anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak pobrać plik z Dyskusji

MAMY ROZWIĄZANIE!
toma_91
#8 Zapaleniec#

Po rozpoczęciu dyskusji ze sprzedającym otrzymałem od niego fakturę VAT jako plik pdf. Nie widzę możliwości ściągnięcia pliku na dysk. Po kliknięciu wyświetlany jest tylko podgląd jako plik png.

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38
kostas11
#21 Demiurg#

@toma_91  i klik prawą myszką i zapisz lub drukuj 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
toma_91
#8 Zapaleniec#

Będzie to wtedy ten podgląd png (marna jakość). Chciałbym pobrać oryginalny plik przesłany przez sprzedawcę

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@toma_91  nie da się pobrać oryginału 😞   Poproś o wysyłkę na maila 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
toma_91
#8 Zapaleniec#

Znalazłem rozwiązanie. Trochę karkołomne i uważam, że Allegro powinno dodać opcję pobrania załącznika.

Załącznik można ściągnąć używając adresu

https://allegro.pl/mediation/attachments/ID

gdzie ID to identyfikator załącznika który można podejrzeć w opcjach developerski przeglądarki podczas otwierania strony z dyskusją 🙂 

oznacz moderatorów
polly_89
#7 Wielbiciel#

Nie mogę znaleźć tego ID załącznika. Proszę o wytłumaczenie jak to zrobić. Klikam na załącznik w dyskusji prawym przyciskiem myszy i wybieram "Zbadaj element". Później nie wiem co skopiować 🙂 Nie widzę tam żadnego ID.

oznacz moderatorów
toma_91
#8 Zapaleniec#

Screenshot 2020-11-12 at 16.18.01.png

tak to wygląda w przeglądarce Google Chrom. Po wejściu w opcje developerskie należy przejść do zakładki Network. Warto zaznaczyć filtr XHR. Należy znaleźć (wcześniej przejść do interesującej nas dyskusji) request details i przejść do zakładki response. Tam znaleźć id załącznika - można wyszukać po attachments

oznacz moderatorów
polly_89
#7 Wielbiciel#

Udało się! Dziękuję za dokładne objaśnienie - na to właśnie liczyłam 🙂 Teraz każdy "nowicjusz" sobie z tym poradzi. Wielkie dzięki!! Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
Szegi87
#7 Wielbiciel#

Teraz to chyba trochę inaczej wygląda ale dzięki temu komentarzowi udało mi sie ściągnąć plik, dzięki

oznacz moderatorów
Szegi87
#7 Wielbiciel#

Teraz to chyba trochę inaczej wygląda ale dzięki temu komentarzowi udało mi sie ściągnąć plik, dzięki

oznacz moderatorów
wwwcebulkipl
#7 Wielbiciel#

Rozwiązanie już chyba nie jest aktualne, ponieważ po kliknięciu w podany link jest: 

"Odmowa dostępu do allegro.pl"

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wwwcebulkipl pozostaje rozwiązanie jakim jest poproszenie sprzedającego o przesłanie dokumentu do pobrania e-mailem. W ten sposób będziesz mógł pobrać go na swój dysk. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kamilch123
#7 Wielbiciel#

W dyskusji sprzedający załączył mi brakującą fakturę w PDF, nie mam możliwości jej pobrania, tylko wyświetla wygenerowany obrazek z tego PDF, chciałbym pobrać oryginalny plik załączony przez sprzedającego. Jak to zrobić?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kamilch123 Poproś sprzedającego o przesłanie oryginału mailem. Wówczas będziesz mógł pobrać fakturę ze swojej skrzynki pocztowej lub przez Centrum Wiadomości. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ wybacz ale to nie jest rozwiązanie dla użytkownika, ja też miałem ten problem kilka razy, że sprzedawca załączył pdfa w dyskusji a ja mogłem pobrać tylko miniaturke wygenerowanego obrazka z pdfa. Widzę, że problem się powtarza, może by tak umożliwić pobieranie pdfa, bo co za różnica czy sprzedawca wyśle pdfa mailem czy załączy w dyskusji.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@wafcio496 Tutaj się nie zgodzę, ponieważ rozwiązanie, które zaproponowałam jest szybkie i proste dla użytkownika. Sam system do dyskusji Dyskusji nie przewiduje możliwości pobierania załączników, bo nie został stworzony do przesyłania materiałów między stronami transakcji. Oczywiście przekażę Twoją sugestię do odpowiednich osób, ale w tej chwili zmiany w tym zakresie nie są planowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Jakby to było takie oczywiste to sprzedawcy nie wysyłaliby dowodów zakupu (pdf) w dyskucji. Ponieważ tak robią to oznacza, że użytkownicy używają tego mechanizmu inaczej niż autorzy przewidzieli i trzeba to poprawić.

oznacz moderatorów
kamilch123
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedzi,

Zgodzę się z wafcio496 to już nie pierwszy raz jak dosyłają mi faktury przez dyskusję, po prostu za każdym razem pisać maila i przeciągać dyskusję wydaje się bezcelowe. Chmurka do pobrania oryginału dokumentu obok nazwy pliku i po całej zabawie.

Napisałem to pytanie właśnie dlatego, że jest to powtarzalny problem - pomyślcie o takim rozwiązaniu.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
K_Roman
#7 Wielbiciel#

Nie zgodzę się z Tobą _HolaOla_


Po to jest system aukcyjno-transakcyjny, by wszystko załatwić w nim. Po to allegro ukrywa przed wszystkimi emaile, żeby nie było konieczności ich używania ani przekazywani drugiej stronie. Pominę tu RODO oraz fakt, że nie wiadomo jak druga strona wykorzysta przekazany email. Usunie a może sprzeda spamiarzom lub innym przestępcom, nigdy nie wiadomo, a osoba, której przekazaliśmy email nie deklarowała zasad przetwarzanie danych osobowych ani ja nie mam możliwości się z nimi zapoznać.


Mam podobną sytuację, tyle, że mi sprzedający przesłał wielostronicową instrukcję obsługi. W tym momencie mogę sobie co najwyżej wsadzić ją tam, gdzie światło nie dochodzi, a też nie zgadzam się na przekazanie mojego prywatnego emaila osobie niezaufanej.


Obecną sytuację można traktować jedynie jako błąd krytyczny programu.
Swoją drogą co za inteligenta inaczej osoba wpadła na ten poroniony pomysł z wewnętrzną przeglądarką plików? Każda przeglądarka internetowa ma własną obsługę plików PDF i wielu innych. A jeżeli już bawimy się w takie „coś” to niech to ma możliwość zapisu dokumentu na dysk i/lub normalnego wydruku.


Wnoszę o pilne usunięcie błędu.
Proszę o ustalenie terminu i przekazaniu daty usunięcie błędu, bo nie mogę zamknąć dyskusji ze sprzedającym

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@K_Roman a też nie zgadzam się na przekazanie mojego prywatnego emaila osobie niezaufanej.

sprzedawca ma Twojego maila skoro kupowałeś u niego i może Ci wysłać instrukcję na niego 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów