anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać pieniądze po przelewie tradycyjnym

wiesrog70
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. 

Kupiłem ostatnio grę na Allegro ale z racji, że był to przelew tradycyjny (taką czerwoną krateczką) to nim sprzedający zaksięgował wpłatę to sprzedał już wszystkie kopie było ich więcej niż 7 dostałem wiadomość że moje zamówienie nie zostanie zrealizowane a pieniądze zostaną zwrócone na te same dane z których zostało opłacone zamówienie. Tylko, to nie jest mój numer konta bankowego tylko Allegro napisałem to do sprzedającego ale nie odpisuje i zaczynam się martwić jak mogę odzyskać te pieniądze proszę o pomoc. Oni przeleją te pieniądze na rachunek Allegro i co dalej? Jak Allegro przekaże te pieniądze do mnie? Miał ktoś taką sytuację? jeśli tak proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

@wiesrog70 Zgodnie ze stanowiskiem Allegro, pieniądze wpłacone przelewem tradycyjnym są zwracane na konto bankowe, z którego wpłata została dokonana. Gdybyś na przykład płacił takim przelewem na poczcie, pieniądze wróciłyby na rachunek poczty, a Ty później musiałbyś iść na pocztę i walczyć o zwrot pieniędzy. Mam to na piśmie od Allegro. Z doświadczenia jednak wiem, że Allegro jednak czasem pyta kupującego, na jakie konto bankowe oddać wpłatę wykonaną przelewem tradycyjnym, wtedy możesz podać dowolny numer konta. 

Tak poza tym, to sprzedawca wprowadza Cię w błąd, on miał obowiązek po Twoim zakupie wydać Ci towar niezależnie od tego, jaką metodą zapłaciłeś. 

oznacz moderatorów