anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kopia paragonu lub faktury

MAMY ROZWIĄZANIE!
karolcia8967099
#7 Wielbiciel#

Potrzebuje kopii faktury/paragonu przedmiotu zakupionego 6miesiecy temu.  Czy moge sie ubiegac o to od sprzedajacego.?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz się ubiegać.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Faktura to nie problem , ale malo ogarnięty sprzedający może mieć problem z paragonem 

oznacz moderatorów
DrukiHD
#11 Animator#

Klient chce kopie paragonu ze sprzedaży z lipca 2020. Nie podał ani numeru, paragonu ani daty wystawienia.  Nie mam już żadnego emaila z tego zakupu, w historii nic nie znajdę.  Mam kasę fiskalną elektroniczną. Czy mam obowiązek wystawić paragon. 

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@DrukiHD  zdaje sie że nia masz takiego obowiązku. Jesli klient poda date zakupu i bedziesz potrafił  zlokalizować paragon możesz : albo zrobić kopie z rolki którą trzymasz dla kontroli US albo zrobić raport czytający (okresowy) z danego dnia/ okresu jesli masz kopie elektroniczną. (przynajmniej na mojej kasie jest to możliwe) Wówczas wysyłasz klientowi tylko jego paragon oznaczając że to duplikat a reszte wyrzucasz.

Natomiast o ile wiem paragon jest wydawany jednorazowo i obowiązku wydawania duplikatów nie ma. Lecz tutaj moge sie mylic nigdy nie miałem takiej sytuacji i nie musiałem sie w to zagłebiac.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

DrukiHD Musi podać dokładną datę zakupu , jeśli masz towar powtarzalny nie masz możliwości  zlokalizowania prawidłowego paragonu bez tego prametru .Niech szuka w historii zakupów , a jeśli nie ma powinien się zwrócić do allegro o przywrócenie pozycji do zakladki ,, moje zakupy ,, 

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma takiego pojęcia, jak „duplikat” paragonu. Nie ma możliwości pobrania duplikatu ani w programach do wystawania dokumentów, ani też na samej drukarce czy kasie fiskalnej. Jedyne co można w tej sytuacji zrobić, to poprosić sprzedawcę o kopię z rolki.

oznacz moderatorów
DrukiHD
#11 Animator#

Wiem, że nie ma duplikatu paragonu. I to kiedy był dokonany zakup czyli data zakupu nic mi nie da, bo nie zawsze wystawiam paragon w dniu zakupu, czasem wystawiam paragon w dniu wysyłki i nie wiem w jakim dniu ten paragon mogłam wystawić. Mam kilka produktów, które w ciągu dnia są kupowane i czasem kwoty lub produkty powtarzają się. Zdarza się że w tym samym dniu mam kilka identycznych paragonów i jak jak ma wiedzieć który paragon czyli dokładnie z jakim numerem wysłałam klientowi. Więc nie wiem dokładnie z którego paragonu wysłać kopię (nawet gdybym miała taką możliwość).

oznacz moderatorów
Client:63970053
#1 Nowicjusz#

Obowiązek wystawienia paragonu jest w momencie płacenia, a nawet przed tym jak klient płaci, więc to już jest problem po Twojej stronie. Klient ma dowód płatności w danym dniu w danym dniu na koncie bankowym z ID transakcji i to wystarcza. Mieliśmy taką sprawę w fizycznym sklepie po płatności kartą.

oznacz moderatorów
tagoga17
#10 Popularyzator#

Czy ja dobrze rozumiem...."Obowiązek wystawienia paragonu jest w momencie płacenia, a nawet przed tym jak klient płaci" , czyli mam bawić się w jasnowidza np. o godzinie 24 i siedzieć przed kasą fiskalną ? Czyli siedzenie 24h na dobę przed komputerem i przewidywanie, zapłaci czy nie ?

Proszę o dokładniejsze wytłumaczenie i na jakiej podstawie 

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@Client:63970053 

https://sekretyhandlu.pl/sprzedaz-internetowa-kiedy-trzeba-wystawiac-paragon-a-kiedy-fakture/

...

W którym momencie powinniśmy wystawić paragon lub fakturę?

 

W sytuacji, gdy jesteśmy zobowiązani do wystawienia faktury lub paragonu, warto wiedzieć, kiedy należy tego dokonać. 

Moment, w którymi powinniśmy dokonać ewidencji sprzedaży, tj. wystawić fakturę lub paragon, jest inny w przypadku, gdy klient dokonuje przedpłaty niż wtedy, gdy wybiera opcję za pobraniem:

  • w przypadku przedpłaty obowiązek ewidencji sprzedaży pojawia się w momencie wysyłki towaru;
  • w przypadku płatności za pobraniem obowiązek ewidencji sprzedaży następuje w momencie zaksięgowania płatności za towar.....
oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@DrukiHD zalezy jaki typ kasy fikalnej masz. Niektóre, te lepszej klasy, maja opcje wydruku kopii paragonu. Potrzebujesz tylko nazwę produktu i choc dzień zakupu albo sume końcową paragonu, żeby zlokalizowac zakup.

Faktura duplikat- zawsze mozna wystawić.

oznacz moderatorów