anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jednoznaczna decyzja allegro na temat ,, Kto ponosi koszty odrzuconej reklamacji''

Jotenus13
#7 Wielbiciel#

Witam allegro wydało na moje zapytanie jednoznaczną decyzję ,, kto ponosi koszty odrzuconej reklamacji.'' . Dokładnie kto ponosi w takim wypadku koszty przesyłek . Chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników allegro gadane co sądzą na  ten temat . Dla mnie ta sprawa jest  dość ciekawa , ponieważ  cały ten temat ponoszenia kosztów przy nieuznanej reklamacji nie jest prawnie uregulowany 

Przestawiam stanowisko allegro w tej sprawie 

piszę w sprawie Pańskiego pytania o to kto ponosi koszty odrzuconej reklamacji.

Wg Ustawy o Prawach Konsumenta:

Art. 43d [Naprawa lub wymiana]

(...)

4. Przedsiębiorca dokonuje naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie od chwili, w której przedsiębiorca został poinformowany przez konsumenta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta, uwzględniając specyfikę towaru oraz cel, w jakim konsument go nabył. Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi przedsiębiorca.

Cyt. "Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi przedsiębiorca."

Zapisy jednoznacznie wskazują, że w razie naprawy/wymiany/odstąpienia od umowy lub przy wykonywaniu uprawnień z tytułu niezgodności towaru z umową Sprzedawca pokrywa koszty wysyłki. Jak reklamacja jest odrzucona to żadna z tych sytuacji nie ma miejsca. Jednoznacznie, w stosunku do konkretnej sprawy, może się wypowiedzieć tylko sąd. Jako Allegro nie mamy uprawnień sądu, więc działamy zgodnie z ustawą, która koszta nieuznanej reklamacji stawia po stronie Kupującego.

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0