anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować zakup jednego z kilku przedmiotów?

smok1966
#8 Zapaleniec#

Licytowałem kilka przedmiotów u jednego sprzedawcy i przeoczyłem istotną dla mnie informację odnośnie jednego z przedmiotów. Chciałem anulować zakup tego jednego przedmiotu jednak nie widzę takiej możliwości i jedynie anulować mogę zakup wszystkich wylicytowanych przedmiotów. W jaki sposób anulować zakup jednego z wylicytowanych przedmiotów?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

A3dam
#19 Nestor#

@smok1966 
Anulować możesz całe zamówienie.
Od zakupu pojedynczych przedmiotów (części zamówienia) możesz odstąpić.
Wyślij Kupującemu swoje oświadczenie o odstąpieniu od Umowy obejmujące ten jeden przedmiot z zakupu którego chcesz zrezygnować.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

smok1966
#8 Zapaleniec#

Na chwilę obecną jeszcze nie opłaciłem tego zamówienia ponieważ spróbuję jeszcze coś dokupić na licytacji. Sprzedający twierdzi, że również nie ma możliwości anulowania jednego z sprzedanych przedmiotów i abym opłacił wszystko, po czym wtedy anulować i tego przedmiotu nie wyślą.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@smok1966 Bardzo prosto. Wyślij sprzedawcy mailem swoją rezygnację z tego jednego przedmiotu i podaj nr konta do zwrotu wpłaty. To będzie Twoje skuteczne odstąpienie od umowy. Potem odeślij tą jedną rzecz. Nie ma obowiązku anulowania na stronie Allegro, możesz to zrobić zwyczajnie, mailem lub odesłać towar z włożoną do środka pisemną rezygnacją. 

Jeżeli jeszcze nie otrzymałeś towaru, także wyślij mailem rezygnację z jednego przedmiotu, wtedy sprzedawca Ci go nie wyśle. 

oznacz moderatorów

smok1966
#8 Zapaleniec#

Aukcje jeszcze nie opłacone, świeża sprawa. Napisałem do sprzedawcy i oby nie było z tym problemów, bowiem czytałem że niektórzy za takie rzeczy na czarną listę wrzucają.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Może ,ale tylko niektórzy bo to nie jest powód by kogoś wpisywać na jakąś listę ,sprzedawca odzyska prowizje i wystawi sobie ponownie .Sprzedawcą zależy na klientach ,zwłaszcza takich co kupują wiele przedmiotów i jakaś pomyłka nie powinna cię eliminować z grona jego klientów.

oznacz moderatorów

smok1966
#8 Zapaleniec#

Zastanawiające, że w chwili gdy pisałem zapytanie o to jak anulować zakup jednego przedmiotu, miałem jedynie możliwość anulowania całego zamówienia. Natomiast teraz ta opcja zniknęła i zaszły jakieś zmiany w regulaminie Allegro, że przed opłaceniem zakupu nie można anulować tegoż zamówienia?

001v1v.jpg

oznacz moderatorów