anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować zakup?

MAMY ROZWIĄZANIE!
SIGMON2008
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem pomyłkowo towar i zapłaciłem za niego. Chcę zrezygnować z zakupu, o tym poinformowałem sprzedawcę aby  go nie wysyłał. Sprzedawca zgadza się bez oporów. Chcę więc anulować zakup w serwisie ALLEGRO i tutaj pytanie ....... jak ?????? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
br.
#21 Demiurg#

@SIGMON2008  Proste:  logujesz się do Allegro klikasz  Moje zakupy, znajdujesz niechciany zakup, otwierasz >> klikasz Anuluj zakup.

oznacz moderatorów
SIGMON2008
#7 Wielbiciel#

Oczywiście, natomiast nie jest to zwrot a rezygnacja z zakupu przed wysłaniem. Ok, czy stosując zwrot->zakup przez pomyłkę .... zwrot zapłaty jest łączy z zapłaconymi kosztami wysyłki ?

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@SIGMON2008 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

1. Wejdź w zakładkę Moje zakupy, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły zakupu, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

Jeśli nie ma takiej opcji;

2. Wejdź w zakładkę Moje zakupy, przy właściwym przedmiocie kliknij Szczegóły zakupu, potem na dole Zwróć zakup, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

3. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Wszystkie trzy opcje są tak samo ważne. W zasadzie to już anulowałeś zakup, ponieważ poinformowałeś sprzedawcę o swojej rezygnacji.

oznacz moderatorów
SIGMON2008
#7 Wielbiciel#

Oczywiście, natomiast nie jest to zwrot a rezygnacja z zakupu przed wysłaniem. Ok, czy stosując zwrot->zakup przez pomyłkę .... zwrot zapłaty jest łączy z zapłaconymi kosztami wysyłki ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@SIGMON2008 Robisz zwrot i sprzedający zwraca tyle ile zaplącileś.

oznacz moderatorów
SIGMON2008
#7 Wielbiciel#

Sprzedający sam powziął działanie i zwrot przydreptał do mnie, dziękuje za chęć pomocy 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@SIGMON2008 W tej sytuacji zwrot jest traktowany jako odstąpienie od umowy - to informacja dla sprzedającego, że rezygnujesz. Nie musisz odsyłać towaru, skoro go nie otrzymałeś. Sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę.

oznacz moderatorów
SIGMON2008
#7 Wielbiciel#

Sprzedający sam powziął działanie i zwrot przydreptał do mnie, dziękuje za chęć pomocy 

oznacz moderatorów