anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować zakup?

moniq_90
#1 Nowicjusz#

Swego czasu pod zakupem który został opłacony ale  ie wysłany była opcja "anuluj zakup". Teraz nie widzę takiej opcji. Jak anulować takie zamówienie które nie zostało jeszcze wysłane? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@moniq_90 jeśli nie ma takiej opcji to może znaczyć, że sprzedający zaczął przygotowywać Twoje zamówienie. Jeśli chcesz je anulować możesz skorzystać z opcji "Zwróć zakup", najlepiej dodatkowo poinformować o tym sprzedającego, możesz wysłać do niego wiadomość przez Centrum wiadomości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko masz w zakładce "Moje zakupy" nie ma anuluj więc klikasz zwróć i działa podobnie.

LEW433_0-1653223174767.png

 

oznacz moderatorów

A3dam
#18 Luminarz#

@moniq_90 

Jak anulować zakup?

Zakup na Allegro możesz anulować opcją: ANULUJ zakup.
Ta opcja nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami dla kupującego (oferta przestaje wiązać).

 

 

 
Jeżeli opcja ANULUJ już nie jest dostępna (np. sprzedający przyjął Twoją ofertę zakupu i rozpoczął realizację zamówienia) to warto być wiedziała, że wybór opcji "ZWROT" nie spowoduje skutecznego anulowania zamówienia (a jedynie złożenie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy), ale po stronie konsumenta powstają zobowiązania: np. obowiązek odebrania zakupionej rzeczy, obowiązek zwrotu (odesłania) rzeczy w ciągu 14 dni od wypełnienia formularza zwrotu z opcją odstąpienie (nawet jeżeli przedmiot nie został jeszcze dostarczony konsumentowi).
Art 34 UoPK

1. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz.

Ponadto sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem środków do czasu otrzymania rzeczy z powrotem (nie wysławszy rzeczy nie będzie mógł jej otrzymać "z powrotem")
Art. 32 UoPK
3. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem [...]
 
Jeżeli rozmyśliłaś się z zakupu, a opcja ANULUJ nie jest dostępna - to najrozsądniej jest poczekać na dostarczenie rzeczy i dopiero wówczas odstąpić od Umowy za pomocą opcji ZWROT i odesłać rzecz.
 
*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@moniq_90 a może to zakup na Lokalnie ? gdzie nie ma anulowania itp.

Skąd wiesz że nie zostało wysłane ???  sprzedawca mógł nadać i zapomnieć zmienić status i dodać numeru paczki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów