anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak się bronić przed chińskim oszustwem??

dreammy8
#9 Pomysłodawca#

Jestem wnerwiona. Serio! Kupiłam 4 sukienki za ponad 240zł. Przyszło jakieś badziewie (w życiu - a kupuję on line od dziesięcioleci, w tym na Allegro za dziesiątki tysięcy złotych) nie dostałam tak g***nianego towaru. Dostawa za darmo, owszem, ale żeby ten badziew zwrócić, muszę zapłacić 65 zł (najtańszą opcją). I na tym chińskie hieny żerują (bo nie zapłacisz za przesyłkę więcej niż zapłaciłaś za towar - jeśli chcesz zwrócić jedną sukienkę w moim przypadku). Moja wina: nie doczytałam, że wysyłka z Chin. Wina chińskiego Allegro (tak, tak, właścicielami tego zacnego portalu są Chińczycy), że po zaznaczeniu "wysyłka z Polski" nadal podawane są chińskie firmy. I cóż... mogę sobie popisać na Berdyczów, wystawić sprzedawcy łapę w dół, z czego nic sobie nie zrobi - po prostu zwinie interes i zarejestruje się pod inną nazwą - i liczyć, że dostanę zwrot chociaż tych 240zł. Prośba do allegrowiczów: sprawdzajcie sprzedających. Szczególnie jeśli kupujecie ciuchy albo elektronikę. Są zacne chińskie firmy (jestem wielką fanką Xiaomi), ale większość tych na allegro (**piiip**'u również) to sprzedawcy badziewia. Skupują za grosze, sprzedają za setkę. Drogie Allegro, otrzymujesz ode mnie żółtą kartkę. Może te dziesiątki tysięcy powinnam wydawać gdzie indziej? Może czas na kupowanie na stronach oficjalnych producentów/sprzedawców?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

dreammy8
#9 Pomysłodawca#

A tak na marginesie: dlaczego nie mogę wystawić oceny temu badziewiu? I nie mówię tu o sprzedającym, a o poszczególnych produktach, żeby ostrzec potencjalnych kupujących przed tym szaj****sem?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz wystawić ocenę, ale nie możesz używać słów nawiązujących do sprzedawcy, nie możesz w ocenie produktu oceniać sprzedawcy.

Przy wyborze "wysyłka z Polski" są podstawiane chińskie firmy, ponieważ one potrafią to obejść i wysyłają towar już zgromadzony u nas, ale najczęściej do zwrotów podają adresy chińskie.

oznacz moderatorów