anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy optymalnie kupić ozdoby świąteczne by móc je zwrócić po nowym roku?

MAMY ROZWIĄZANIE!
excessively-frug
#12 Orędownik#

Czytałam na portalach społecznościowych, że najlepiej zakupić ozdoby świąteczne i lampki na Allegro, bo można je zwrócić i odzyskać wszystkie pieniądze.

Rozumiem, że prawo do odstąpienia od umowy wynosi 14 dni od daty otrzymania przesyłki i następnie mam kolejne 14 dni na ich odesłanie. 

Czy znacie jakiś sprzedawców, którzy oferują 30 dniowy termin zwrotu? Przyznam szczerze, że chciałabym dłużej cieszyć się bajeczną atmosfera świat, tak do kolendy przynajmniej.

Czy możecie doradzić jakieś sklepy? I czy pewne jest otrzymanie zwrotu, bo nie chcę utopić kilka tysięcy złotych w iluminacje.

 

 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59
Agent051
#16 Inspirator#

@excessively-frug Naiwny jesteś licząc na to, że sprzedawca zwróci ci po świętach „kilka tysięcy” za  ozdoby. Intencją zwrotu konsumenckiego jest możliwość obejrzenia produktu w takim stopniu jak można to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jak zwrócisz ozdoby ze śladami używania, a nie oszukujmy się, te ślady będą, sprzedawca zgodnie z prawem potrąci kwotę o jaką ozdoby straciły na wartości. Może ze stówkę odzyskasz. 😂

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że to prowokacja 🤣.
Jeśli nie jestem w błędzie, to uważam taką prowokację za wyjątkowo pożyteczną, zwłaszcza w kwestii uświadamiania włodarzy allegro.

oznacz moderatorów
Client:109122053
#9 Pomysłodawca#


@excessively-frug  napisała albo napisał:

Czy znacie jakiś sprzedawców, którzy oferują 30 dniowy termin zwrotu? Przyznam szczerze, że chciałabym dłużej cieszyć się bajeczną atmosfera świat, tak do kolendy przynajmniej.


 

Musisz jeszcze trochę nad tym popracować, ale prowokacja udana i pewnie nikt nie zauważył drobnych błędów.

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:109122053 Widziałem, ale tu mnóstwo osób robi błędy ortograficzne > już mi się nie chce zwracać na to uwagi.

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@excessively-frug  Zauważył, zauważył 😉 (są jeszcze dwa gramatyczne w ostatnim zdaniu).

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@Client:109122053 Pomyłka, mój post powyżej był do Ciebie.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Byś się zdziwił jacy teraz grafomani się produkują i to nie tylko tutaj bo widziałem wątki pt przywrucenie ukrytego zakupu. Ludzie coraz głupsi są, pracowałem przy wnioskach o kasę z ue dla rolników to hitem było pisanie przenica, łonka, a najlepszy agent na prośbę o rozrysowanie i zwymiarowanie stanowisk w oborze dla bydła z podaniem jaka sztuka gdzie stoi to mi narysował prostokąt na a4 i 4 różnej wielkości krowy z kółek i kresek ale domalował łaty

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

ten post można traktować tylko w kategoriach żartu lub celowej prowokacji. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Dla mnie to oczywiste, że to nie jest na poważnie tylko po to żeby nakręcić sprzedawców albo żeby zwrócić uwagę kupujących/allegro na rzeczywiście istniejący problem wypożyczania towarów przez konsumentów. Sam się z tym borykam - zakup planszówki/książki "na weekend" i zwrot używanej, często jeszcze "zabezpieczonej" do zwrotu wyłącznie reklamówką z biedry i taśma klejącą ❤️ I oczywiście pretensje, że coś chce potrącać bo jestem bezczelny, że usiłuję na swojej pracy coś zarobić od czasu do czasu. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

a masz fantastykę / sci fi w ofercie książek?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael A do kogo piszesz, bo nie zaznaczyłeś.

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@az1rael jak do mnie - to tak, mam, a jak czegoś nie mam wystawionego to śmiało pisz, jak tylko jest do sprowadzenia to wrzucę

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Fajna prowokacja

Client59247542_0-1670245523603.png

Client59247542_1-1670245654176.png

 

 

 

oznacz moderatorów
Client:109122053
#9 Pomysłodawca#

@excessively-frug 

To powinno się nadać: https://allegro.pl/oferta/tasma-w-zelu-led-activejet-aje-z300l3528wwi-11783071916 

Dostawa pojutrze, termin na zwrot to 30 dni. Jest Smart, sklep wiarygodny (tylko ca. 4 tysiące negatywów), ja bym brał. Pospiesz się, bo zostało tylko 28 szt.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@excessively-frug Naczytałaś się głupot w internecie od amatorów. Każdy przecież wie, że jeżeli chce się mieć darmowe zakupy to korzysta się z AP i nie trzeba się bawić w jakieś odstąpienia od umowy, zwrotne paczki i tracić na to czas. 

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

bezczelność kupujących sięgnęła absolutnego dna.

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

Myślę, że teraz jest optymalny czas, na zakup ozdób.

  • dzisiaj zakup 12-12-2022 
  • dostawa w środę 14-12-2022
  • odstępuję od umowy 28-12-2022
  • zwracam produkty 11-01-2023

Przesyłam sprzedafcom potwierdzenie nadania przesyłek i żądam przez otwartą dyskusję natychmiastowego zwrotu pieniędzy. 

Tak to ma działać według polskiego prawa - tak? 

 

moja wizja świąt.

mojeswieta.jpg

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Oooooooooo żesz ty...

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Wiesz jak jest > cham pozostanie chamem i na wieki wieków amen 

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@excessively-frug zawsze mozna w grudniu zrobić sobie wolne od handlu 🤔

oznacz moderatorów