anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kategorie zawierają produkty całkowicie z nimi nie związane, często z innej branży.

Contekst
#7 Wielbiciel#

Przykład, który najbardziej mnie uderzył (bo dzieje się to w bardzo wielu miejscach) - pedały zatrzaskowe do rowerów: https://allegro.pl/kategoria/pedaly-i-akcesoria-pedaly-zatrzaskowe-251544

Kategoria wydaje się już bardzo sprecyzowana, ale ku mojemu zaskoczeniu jest 2700+ produktów = 46 stron. Najbardziej uwypukla się problem przy posortowaniu od najtańszych. Jest wiele stron, na których nawet nie ma pedałów. Miesza się pełno ofert zabawek, trzepaczek do jajek i innego badziewia nierowerowego + kilkaset ofert zębatek i części, które również nie mają nic wspólnego z pedałami.

Dla celów testowych tydzień temu zgłosiłem kilkadziesiąt takich aukcji. Do tej pory żadna z nich nie zniknęła, nie zmieniła kategorii ani nie dostałem żadnej informacji, czy administracja cokolwiek z tym robiła.


Proszę więc o pomoc - gdzie i w jaki sposób można to zgłosić, żeby skutecznie poprawiła się jakość allegro? Czy inwestorzy i właściciele w ogóle interesują się jeszcze serwisem? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Halfrunt
#18 Luminarz#

Na 200 pierwszych pozycji, mnie się wyświetlają same pedały, po za jedynym przypadkiem przeżutek, ale to oferta sponsorowana.

oznacz moderatorów

Contekst
#7 Wielbiciel#

Nie przyjmuję podanych argumentów, trąci ignorancją... Czy 200 pozycji z 2800 jest dowodem na to, że kategoria jest zadbana? Szukając towarów mam nie sprawdzać więcej niż 200 pozycji?
Nie rozumiem też dlaczego przerzutki w dziale pedałów nie są traktowane jako anomalia- jest wiele sponsorowanych aukcji pedałów zatrzaskowych, które powinny wyświetlać się na górze zamiast towaru z innych działów, bo nie po to zawężamy kategorie. Czyż nie?

Wklejam kilka screenshotów z pierwszych 5 stron (z wszystkich 46), po ułożeniu od najtańszych:

1. kilkanaście pierwszych auckji to pedały nie zatrzaskowe
Zrzut ekranu 2022-03-25 235447.png

 

2. również na pierwszej stronie narzędzie do usuwania korby + kilka aukcji trzepaczek do jajek

Zrzut ekranu 2022-03-25 235338.png

 

3. 75% produktów na drugiej stronie to zębatki

Zrzut ekranu 2022-03-25 235241.png

 

4. Również na drugiej stronie aukcje przyrządów kuchennych.

Zrzut ekranu 2022-03-25 235216.png

 

5. strona 3 to dalej zębatki mieszane z trzepaczkami i dosłownie kilka aukcji pedałów wśród nich.

Zrzut ekranu 2022-03-25 235152.png

 

6. strona 4 to samo co 3

Zrzut ekranu 2022-03-25 235021.png

 

7. strona 5 taki sam burdel z kilkoma nowościami- pojawiły się tajemnicze aukcje z trafnym tytułem: "Rower górski Adapter szybkiego zwalniania przez"

Zrzut ekranu 2022-03-25 234935.png

 

Na kilku kolejnych stronach sytuacja się powtarza, pojawiają się dodatkowo zabawki oraz kolejne elementy wyposażenia kuchni i nie widać tendencji zmniejszania się ilości nieodpowiednich aukcji. 
Jak wspominałem sytuacja ta powtarza się w wielu kategoriach.

Jeszcze całkiem niedawno allegro wyróżniało się profesjonalizmem w stosunku do alixepress, **piiip** czy **piiip**. Uważam, że obecnie są daleko w tyle za dużo mniejszymi, lokalnymi platformami i rzadko widuję tak zepsuty UX. Ale skoro marka allegro ma to w dupie- to ja tym bardziej. Skorzystam po prostu z innych platform.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Contekst Nie Ty pierwszy i nie ostatni. Katalog produktów to wyjątkowy "bajzel" w wykonaniu Allegro. Ale do odpowiedzialnych za to nie docierają żadne sensowne argumenty.

Odpowiedź jest tylko jedna "ułatwienie dla klientów" - ale gdzie ?

oznacz moderatorów