anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sprawdzić opinie na Allegro lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
NarwaniecIcE1988
#1 Nowicjusz#

Witam chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić opinie o sprzedającym lokalnie? 

Oraz jeśli to nie problem chciałbym zakupić 2 przedmioty u jednego i tego samego sprzedającego, jednak nie mogę dodać tych ofert do koszyka i zapłacić tylko raz za przesyłke tylko za każdy przedmiot karze mi płacić z osobna?

 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
pulkownik66
#19 Nestor#

@NarwaniecIcE1988  Na Lokalnie nie ma czegoś takiego jak opinie o sprzedającym.

A co do płatności i ilości, musisz dogadać się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów
NarwaniecIcE1988
#1 Nowicjusz#

Ok rozumiem. A jak załatwić to w płatnościach? 

Pytam dalej bo chciałbym zakupić komponenty elektroniczne i bardziej zależy mi na ewentualnym zwrocie, jeśli podzespoły nie będą działać? 

oznacz moderatorów
pawel15091990
#9 Pomysłodawca#

powołujesz się na rękojmię, a jak problem z płatnością to niech wystawi normalnie na allegro  

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@NarwaniecIcE1988 Płatności na konto sprzedawcy, nie przez Allegro. Jeśli coś nie działa, składasz pisemną reklamację. Zwrot to zazwyczaj bez podania przyczyny. Jeżeli reklamacja jest zasadna, sprzedawca oddaje wszystkie koszty, nie odda, zakładasz spór i tam pomoże Ci Allegro.

Przy płatności na konto sporu nie założysz, ale są inne sposoby, inny formularz, przez który możesz się zwrócić o pomoc do Allegro.

oznacz moderatorów
pawel15091990
#9 Pomysłodawca#

sporu przez allegro lokalnie nie założysz a reklamacji nie złoży do osoby prywatnej musi być to Firma nie osoba prywatna 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pawel15091990 Nie wprowadzaj w błąd. Reklamację można składać osobom prywatnym, nie tylko firmom. Podstaw nie znasz. Przepisów nie znasz.

oznacz moderatorów
pawel15091990
#9 Pomysłodawca#

przerabiałem temat z pomocą pracowników allegro jakieś pół roku temu i tylko rękojmia nie ma czegoś takiego jak reklamacja u osoby prywatnej a usuwanie wad przedmiotu to nic innego jak rękojmia 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pawel15091990 Nie znasz zasad, mylisz wszystko. Reklamację pisze się z rękojmi. Rękojmia upoważnia do reklamacji. Zarówno w firmie jak i u osoby prywatnej. Prawdopodobnie mylisz reklamację z gwarancją, a to zupełnie co innego. Poczytaj o reklamacji, o rękojmi, o gwarancji, nie myl wszystkiego, nie wprowadzaj w błąd.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@pawel15091990 Czytaj, może to Ci coś rozjaśni: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Bo herezje siejesz. Jeśli chodzi o gwarancję - to owszem, sprzedający prywatnie nie musi jej udzielać. Rękojmia zaś "to podstawa jednej z dwóch możliwych dróg składania reklamacji przez konsumenta"

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@NarwaniecIcE1988 Na Lokalnie nie ma koszyka. Możesz kupić dwa przedmioty, a potem skontaktować się ze sprzedawcą, wziąć od niego numer konta bankowego i zapłacić mu normalnie, zwykłym przelewem bezpośrednio na jego konto za dwa przedmioty i jedną wysyłkę. Komentarzy na Lokalnie się nie wystawia, ale jeśli klikniesz login sprzedawcy, zobaczysz jego komentarze na zwykłym Allegro, o ile takie tam otrzymał.

oznacz moderatorów
grsyka17
#9 Pomysłodawca#

Nie polecam Allegro Lokalnego. Ja się od sprzedającego niczego nie mogłam doprosić. Byłam skazana na jego łaskę i niełaskę. Komentarza oczywiście też nie mogłam dodać, bo tam nie ma możliwości dodawania opinii. Dodatkowo nie ma się dostępu do żadnych  danych sprzedającego, poza nickiem z Allegro.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@grsyka17 Jeżeli nie masz żadnych danych sprzedającego poza nickiem, nie musisz płacić. Umowy są zwierane pomiędzy konkretnymi osobami, uczestnikami transakcji, a nie pomiędzy anonimowymi nickami.

oznacz moderatorów
grsyka17
#9 Pomysłodawca#

Płaciłam przez PayU tak jak na zwykłym Allegro. Dopiero gdy nie miałam ani przesyłki ani informacji o przesyłce zorientowałam się, że nie mam dostępu do danych sprzedającego tak jak jest to po zakupie na Allegro. Po doświadczeniach z Allegro Lokalnego będę się trzymać od niego najdalej jak można.

oznacz moderatorów
bono246
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem kartę graficzną na Allegro lokalnie. Facio jest dziwny a wręcz agresywny. Kupiłem za opcją za pobraniem. I co zrobię gdy okażę się że jest uszkodzona? Jego nick jest anonimowy choć niby sprzedaję od 9 lat. Skoro nie mogę kliknąć w jego nick to znaczy że jest anonimowy i nie zweryfikowany przez Allegro?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bono246 Powinieneś widzieć login sprzedającego. Masz to zamówienie w tej zakładce?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
bono246
#9 Pomysłodawca#

No jest login i nic więcej. Na samym dole jest tylko informacja że użytkownik został zweryfikowany i posiada aktywne konto od 9 lat. Przez Allegro udało mi sie sprawdzić i ma zero ocen. No jak ktoś sprzedaję od tylu lat to musi mieć jakieś oceny?

oznacz moderatorów
bono246
#9 Pomysłodawca#

Tak mam w zakładce na allegro lokalnie. Tyle że sprzedający teraz robi mi awantury.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bono246 Być może sprzedający nie ma ocen z ostatnich 12 miesięcy, dlatego nie widzisz opinii innych kupujących. 

Jeśli przedmiot, który kupiłeś, będzie miał wady, możesz go reklamować. Dlaczego sprzedający "robi awantury"? Nie możecie się porozumieć w sprawie finalizacji transakcji?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
grsyka17
#9 Pomysłodawca#

Jak sprzedający ma mieć opinie od kupujących skoro kupujący nie może na Allegro Lokalne wystawić opinii?

oznacz moderatorów