anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę skorzystać z Allegro protekt

MAMY ROZWIĄZANIE!
-k-a-j-a-
#8 Zapaleniec#
  • Kupiłam na Allegro 3 miesiące temu telefon iPhone 7.

Telefon nie posiada numeru imei na obudowie dokładnie na tacce karty sim

o czym nie wspomina sprzedające w aukcji. A ten numer i ta tacka  jest integralną częścią telefonu po której można sprawdzić oryginalność telefonu.

Nic w tym by nie było dziwnego gdybym mógł skorzystać z Allegro Protekt ponieważ przedmiot nie jest zgodny z opisem.

Moje pytanie brzmi jakie dokumenty są potrzebne by skorzystać z programu Allegro protekt. 

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Dlaczego nie odstąpiłaś od umowy od razu tylko używałaś telefonu 3 miesiące a teraz chcesz zwrot z AP?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@-k-a-j-a- W mojej opinii ten "problem"  nie jest żadną podstawą do korzystania z AP.
Nr IMEI na tacce sim w przypadku urządzeń apple faktycznie jest ale to, że w zakupionym telefonie go nie ma nie ma absolutnie nic wspólnego z oryginalnością telefonu 🙂

Tacka sim to delikatny element i może się złamać, pęknąć, wygiąć, wtedy można kupić zamiennik i tak pewnie było w tym wypadku. Spotkałem się z tym nie raz, nie dwa.
Iphone 7 wyszedł na rynek w 2016 roku i przez ten czas mogło się coś podziać z oryginalną tacką.

Teoretycznie sprzedający mógł wspomnieć o tym w opisie ale czy aby na pewno musiał? Niektórzy nawet nie wiedzą, że na takiej tacce znajduje się numer IMEI i z tym też się spotykałem nie raz.
To, że tacka sim nie ma numeru IMEI nie ma absolutnie żadnego wpływu na działanie telefonu jak i na jego oryginalność.

No i najważniejsze pytanie - był kontakt ze sprzedającym?

oznacz moderatorów
-k-a-j-a-
#8 Zapaleniec#

O takim małym lecz istotnym bardzo istotnym braku powinien być powiadomiony kupujący w opisie aukcji aby mógł wybrać czy kupić taki telefon

 

Czyżby Pan pracował w Allegro ???

prosze wpisać w Google jak odróżnić podrobionego iPhone od orginalu

i sprawa się panu wyjasni

z powazaniem

oszukany na Allegro 

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

(Nie mówię, że tak jest na pewno w tym przypadku) ale to typowy sposób oszukiwania sprzedawców na tym portalu. Kupujący przypomni sobie o czymś takim po 2-3-11 miesiącach i jak z nim walczyć? Słowo przeciwko słowu.

 

Ponowię pytanie- dlaczego używałaś tego telefonu przez tak długi czas zanim zgłosiłaś niezgodność?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@-k-a-j-a- "O takim małym lecz istotnym bardzo istotnym braku powinien być powiadomiony kupujący w opisie aukcji aby mógł wybrać czy kupić taki telefon" 

Nie twierdzę, że nie powinien być poinformowany ale twierdzę, że wiele osób nawet nie wie, że telefony mogą posiadać tam numer IMEI.

"Czyżby Pan pracował w Allegro ???

prosze wpisać w Google jak odróżnić podrobionego iPhone od orginalu"

Nie potrzebuję do tego google gdyż od kilku lat handluję używaną elektroniką w tym telefonami i doskonale wiem jak odróżnić oryginał od podróbki.

Sam brak numeru IMEI na tacce sim nie jest żadnym dowodem na nieoryginalność urządzenia!

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@-k-a-j-a- 

a) nie wiesz o czym piszesz 😄

b) mozesz sobie we wlasnym zakresie przeczytac warunki AP. Ale koniecznie ze zrozumieniem. Czy koniecznie trzeba ci wszystko wylozyc?

c) w tresci aukcji byla informacja, ze wszystko bedzie na 100% "oryginalne"?

d) probujesz nam tu pokazac jaka to ty jestes ach och a tymczasem... kiepsko ci idzie.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@-k-a-j-a- A jak sprzedającemu uszkodziła się tacka w 2018 r. i ją wymienił > to powinien pamiętać o tym przez 4 lata? > gdyby nie było tacki to wtedy to wtedy są podstawy do pretensji > a to, że nie ma zauważyłeś dopiero po 3 m-cach, a nie zaraz po zakupie przy wkładaniu własnej karty sim > trochę to dziwne > kontaktowałeś się ze sprzedającym w tej sprawie > czy od razu chcesz zwrot z AP? > może jeszcze bez zwrotu telefonu?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Mały % użytkowników telefonów wie co to jest w ogóle numer IMEI i do czego służy a fakt, że w niektórych telefonach te numery są zapisane na tacce SIM to już jest dla przeciętnego użytkownika dosłownie 'czarna magia'.

Równie dobrze można się czepiać kogoś, że sprzedał 6 letnie auto na niefabrycznych oponach i nie poinformował o tym kupującego...

@-k-a-j-a- Jeszcze tylko pytanie - co dokładnie rozumiesz przez pojęcie - "oryginalność telefonu" i jak IMEI na tacce sim miałby pomóc w sprawdzeniu tego?

oznacz moderatorów
-k-a-j-a-
#8 Zapaleniec#

Jeśli mu się tacka uszkodziła to powinien napisać to na aukcji ze nie ma oryginalnej tacki oraz pudełka i ladowarki

prosze wpisać na googlach frazę iPhone jak sprawdzić oryginalność telefonu a napewno się sprawa wyjasni

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@-k-a-j-a- "Telefon jaki dostałem nie jest zgody z opisem"

Pokaż link do oferty - zobaczymy co sprzedający tam faktycznie oferował.

Kolejny raz powtarzam - brak numeru IMEI na tacce sim nie ma absolutnie żadnego znaczenia w kwestii oryginalności urządzenia.

Kolejna sprawa - Iphone 7 w oryginale nie posiadał numeru IMEI na tyle urządzenia.

https://support.apple.com/pl-pl/HT201296


Zrzut ekranu 2023-01-03 131554.jpg

 

oznacz moderatorów
-k-a-j-a-
#8 Zapaleniec#

Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem???

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@-k-a-j-a- Ja umiem - a Ty?

"Telefon nie posiada numeru imei na obudowie dokładnie na tacce karty sim

o czym nie wspomina sprzedające w aukcji. A ten numer i ta tacka jest integralną częścią telefonu po której można sprawdzić oryginalność telefonu."

Na stronie APPLE jest wyraźnie napisane, że Ip 7 nie posiada graweru z numerem IMEI na tyle obudowy.

Brak oryginalnej tacki SIM nie świadczy o tym, że telefon jest w jakikolwiek sposób podrabiany.


"Jeśli mu się tacka uszkodziła to powinien napisać to na aukcji ze nie ma oryginalnej tacki oraz pudełka i ladowarki"

Jak już napisałem - wiele osób nie ma nawet pojęcia, że taki numer się tam znajduje 🙂

Czy sprzedający napisał w treści ogłoszenia, że sprzedaje z pudełkiem i ładowarką?

Pokaż link do ogłoszenia - zobaczymy co sprzedający tam oferował.

oznacz moderatorów
-k-a-j-a-
#8 Zapaleniec#

Pracujesz w Allegro???

a nie chcesz mi pomoc ?????

to jakaś żenada !!!!!!

proponowalem sprzedawcy spotkanie i zwrot telefonu na co się nie zgodzil

nie dziwi mnie sytuacja w której ktoś sprzedaje na Allegro podróbki ale dziwi mnie w sposób w jaki pracownicy Allegro podchodzą do osoby oszukanej

Jesli kupię auto z wyciętymi nr seryjnymi bo akurat sie zepsuło 4 lata temu to powinienem wspomnieć o sytuacji kupującemu czy tez nie ??????

prosze sprawdzić co pisze na stronie Apple o nr imei na klapce karty sim

z powazniem

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@-k-a-j-a- To chcesz odzyskać pieniądze czy nie? jeżeli nie to robisz zwrot po 3m-cach a on Ci nie przysługuje wg prawa, a składając reklamację i jak sprzedający nie będzie  w stanie spełnić warunków reklamacji to musi Ci zwrócić środki albo doprowadzić sprzęt do "oryginału", więc składaj reklamacje a nie obrażaj innych.

oznacz moderatorów
-k-a-j-a-
#8 Zapaleniec#

Allegro Protekt ma jakiś termin waznosci???

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-k-a-j-a- czy zgłosiłeś to sprzedającemu i czy złożyłeś reklamację? Jeśli nie, to takie będą pierwsze kroki jakie należy wykonać 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
-k-a-j-a-
#8 Zapaleniec#

Tak zgłosiłem chęć nawet osobiście chciałem pojechać do sprzedawcy ale nie jest zainteresowany zwrotem.

Pytanie brzmi w gdzie mam szukać pomocy skoro Allegro twierdzi ze brak numeru imei to jakaś błachostki i nie chce  uruchomić programu Allegro Protekt choć reklamuje bezpieczne zakupy i łatwość skorzystania z programu. Telefon jaki dostałem nie jest zgody z opisem ta aukcji i chce skorzystać z ochrony kupujących. Szukam Pomocy a wy stajecie po stronie oszusta. Telefon kupiony na Allegro i prosze o rzeczową analizę zaistniałej sytuacji

z powazaniem

oszukany na allegro

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Sprzedawca udostępnia zwroty po 3 miesiącach?

oznacz moderatorów
-k-a-j-a-
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca nie jest zainteresowany zwrotem 

 

oznacz moderatorów