anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy zrobicie porządek ze sprzedażą elektroniki?

Dreamfinder
#7 Wielbiciel#

Witam.
Mój problem dotyczy dysków twardych,w szczególności hdd czyli starego typu.Ponieważ jest nowy rok no i wszedł omnibus,reakcja sprzedawców jest oczywista: podwyżka cen.Nie wiem kto im kupi tzw. leżaki magazynowe prawie w cenie sklepowej nowego dysku,ale to nie mój problem.Pytam tylko dlaczego sprzedaje się leżaki jako nowe, skoro to dyski 5 a nawet 12letnie (!).10letnie auto też jest nowe? Kupujący zgłaszają też często że taki dysk jest używany i ma po prostu wyzerowany SMART (co jest oszustwem,jak przekręcony licznik w aucie).Allegro nic z tym nie robi od lat, a jest to zwykłe oszustwo w majestacie prawa.Wypadałoby kontrolować co kto sprzedaje zamiast kasować negatywne opinie bo są "niezgodne z regulaminem".To fałszuje opinie o produkcie i sprzedawcy,co pozwala naciągać więcej jeleni.

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@starling_shop myslisz, ze jak auto stoi w odpowiednich warunkach to guma w oponach czy uszczelki nie parcieją? 😄

Chcesz zobaczyć stan uszczelki drzwiowej w rocznym (IV/2022) aucie ktore zostalo odebrane miesiac po wyprodukowaniu?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:104371448 Co do dysków to się zgadzam > najlepiej kupować nowe > a te niby leżaki obchodzić dalekim łukiem

Jakie Ty auto kupiłeś, w którym po roku sparciały uszczelki? > miałem malucha (kiedyś) > jak go sprzedawałem po 10-ciu latach eksploatacji to uszczelki były ok > a stał pod gołym niebem > zima, lato, bez znaczenia.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 opony nie są integralną częścią auta i można je wymienić, podobnie jak uszczelki (pomijając fakt, że jak się o nie dba to służą długie lata).

Btw- opony z poprzednich sezonów również są sprzedawane jako nowe bo nie są przecież używane. Uszczelki użyte do złożenia samochodu z 2022 wcale nie muszą być z 2022. Uszczelki kupione w sklepie również nie muszą być z 2022 żeby były nowe.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@starling_shop łał... 😄

 

 


---------------------------------------------

możesz mi wyjaśnić jak się dba o uszczelki w drzwiach? Pomijam  nacieranie wazeliną przed zimą.

uszczeleczki.png

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 co to zdjęcie ma przedstawiać? Ten fantastyczny stan uszczelek, że aż trzeba było stanąć 2 metry od samochodu? Pls... to już zrobiło się żenujące. Bez odbioru.

 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@starling_shop straciłaś kontakt z rzeczywistościa?

Napisałaś: "...jak uszczelki (pomijając fakt, że jak się o nie dba to służą długie lata)".

OK.
Skoro ktos cos takiego pisze to widocznie zna sie.
Zadałem pytanie: "możesz mi wyjaśnić jak się dba o uszczelki w drzwiach?"

Pokazalem ci o jakie dokladnie uszczelki chodzi bo moglas nie zrozumiec.

I co?

Odpowiedz godna ciebie. Czyli taka jak czesto: b e z n a d z i e j n a.

A zdjecie przedstawialo tylko uszczelke o ktorą mi chodzilo. Tyle, ze po stronie kierowcy.

Widocznie nie dbałem przez rok 😄


@starling_shop  napisał(a):

 

Uszczelki użyte do złożenia samochodu z 2022 wcale nie muszą być z 2022.


W sumie ciekawostka to co piszesz bo ten model auta jest produkowany od 2021... wiec faktycznie... uszczelka mogla paść po 2 latach 😄

No ale zaraz pewnie napiszesz, ze uszczelki do tego jedynego modelu /wykorzystywane/ sa produkowane od 10 lat 😄

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 

Serio myślisz, że będę robić ci wykład na temat tego jak powinieneś dbać o swój samochód w wątku o dyskach bo tupnąłeś nózią i ty chcesz? 😂

Idź do salonu car detallingu, zapłać to Ci wszystko wyjaśnią skoro tak dogłębnie Cię to ciekawi a tutaj skończ robić offtop.

Widze, że bardzo ciężko znosisz jak ktoś zaczyna ignorować te twoje wypociny. b-e-z-n-a-d-z-i-e-j-a

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@starling_shop 😄

myslalem do tej pory, ze tego typu teksty to sa twoje wpadki...ot...klopoty z mysleniem...ale widze, ze to normalka... 😄

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:104371448 co ty robisz z tym samochodem, że uszczelki trzeba wymieniać co chwilę? Szczotką drucianą go myjesz czy rozpuszczalnikiem?

Mój prywatny samochód ma 10 lat i uszczelki dale fabryczne w pełni spełniające swoje zadanie, firmowy ma z 16 i to samo nie licząc uszkodzeń czysto mechanicznych.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784 po prostu po roku sie rozpadłA. Tylko od strony kierowcy. O szczegoly to trzeba byloby sie spytac juz producenta. Ale o dziwo serwis wymienil od reki, bez glupich uwag.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Widziałem FORD model A chyba z 1930 lakier lepszy niż w moim 3-latku. Można wypicować...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@starling_shop Nieużywany 10letni samochód był kiedyś nowy.  Teraz jest złomem bez gwarancji z zardzewiałymi cylindrami , zaworami etc...

Żeby go doprowadzić do stanu uzywalności trzeba trochę popracować, no i obowiązkowy przegląd techniczny, bo fabryczny tylko 3 lata był wazny.

ps.  zapomniałeś napisać że sprzedający płakał gdy sprzedawał. Sprzedawcy dysków tęż płaczą?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Rdza bierze się z długotrwałej wilgoci, nie z wieku. Szkoła podstawowa się kłania.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Niektóre dyski mają na etykiecie przyklejonej na dysku datę produkcji! Na przykład te co mialem ostatnio w sprzedaży (jednego mam jeszcze). Co innego, żeby sprzedawcy umieszczali real fotki takiego dysku na tej aukcji.


Są sprzedawcy-firmy którzy sprzedają niby nowe płyty główne, które fizycznie mają 6-8lat ale sprzedaja je bez pudła fabrycznego, to są przeważnie dość drogie modele (skąd takie wyrwali?). Czytałem komentarze, że allegrowicze którzy kupili czasami dostrzegali na tych podzespołach rysy świadczące o użytkowaniu tej sztuki co też zaznaczyli w wystawionym negatywnym komentarzu.

Co do dysków to dla mnie dysk jest nowy jak jest nieużywany. Jeżeli SMART pokazuje, że jest nie używany to jest nieużywany i tyle. Nie wiem czy opłaca się zabawa w jakieś zerowanie dysków i późniejsza ich sprzedaż jako nowych?

oznacz moderatorów

Dreamfinder
#7 Wielbiciel#

A skąd, w ogóle się nie opłaca 😄 Sprzedanie szrota który ma na koncie np. 70000 godzin pracy w serwerze jako nowego leżaka,co nie przepracował ani godziny, jest kompletnie nieopłacalne 😄 Ciekawe w takim razie po co to robią.Pewnie z nudów.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Dreamfinder 

Jaki jest sens i cel w sprzedawaniu tego szrota za którego jakość przez 2 lata i tak odpowiadasz? Chyba tego nie przemyślałeś bijąc tutaj pianę.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Skill_Player 

Chcesz fioletowego WD 4TB, przewalone 150TB; zapis/odczyt; 8000h, 1150 włączeń.
Wyzeruję taki dysk dla ciebie i bedzie cacy. Prawdziwa okazja.
Stan wizualny jak z fabryki.

Moglem wykonywac takie czynnosci dla dwóch firm ale ze wzgledu na zasady nie przyjalem propozycji. Prosta praca, dobre pieniądze.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Co wy się tak czepliście tych rzeczy nowych? Przecież wiadomo że jak sprzedawca sprzedaje jako nowy to są 2 lata rekojmii jak padnie to padnie czy jest cofany czy leży 10 lat na magazynie dysk to sprzedawca będzie się ganiał z reklamacją / rzecznikiem praw konsumenta / allegro etc to musiałby być bardzo krótkowzroczny by coś ugrać a potem wymieniać 20 razy koszty zabawy większe niż zyski sprzedając badziew i barachło no chyba że ktoś liczy na fuksa że padnie po 2 latach i 1 dniu. Co do samochodów to widzę że towarzystwo nie słyszało o elementach eksploatacyjnych ani o tym że nówka sztuka z fabryki np taki mały fiat np 30 letni z udokumentowanym przebiegiem jako nowy sprzeda się za więcej niż nówka z salonu 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Dreamfinder "Ponieważ jest nowy rok no i wszedł omnibus,reakcja sprzedawców jest oczywista: podwyżka cen."

Co ma Omnibus do podwyżek cen?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Dreamfinder twoim problemem jest nie jest sytuacja jaką opisujesz ale nieznajomość przepisów prawa, które dokładnie określają co jest nowe, a co używane

 

oznacz moderatorów