anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nagrać otwarcie paczki?

pawlowskik7
#7 Wielbiciel#

Zamówiłem od sprzedającego telefon. Chwilę się wahałem, ale nieco poczekałem i zauważyłem, że już 30 osób kupiło od niego z tej aukcji (sprzedawca twierdzi że ma 150 nowych telefonów ale sprzedaje je bez gwarancji, dlatego taniej). Sprzedawca nie odpowiadał w pełni na zadawane mu pytania, później przestał odpowiadać. Dzisiaj finalnie paczka została do mnie wysłana paczkomatem. Boje się, że wysłał mi ziemniaka lub cegłę w paczce więc chciałbym nagrać unboxing. Czy mogę wziąć paczkę do mieszkania i wtedy nagrać jak ja otwieram czy muszę nagrać otwarcie paczkomatu i otwarcie paczki na jednym filmie? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@pawlowskik7 Możesz wziąć do mieszkania i tam nagrać. Ważne, aby paczka była nienaruszona w momencie rozpoczęcia filmowania. Sprzedawca gwarancji nie musi dawać, ale odpowiada za towar na podstawie rękojmi minimum przez rok. 

Nie musisz nagrywać otwarcia paczkomatu, ale możesz to zrobić. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nawet to wysłał to nagranie za wiele nie zmieni,  ale masz jakiś dowód co przyszło. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. Masz reklamacje, masz dyskusje, masz POK.

oznacz moderatorów

lottoys
#11 Animator#

Moim zdaniem jest lepsze rozwiązanie

 

Przecież sprzedający może oskarżyć, że kupujący spreparował przesyłkę, podmienił towar i dopiero nagrał film, była podobna sytuacja tylko z odstąpieniem od umowy - sprzedawca nagrał zwrot i zarzucono mu możliwość wcześniejszej podmiany.

 

 Dobre wyjście to:

Osoba towarzysząca z kamerą przy paczkomacie, na miejscu dodatkowo przy monitoringu paczkomatu otwarcie przesyłki, mamy wówczas dwa nagrania, swoje i paczkomatowe, dowód nie do podważenia.

oznacz moderatorów

pawlowskik7
#7 Wielbiciel#

Jeśli otworze ja dopiero w domu to czy sprzedawca nie będzie mi wtedy mógł zarzucić, że otworzyłem paczkę wcześniej i coś już przy niej grzebałem? Trochę zapłaciłem za ten telefon, nie chciałbym zostać oszukany

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pawlowskik7 Ja Ci dam najlepsze rozwiązanie. Skoro masz takie obawy i chcesz zatrudnić ekipę filmową do odbioru tej paczki, to lepiej jej w ogóle nie odbieraj. Przesyłka wróci do sprzedawcy, Ty zrobisz zwrot w zakładce Moje zakupy, a sprzedający odda Ci całą wpłatę. 

oznacz moderatorów