anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sprawdzic oryginalnosc produktow?

joshi111
#8 Zapaleniec#

Witam, chcę zakupic kilka rzeczy od tego sprzedającego: https://allegro.pl/uzytkownik/shopnonstop24?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-2-0112

 

Zadałem pytanie czy produkty są oryginalne, albo mimo ze sie loguje to nie odpisuje...

Czy jesteście w stanie pomoc mi (skoro sprzedawca nie odpisuje) i napisac, czy oferowane przez niego produkty są oryginalne?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Na allegro nie można sprzedawać podrabianych produktów. 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

nie dotyczy sprzedawców z chin 🤣

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Client:79577720 - "Na allegro nie można sprzedawać podrabianych produktów. " - dobre... przecież All z tego słynie...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@maxr01 zdaję sobie z tego sprawę 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@joshi111 Sprawa jest prosta, skoro nie odpisuje, to mogą być nieoryginalne. Gdyby były oryginale chętnie by to potwierdził. Odpuść sobie.

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@joshi111 
Sprawa oczywiście nie jest prosta. Skoro nie odpisuje to nie odpisuje. Produkty mogą być oryginalne. Jeżeli wiadomość gdzieś nie zaginęła - to na pewno odpisze. 

Jeżeli nie masz na to dość cierpliwości - to po prostu kup gdzie indziej.

Tym czasom logowania bym jakoś specjalnie nie ufał... Mogło to oznaczać, że któraś ze stron na allegro się temu użytkownikowi odświeżyła, że program skorzystał z API na jego koncie, albo, że na komórce wyświetlił się w aplikacji spam od allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Aha, i sprawdź, czy już za samo to pytanie przypadkiem nie wpisał Cię na czarną listę. Będziesz miał dowód 🙂

oznacz moderatorów

joshi111
#8 Zapaleniec#

Witam, w jaki sposob mozna sprawdzic czy ktos wpisal na czarna liste?

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

Próbując dokonać zakupu.

Tylko pytanie brzmi: po co?

Za sam brak odpowiedzi na maila sprzedający zostanie ukarany. Jeżeli dodał Cię na czarną listę - to co ta wiedza zmieni dla Ciebie?

oznacz moderatorów

joshi111
#8 Zapaleniec#

zreszta racja , skoro nie odpisuje to raczej nie chce odpowiedziec 🙂 A wnioski nasuwaja sie same

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@joshi111 

Nie nasuwają się. Skąd wniosek "nie chce"?

Podpowiem: brak odpowiedzi jest dla sprzedającego gorszy w efektach niż wysłanie na drzewo.

Brak odpowiedzi kończy się obniżeniem trafności, a to prowadzi do obniżenia dochodów. Allegro braki odpowiedzi karze.

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Ceny nie sa jakos podejrzanie niskie, powidzial bym outletowe😉 malo zdjec i slaby opis ale raczej oryginaly ale z outletu

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

możesz też poszukać poradników jak odróżnić podróbkę od oryginału

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

joshi111 - Czy jesteście w stanie pomoc mi (skoro sprzedawca nie odpisuje) i napisac, czy oferowane przez niego produkty są oryginalne?

Ja potrafię - poczekaj 2-3 dni. Nie odpisuje - sprawa jasna. A może jesteś "łowcą okazji cenowych" ?

Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Czy to cena zachęca Cię do zakupu? Czy przypadkiem nie warto dołożyć 20-30% do ceny i kupić oryg. u sprawdzonego sprzedającego?

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@joshi111 no powiem Ci że tutaj hasło "CCC" raczej się nie sprawdza...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@joshi111 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Przesłałam je do odpowiedniego działu, który zweryfikuje oryginalność oferowanych przez tego Sprzedającego produktów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Jak zweryfikuje?? Przecież Wy zawsze piszecie po zgłoszeniu przez formularz, że nie macie takiej możliwości, że ewentualne działania możecie podjąć wyłącznie po zgłoszeniu przedstawiciela marki lub znaku towarowego i zostawiacie w spokoju aukcje z podróbkami. Przerabiane 1000 razy. Mogę zacytować takie odpowiedzi udzielane w wielu korespondencjach.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 w pewnych sytuacjach, w porozumieniu z przedstawicielami marek weryfikujemy oryginalność przedmiotów sprzedawanych na Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Sorry 😄

oznacz moderatorów