anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zareagować w przypadku gróźb i bezpodstawnych oskarżeń od sprzedawcy?

Idź do rozwiązania
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Co mogę zrobić, jeśli sprzedawca mi zaczyna grozić sądem i  oskarża mnie o oszustwo. 

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51
mr_oma
Moderator
Moderator

@Client:98572120, nie chciałabym zaburzać wątku dyskusją nie na temat. W przypadku wypowiedzi, które według Ciebie naruszają nasz regulamin, możesz wciąż korzystać z opcji "Zgłoś nieodpowiednią zawartość". Weryfikujemy każde zgłoszenie od Was i jeśli uważamy, że jest to konieczne, podejmujemy odpowiednie kroki.

Maja
   Moderator

xyz96
#21 Demiurg#

Dokładnie tak. Chyba pierwszy raz osoba z moderacji tak otwarcie dała do zrozumienia, że opowiada się po jeden ze stron.

oznacz moderatorów
mr_oma
Moderator
Moderator

@xyz96@Client:98572120 - nikt z moderacji nie jest zainteresowany opowiadaniem się po żadnej ze stron.

Zależy nam na rozwiązaniu zgłaszanych na Gadane problemów przy jednoczesnym przestrzeganiu przez użytkowników Regulaminu Społeczności. Nie doszukiwałabym się w naszych działaniach ukrytych motywów, choć oczywiście - możecie to robić. 

Maja
   Moderator

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Tutaj nie ma sensu niczego pisać. Już zniknął post, w którym @Client:98572120 wspomniał, że jednak sama zaburzyłaś wątek i dokładnie określił, w jaki sposób. Teraz powinnaś usunąć też moje posty, bo sprzedawca @Knowhere już Ci na to zwrócił uwagę. Zobacz też, ile już otrzymałaś punktów od sprzedawców za opowiadanie się po jednej ze stron.

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Już mam dosyć tej całej sprawy. Chcę to zakończyć szybko 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Sylwia11301993 Powtarzasz wpisy, zwróciłaś towar, złóż wniosek do POK i koniec, niech sobie pisze co chce.😁

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Odpisuje tylko na wiadomości 

oznacz moderatorów
mr_oma
Moderator
Moderator

@Sylwia11301993, zachęcam Cię do załączenia korespondencji ze Sprzedającym np. do Dyskusji lub też poproszenie tam o pomoc Allegro.

Maja
   Moderator

Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Już to zrobilam, założyłam sprzedającemu dyskusje 

oznacz moderatorów
mr_oma
Moderator
Moderator

@Sylwia11301993, oczywiście, jednak nie zachęcam Cię do jej założenia, a kontynuowania. Zamieść zrzuty ekranu wiadomości, jakie dostajesz od Sprzedającego. Również w prowadzonej Dyskusji możesz poprosić o wypowiedzenie się pracownika Allegro.

Maja
   Moderator

Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Dibrze

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Powiedział mi, że nie odda pieniędzy 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Sylwia11301993 Po 14 dniach od zakupu złóż wniosek do POK, odzyskasz kasę Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Zrobiłam to juz

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Otworzyłam dyskusje i nadal twierdzi, że mi nie zwróci kasy 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Sylwia11301993 napisz czy zrobiłaś zwrot czy sama odesłałaś z reklamacją ?

Jeśli to był zwrot to sprzedawca może obniżyć cenę za używanie, uszkodzenie butów i tyle oddać 😞

W Twoim przypadku powinnaś reklamować z tytułu rękojmi tu by nie miało znaczenia czy używane, przestały działać, sprzedawca musi naprawić lub oddać całą kasę + za odesłanie na reklamację 🙂

Tak jakby brudne to mało, pamiętaj że buty się przymierza chodzi po sklepie i często mają przybrudzone podeszwy co nie świadczy że byt jest używany, ale tu mamy tylko Twoje stanowisko 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Jeśli to był zwrot to sprzedawca może obniżyć cenę za używanie, uszkodzenie butów i tyle oddać

Nieprawda, może obniżyć cenę tylko wtedy, gdy kupujący używał byty, a nie wtedy, gdy już otrzymał ze śladami używania, a o tym pisze autorka wątku. Może jeszcze za niedziałające ledy ma jej obniżyć?

[edycja]

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W mojej ocenie nadzwyczaj często wypowiadasz się tak, aby zaszkodzić kupującym.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

A ja tam sobie myślę, że należy się zawsze opowiadać po stronie uczciwych, obojętnie kto by to był.

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Wiem, ale robię to poraz pierwszy. Nie pamiętam, które wzięłam 

oznacz moderatorów