anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić towar z Chin?

MAMY ROZWIĄZANIE!
dik111
#7 Wielbiciel#

Kupiłem tablet https://allegro.pl/oferta/tablet-s11-8-gb-256-gb-android-10-0-10469237385 z Chin, ale bateria trzyma 30 min. a nie 3,5 godz. jak jest w opisie. Ponadto działa bardzo powoli. Jak można zwrócić towar, czy to można zwrócić, ale nie chcę ponosić wysokich kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53
owady
#11 Animator#

@ZibiK30 Proste pytanie.

Sprzedaje swój prywatny komputer za 2000zł. czy jest to aukcja zgodna z regulaminem?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@owady To zależy o co pytasz? sama sprzedaż jest dopuszczalna i jeśli masz prawa do sprzedaży i robisz to zgodnie z przepisami i regulaminowi to tak.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

A wiesz, że kupujący ma obowiązek złożyć deklaracje PCC i zapłacić podatek ?

To tez jest ukrywanie ceny 🙂

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@owady Nie rozumiem co to ma wspólnego z ceną sprzedawanej rzeczy i kupującym a sprzedawcą?

Ze sprzedawca ma ten podatek dopilnować aby kupujący złożył deklaracje czy co? O co chodzi??? Co to ma wspólnego z ukrywaniem dodatkowych kosztów towaru, ze niby sprzedawca je ukrywa? 🤔

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

A co mają opłaty celne do ceny towaru?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@owady Są to dodatkowe koszty wskazanej ceny towaru w ofercie zgodnie z art 543 k.c gdzie cena winna być przedstawiona w miejscu jej określenia zgodnie z definicją "oferty" opisaną w regulaminie allegro

"Oferta:

propozycja zawarcia umowy sprzedaży Towaru na warunkach określonych przez Sprzedającego, w szczególności zawierających cenę i opis oferowanego Towaru, przy wykorzystaniu i za pomocą funkcjonalności dostępnych w ramach Allegro"

Nie widzę na allegro funkcji czy opcji innych dodatkowych cen poza cenami dostaw.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@ZibiK30 

Jaki koszt ukryty?

Stawki celne są znane i podane do publicznej świadomości.

Na elektronikę jest chyba 0% ( mogło się zmienić ).

Natomiast VAT jest od zakupów powyżej 22EUR (do lipca).

Oni nie są od tego gdzie towar został zakupiony

To od czego są? 🙂

Oni mają sprawdzić kraj pochodzenia i zależnie od obowiązujących stawek oclić towar.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@szejk-gmbh Skoro są to powinny widnieć w miejscu ceny wraz z ceną zgodnie z przepisami prawa inaczej jest to ukrywanie prawdziwej ceny towaru i wprowadzenie kupującego w błąd

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@ZibiK30 Jak kupujesz to w niektórych ofertach jest informacja, że może dojść podatek, zakup z Chin.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@milka1234567890 Uważam że ta informacja jest niezgodna z prawem jak i regulaminem Allegro

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@ZibiK30 Allegro łamie prawo??? Coś ty, tu są sami nieomylni.🤣

oznacz moderatorów
JP-29
#1 Nowicjusz#

Dzień Dobry. Czy udało się Panu pomyślnie załatwić sprawę? Również zakupiłam tablet i bateria trzyma tylko 15 minut 😞 Chcę zwrócić ale z tym sprzedającym ciężko się dogadać. Codziennie jedna wiadomość. Może mi Pan coś podpowiedzieć? Dziękuję. 

oznacz moderatorów
mikx
#7 Wielbiciel#

Witam, 
Kupiłem niedawno kamerę z Chin - kamera częściej nie działała niż działała. Sprzedawca zgodził się na zwrot pieniędzy jeśli ją odeślę. Kamerę odesłałem ale od 1,5 miesiąca paczka oczekuje na opłacenie podatku (być może to cło). Sprzedawca twierdzi że nie może odebrać paczki bez "numeru nadawczego w Chinach". Na poczcie nie mają numerów nadawczych w Chinach bo PP ma tylko swój numer przesyłki "RR.......PL". Sprawdziłem ten numer na stronie chinapost i jest widoczny. Rozpocząłem dyskusję i najpierw allegro napisało do sprzedawcy żeby udał się do chinapostu opłacić cło, sprzedawca odbił piłeczkę o numer nadawczy w Chinach. Teraz allegro wysłało mi wiadomość że mam zdobyć ten numer śledzenia w Chinach.
Ktoś ma jakieś pomysły jak można to załatwić?
Teraz już wiem, że to był ostatni mój zakup u chińskiego sprzedawcy na allegro...

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Nr przesyłki nie zmienia się od jej nadania do doręczenia (lub zwrotu). Wynika to z przepisów UPU.
Być może odbiorcy chodzi o nr magazynowy, ale o taką informację powinien uzyskać w swoim urzędzie celnym.

 

oznacz moderatorów