anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zinterpretować podaną ofertę?

bajcia
#11 Animator#

Witam szanowna społeczność. Proszę o zinterpretowanie tej oferty: https://allegro.pl/oferta/3-x-valvoline-synpower-fe-0w20-3x-1l-10454873388

Proszę określić co to jest komplet i jaka jest jego cena. Bo byc może czegoś nie rozumiem.

 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

bajcia
#11 Animator#

bajcia_0-1625678495597.pngbajcia_1-1625678532596.png

mam nadzieję, że na zrzutach ekranu wszystko jest widoczne, bo opis aukcji można zmienić w każdej chwili

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@bajcia  coz ja bym sie upierał aby sprzedawca wydał Ci 3x1l 

 

Pomijając dwuznaczny opis to w aukcji jest taki parametr jak : pojemnośc opakowania

 

Skoro sprzedający zaznaczył pojemnośc opakowania - 1L ( a tak własnie jest) jednoczesnie piszac że oferta dotyczy 3 sztuk - to juz jest jednoznaczna oferta

I według mnie spokojnie możesz sie domagac 3x 1l gdyż taką właśnie pojemność opakowania zanaczył sprzedający

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Czyli jeden komplet to sa 3 opakowania po jednym litrze. 3 komplety to 9 opakowań po jednym litrze. A dostałem 3 litry kupujć 3 komplety. Jeżeli kompletem jest jeden litr, to o co chodzi w tytule aukcji ?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@bajcia  dokładni o dwuznaczność . W tytule miedzy oznaczenie 3x a oznaczeniem 1l jest spacja. Wiec moze to byc dwuznaczne. 

Lecz moim zdaniem to nie ma znaczenia . Sprzedający wpisał pojemnośc opakowania 1 litr i napisal że sprzedaja 3 szt - a to już jest bardzo jednoznaczne i bezdyskusyjne. Czyli powinienes otrzymać 3x1litr x3 zmówienia =9 opakowan 1 litrowych

I takiej ilosći bym soe od sprzedającego za pomoca dyskusji domagał.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@bajcia Oferta jest na 3 x 1l, a pewnie dostałeś tylko 1l. 

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

 

zgadza się.

bajcia_0-1625678915777.png

 

 

zamówiłem 3 komplety i dostałem  3 litry. A ile powinienem ?

oznacz moderatorów

Client:101806177
#9 Pomysłodawca#

@bajcia  Z całego opisu i zdjęć wynika że 1kpl = 3L/3op

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

w cenie 43,32 za komplet. Napisałem do sprzedającego, ale z góry już znam odpowiedź. Czy otwarcie dyskusji cokolwiek da, poza tym, że trafie na czarna liste w odwecie ?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@bajcia  możesz próbować poprzez dyskusje.

Być moze coś da, A na pewno spowoduje że allegro zmotywuje sprzedajacego do zmiany oferty i to że nikogo nie wprowadzi w błąd. To ważne

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@bajcia Domagaj się dosłania 6 opakowań. Otwórz Dyskusję, potem zamknij jako nierozwiązaną gdy nie dośle. Wystaw negatywa.

oznacz moderatorów

siwyslon
#7 Wielbiciel#

Bez dyskusji, aukcja zatytułowana 3x synpower. Logiczne 3litry . Zakładaj spór.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Raczej dyskusję, oby nie dostał oleju z dodatkiem piachu 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

W uwagach nie ma ani Spór, ani Dyskusja. jest : Zgłoś problem z zakupem . No, ale to tylko szczegół techniczny. Wysłąłem maila do sprzedającego. czekam do jutra na odpowiedź.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@bajcia Ale tak z ręką na sercu, wiedziałeś że ta cena jest nierealna jak za 9 l oleju. Sprzedawca może powołać się na pomyłkę, bo jednak cena za 9l jest rażąco niska w stosunku do ceny rynkowej.

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Wiem. Ale to też mógł być leżak magazynowy. 

oznacz moderatorów

siwyslon
#7 Wielbiciel#

Czy administracja Allegro coś robi w tym kierunku ?

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@bajcia Jak wszyscy piszą, otwieraj dyskusję. zgłoś problem z zakupem. Jeśli występuje jakaś niejednoznaczność w ofercie, to nie twoja wina. Ma być 9L w trzech sztukach zakupu. Tak to rozumiem i oferta nie ma prawa mieć formy wprowadzającej w błąd. Sprzedający musi dosłać brakujące sztuki, lub zwrócić pieniądze. Teraz musisz udowodnić, że dostałeś tylko 3 litry. Zrobiłeś zdjęcia paczki? Sprzedający może się upierać, że wysłał dobrze. Słowo przeciwko słowu może być mało. Negatywa wystawisz, ale nie znaczy, że wszystko pójdzie gładko.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bajcia dyskusję możesz założyć tutaj
@siwyslon każde zgłoszenia skierowane do nas za pomocą "zgłoś naruszenie zasad" weryfikujemy i jeżeli mamy ku temu podstawy podejmujemy odpowiednie kroki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Sprzedawca do mnie zadzwonił. Dogadaliśmy się. @ siwy. Nic nie muszę udowadniać. Paczka jest nie otwarta. Więc nikt mi nie zarzuci, że wysłał 9. 

oznacz moderatorów