anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mam zwrócić towar kupiony w licytacji?

ewik2101
#9 Pomysłodawca#

Witam. Właśnie wygrałam licytację, towar oczywiście otrzymałam ale okazało się że to poprostu śmieć. Kupiłam dmuchany materac w licytacji sprzedawca zaznaczył że materac jest używany i w bardzo dobrym stanie wizualnym ale nie sprawdzony pod względem szczelności,jak się okazało materac jest pocięty nawet nie musiałam go wyjmować z pudełka wystarczyło że otworzyłam pudło i wszystko było jasne. Zapłaciłam za materac, za przesyłkę a teraz jeszcze na własny koszt muszę odesłac. Jak to możliwe że sprzedający wie że materac jest używany i w bardzo dobrym stanie wizualnym a nie wie że on się do niego nie nadaje dla mnie to jawne oszustwo żeby tylko pozbyć się śmieci. Chcę zwrócić materac ale strona zwrotu jest niedostępna jak mam zwrócić towar 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

br.
#21 Demiurg#

@ewik2101  Nie klikasz  "zwrot"  ale "zgłoś przedmiot z zakupem"  Jest to reklamacja. Opisz co dostałaś.  Żądaj zwrotu wpłaty z kosztem odesłania.

Na wszelki wypadek zrób zdjęcia  tych pocięć,  właśnie tak jak widać w pudełku,  mogą być potrzebne.

Na razie nie wysyłaj, mądry sprzedawca powinien zwrócić pieniądze od razu i przeprosić, żeby nie  narobić sobie problemów.  Wyślesz  gdy sprzedający zażąda wysyłki na jego koszt.

Ale mądry sprzedawca nie wysłałby takiego materaca.

oznacz moderatorów

ewik2101
#9 Pomysłodawca#

Wielkie dzięki za pomoc. Mam nadzieję że sprzedawca okaże się w miarę mądry

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ewik2101  Eeechhh...  muszę trochę sprostować:

Pierwsze:  Napisałem "zgłoś przedmiot z zakupem" a powinno być "Zgłoś problem z zakupem"

Drugie:  Nie możesz tak na początku żądać zwrotu kosztu wysyłki. Koszt przesyłki sprzedajacy musi zwrócić automatycznie ale dopiero kiedy uzna słuszność twojej reklamacji,  a do tego jeszcze daleko. Żądanie teraz na początku reklamacji zwrotu kosztu przesyłki mogło by być uznane za bezprawne i lepiej tego na początku nie pisać.

Sorry jeśli wprowadziłem w błąd.

oznacz moderatorów

ewik2101
#9 Pomysłodawca#

W porządku jeszcze nic nie robiłam w tym temacie jestem tak zła że muszę trochę ochłonąć żeby nie narobić sobie problemów. Bardzo dziękuję za wskazówki 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ewik2101 Jak taki wysłał to doskonale zdawał sobie sprawę ze stanu przedmiotu więc lepsze będzie jak otworzysz dyskusję(uważam że sprzedający sądzi że sprzedał i ma to w tyłku), większość licytacji to na Allegro Lokalne i prywatny sprzedajacy więc tam nie ma zwrotu tylko reklamacji z tytułu rękojmi: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Lew,  to ty naprawdę  nie wiesz że proponujesz dokładnie to samo rozwiązanie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ewik2101 po pierwsze już z opisu wynikało że będzie dziurawy, a po drugie rozcinając taśmę nie został pocięty materac ???

Reklamuj zobaczysz co na to sprzedawca, napisz maila z reklamacją ( nie zwrot odstąpienie ) jak poprosi odeślij, po uznanej reklamacji musi oddać za towar i dwie przesyłki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ewik2101
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za pomoc,a tak na marginesie to przy otwieraniu paczki nie ma możliwości podcięcia materaca tak jest zapakowany

oznacz moderatorów