bana na Knowhere. On dostawał punkty od innych użytkowników. Tyle tylko, że wiesz, on w tematach bardziej technicznych, albo w temacie AL. Nie pchał się w prawo konsumencie, ale miał dużo wpunktów i zaczęła się nagonka całą sforą małych ujadaczy łącznie z tym Clientem na górze. 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte No, ale po co? Co zyskają? Po co jakieś lewe spółdzielnie wpunktowe? Nijak tego nie ogarniam. Jesteśmy z jakiejś innej bajki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1, no właśnie, po co? To wyjaśnić może ci tylko jedna osoba. Tylko ona wie dlaczego tak walczy o palmę pierszeństwa. 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co wy tu wyjaśniacie ? banuje się ludzi za wesołość, otwartość, zabawę, za radość do życia. @konto zamknięte a cóż za zmiana "nastawienia".

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, to już jest jakaś paranoja. Nie można się odezwać, żeby jakiś ujadacz nie wskoczył na ciebie, a płaczka tylko śle swoje żale do moderacji, bo ma za mało punkcików. Kurde, to jakieś przedszkole. 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Gorsze rzeczy w życiu zwalczyliśmy. Trzeba się trzymać razem, rozwiązanie pzryjdzie, cierpliwości.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, jak widzisz @pulkownik66 działa cały czas, ja dziłałam wczoraj. Do dziś nie mogę doczyścić ekranu tableta😁

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, swoją drogą, jestem ciekawa, co admini zrobią z tymi wpunktami 😁 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dajcie spokój. Przecież wy wszyscy jesteście pracownikami Allegro . Myślicie że ktoś sie na te wasze typowe zagrywki , dobry glina i zły glina nabierze ? Ot , specjaliści od ocieplania wizerunku  wymyślili że dobrze żeby był jakiś wentyl bezpieczeństwa i żeby było gdzie Allegro dowalić bez szkody dla marki 😉 . No i jest. Tylko jak zwykle nie wyszło 😉 6 osób na krzyż tu coś pisze a każda pisze jak z promptera.  Ja jestem za, ja jestem przeciw... Poboksujmy się... ?  No prosze was .....Nie wszystko jednak allegrowy ciemny lud kupi. A juz na pewno nie taką ustawkę jak tu 😉 Hint dla waszych menagerów prowadzących tą hucpę .....Żaden poważny sprzedawca nie ma czasu na głupie pyskówki na forum w godzinach pracujących 😉

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@eightbitclone2  Tak oto się rodzą wielkie spiskowe teorie dziejów...

_____________
Kama
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to ja tu wtrące swoje trzy grosze

@Knowhere ma w pełni rację, że często tworzony na tym forum jest obraz sprzedawcy jako oszust cwaniak kombinator i itp

moderacja Panie @msniezek nic z tym nie robi - bo za takie określenia powinien być od razu ban tym forum i ostrzeżenie o konsekwencjach prawnych i to niezależnie ile ktoś ma stażu na allegro

@xyz96 ma wiedzę i robi z niej tutaj dobry użytek ale czasami przegina i jego rady są wątpliwie prawnie lub wręcz doradzają jak szkodzić sprzedawcy

jak ktoś śledzi to forum to wie że wielokrotnie mieliśmy inne zdanie lub drobne polemiki - oczywiście szanujemy się wzajemnie

ilość postów jaka produkuje/pisze budzi podziw i bez niego to forum wiele by straciło

jak pisałem ostatnio sposób prezentacji interpretacji w sprawach konsumenckich przez @xyz96

mnie nie dziwi i radzę jego posty traktować poważnie bo z takim samym stanowiskiem możecie spotkać sie podczas mediacji konsumenckiej , w Sądzie lub przy kontroli np: inspekcji handlowej

- warto poznać i się przygotować na taką interpretację przepisów by życie was nie zaskoczyło

jest fajnie właśnie zaczynam kupować na aukcja z gratisami

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/kupuj%C4%85cy-nie-chce-oddac-gratis%C3%B3w...

kupię dużo, odstąpię od umowy a gratisów będę miał full do końca życia

@eightbitclone2 ma rację to forum nie jest tym czym sie wydaje

a

@msiezek kiedyś obiecywał że nie będzie tu banów i można pisac o wszystkim

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@RED jeżeli ktokolwiek określałby tutaj konkretnego sprzedawcę mianem "oszust", "cwaniak" czy "kombinator", wymieniając jego login - oczywiście reagowalibyśmy, na to nie ma przyzwolenia. Na bieżąco usuwamy lub moderujemy wątki typu "uważajcie na sprzedawcę X, to oszust". Natomiast czym innym jest ocena opisu sytuacji, w którym nie pojawia się żaden login. Przykładowo ktoś pisze "płatność ma status zakończona, a sprzedawca twierdzi, że nie dostał pieniędzy", a ktoś inny odpowiada mu "sprzedawca kłamie" - to nie jest może najszczęśliwsze określenie i najlepsze zachowanie, jakie mogę sobie wyobrazić, to samo można byłoby powiedzieć w inny sposób, ale nie kwalifikuje się też do naszej reakcji. Akceptujemy po prostu to, że jesteście różni, że macie różne sposoby wysławiania się, że niektórzy z Was są mniej radykalni w swoich sądach, a inni bardziej. Żeby była jasność - pojawiają się tu również różne określenia kupujących, którzy nie płacą, albo wystawiają negatywne oceny "za nic" - działa tu ta sama zasada.

Co do mojej rzekomej obietnicy, że nie będzie tu banów - mógłbyś podać link? 🙂 Nie przypominam sobie czegoś takiego. Bany to narzędzie dyscyplinujące. Tam, gdzie są jakieś zasady, musi być też konsekwencja za ich nieprzestrzeganie. Nie zmienia to faktu, że na Gadane można wyrażać dowolną opinię, dopóki trzyma się ona tematyki forum, jej forma nie narusza naszych standardów. Przecież wielu z Was wypisuje tu o Allegro niestworzone rzeczy, np. swoje - łagodnie mówiąc - mało pochlebne opinie o naszych niektórych rozwiązaniach czy działaniach i te opinie wiszą sobie w najlepsze. A banów (tych merytorycznych, pomijam bany za reklamowy spam) przez te pół roku było może 5, a może nawet i nie tyle - żaden nie dłuższy niż kilka dni.

Całą resztę Twoich uwag w 100% popieram.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszyscy mają swoje racje a i tak jedziemy na jednym wózku.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czyli akceptujecie jak przy słowie sprzedawca pojawiają sie epitety typu oszust cwaniak kombinator złodziej bo nie ma tam nicka sprzedawcy czy kupującego?

bo dla mnie takie twierdzenia są analogiczne do głupi murzyn, tępy afroamerykanin lub dupek biały

w regulaminie nie znalazłem słowa ban

@msniezek jeżeli przy jakimś nicku pojawi się w/w epitet to serwis allegro jeżeli nie usunie tego wpisu sam naraża się na odpowiedzialność karną

i ewentualna sprawa jest dla allegro przegrana

jak rozumiem akceptowalna radykalność osądów to wpisy typu jak kupujący nie wysyła towaru to weź go podaj do pok czy na policję bo o to chodziło tutaj @Knowhere

(czyli potraktuj Sprzedawce jak oszusta)

 oczywiście nikt z piszących powyższe słowa nie dodaje najważniejszej formuły, że by udowodnić oszustwo należy   najpierw udowodnić zamiar jego popełnienia

 tak sobie wpisałem

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?advanced=false&allow_punctuation=fal...

lub

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?q=z%C5%82odziej&noSynonym=false&coll...

lub

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/ostrzegam-przed-zakupem/m-p/53202

cyt:

Ostrzegam przed zakupem u sprzedawcy [edycja]

          Wyrachowany, zimny cwaniak.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED, nie mogłeś tego lepiej ująć 🙂

Wizerunek sprzedającego, to wizerunek Allegro. Chyba na forum powinien zajrzeć czasami jakiś spec od marketingu.😁 W tak dużej firmie pewnie jest paru.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konto zamknięte @RED kwestie prawne zostawmy na boku, bo chyba wszyscy zgadzamy się, że zdanie "sprzedawca, który pomimo wpłaty nie wysyła przedmiotu, jest oszustem", choć nie musi być prawdziwe, nie narusza też prawa.

Allegro jest bezpiecznym miejscem zakupów. Oznacza to, że żaden kupujący nie będzie przez działania oszustów poszkodowany. Nie oznacza to jednak, że udajemy, że na Allegro takie sytuacje się nie zdarzają.

Słowo "oszust" (i inne podobne) na określenie anonimowego, niewymienionego z nicka i niemożliwego do identyfikacji na forum sprzedawcy nie narusza naszych zasad. Niektórzy go nie używają, można to samo napisać w inny sposób - to kwestia osobistego wyczucia, siły komunikatu itp. Sami go nie używamy. Ale nie widzę nic dobrego, co miałoby wyniknąć z jego zakazania.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek, zgoda, ale mi chodzi o wypowiedzi pewnego użytkownika, który wypowiadając się o sprzedawcach mocno generalizuje te kwestie. Jeżeli z każdego wpisu wyłania się obraz sprzedającego jako oszusta i cwaniaka, który tylko czyha, żeby przekręcić kupującego na parę złotych To niestety, nie wpływa to dobrze na wizerunek ani sprzedających, ani Allegro. Dopóki tu sprzedaję, to mimo wszystko, zależy mi na pozytywnym wizerumku.🙂

Ps. nie będę szukać linków do wpisów, swego czasu kilka razy rozmawiałam na ten temat z xyz96 i rzeczywiście, nastąpiła pewna zmiana, w postach pojawiło się "niektórzy sprzedawcy". Niestety, w ostatnich dniach znowu z postów xyz96 wyłania się pogarda dla sprzedających. 🙂

oznacz moderatorów