anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak pobrać plik z Dyskusji

MAMY ROZWIĄZANIE!
toma_91
#8 Zapaleniec#

Po rozpoczęciu dyskusji ze sprzedającym otrzymałem od niego fakturę VAT jako plik pdf. Nie widzę możliwości ściągnięcia pliku na dysk. Po kliknięciu wyświetlany jest tylko podgląd jako plik png.

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38
Client:44052296
#21 Demiurg#

@K_Roman wnieś ten pomysł tu

Zgłoś swój pomysł! 

Poza tym w centrum wiadomości to można zrobić bo masz zintegrowane ze swoim e-mail

oznacz moderatorów
K_Roman
#7 Wielbiciel#

W centrum wiadomości nie mam żadnej wiadomości z dyskusji. W ten sposób nie pobiorę pliku z dyskusji

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@K_Romanpoproś sprzedawce żeby wysłał Ci ten dokument/instrukcje przez centrum wiadomości wtedy będziesz miał pewność że nie będzie spamował Twojego prywatnego adresu

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@K_Romanchyba że w dyskusji zalazłeś mu za skórę

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Wystarczyłoby żeby @K_Roman napisał do niego wiadomość przez "pytanie do sprzedającego" w ofercie (w sprawie której toczy się dyskusja) i sprzedający mógłby na takiego mejla odpowiedzieć załączając do niego fakturę (która byłaby dostępna również do pobrania w CW).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere uwierz mi to tak nie działa, jeżeli daje się ludziom różne sposoby kontaktu to zaczną używać je w bardzo różne sposóby, szczególnie w takie, których się nie spodziewałeś. A tutaj ewidentnie jest brak walidacji przesyłanych plików.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@wafcio496 Pliki które wysyłasz mejlem na allegro lecą przez centrum wiadomości i są w nim skanowane (na pewno pod kątem rozmiaru załącznika, bo zbyt duże nie przechodzą).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Ale jaki to ma związek z tematem? Ja pisałem, że jak się ludziom da różne sposoby wysyłania plików to wykorzystają je w sposób w jaki się najmniej tego autorzy spodziewają. Brakująca walidacja jest, bo powinno w takim wypadku przepuszczać tylko obrazki - robienie miniaturki z pierwszej strony pdfa jest bardzo głupim pomysłem

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@wafcio496 Przecież na mejla może Ci coś wysłać każdy w dowolnej chwili. Wystarczy wejść w CW, wpisać Twój nick, wiadomość i załączyć plik (i wcale nie muszę do tego znać Twojego - i tak zaszyfrowanego przez allegro - adresu mejlowego).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

jak sam zauważyłeś możesz, możesz też przesłać w konwersacji z klientem w trakcie otwarcia problemu i głowę daję, że sprzedawcy nie będą specjalnie szukać jak wysłać plik żeby klient mógł to otrzymać. Ma możliwość wysłania w konwersacji to zakłada że ten sposób zadziała i powinno być ok, a nie jest. I o to mi chodzi.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ allegro wie dokładnie o tym problemie

z twoich słów wynika dosłownie że wręcz utrudnia drukowanie załączników w dyskusjach

po co są dyskusje jak trzeba wykonywać działania poza nimi?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Dyskusje są narzędziem do kontaktu pomiędzy obiema stronami i wyjaśnienia problematycznych transakcji, a nie do przesyłania między sobą materiałów. W tym wątku kilkukrotnie padły informacje o możliwości wysłania instrukcji, potwierdzenia czy innego dokumentu za pomocą maila czy centrum wiadomości, więc nie widzę tutaj specjalnego utrudniania tej czynności. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
K_Roman
#7 Wielbiciel#

_HolaOla_

„Dyskusja” jest formą mediacji po między kupującym a sprzedającym a nie pogaduchami o pewnej części ciała Maryni. Do zadawania pytań służy funkcja „Pytania do sprzedającego”. Ponieważ „Dyskusje” mogą i często mają, charakter pre-procesowy, musi istnieć sposób na wyeksportowanie tej korespondencji i wszystkich załączonych plików, celem np. przesłania do sądu lub innej instytucji konsumenckiej. Tej funkcjonalności „Dyskusje” nie posiadają choć jest to temat przewijający się od lat.

Zamiast głupio upierać się i wymyślać niestworzone rzeczy na poparcie swoich nietrafionych tez, w które chyba już sami nie wierzycie, i proponować nieoficjalne obejścia (dziury systemu), powinniście dać użytkownikom to czego chcą i czego potrzebują. I wszyscy będą szczęśliwi.

oznacz moderatorów
wafcio496
#9 Pomysłodawca#

tylko sęk w tym, że obydwie strony muszą być tego świadome, a zazwyczaj tak nie jest

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ to proszę to napisać Kupującym dużymi literami

oznacz moderatorów
K_Roman
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Mam taki problem. Sprzedający, w dyskusji allegro, przesłał mi plik PDF instrukcji obsługi.

Jak można ten plik zapisać na dysku? Link jest javascriptem, nie można zapisać elementu. Po kliknięciu na PDF otwiera mi się jakaś durna przeglądarka plików allegro, i nadal nie można z plikiem nic zrobić, ani zapisać ani wydrukować co to w ogóle za **piiip** jakiś.

Ktoś może zna rozwiązanie?

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@la_nika Tylko po cholerę utrudniać?

oznacz moderatorów
Cateia
#7 Wielbiciel#

Allegro jest już zbyt duże, żeby rozwiązywać proste problemy.

Mam sprzedawce który mi 2 tygodnie wysyłał fakturę. Nie będę do niego nic pisał bo dzisiaj muszę opisać fakturę.

Jeżeli można dodać załącznik to dlaczego nie można go odebrać??? Gdzie logika?

oznacz moderatorów