anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kosiarka mimo iż nowa ma 6 lat.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Konrad_Dudek
#7 Wielbiciel#

Kupiłem teoretycznie nowa kosiarkę. Ale okazało się że ma już 6 lat! Kupujący nie poinformowal mnie w żaden sposób o takim fakcie. 

Brak jakiegokolwiek informacji na ten temat w aukcji. 

 

Czuję się oszukany a sprzedający umywa ręce. Co o tym myśleć?

 

Nie mogę już jej oddać bo silnik został zalany olejem a sprzęt został sprawdzony. Dopiero po kilku dniach dostrzegłem że data produkcji sprzętu to 2016... Zastanowiło mnie tylko mocno zakurzone pudełko. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Konrad_Dudek a co masz w dowodzie rejestracyjnym że tak martwisz się że kilka lat leżała na magazynie 😄  nowa to nowa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli uważasz że oferta wprowadziła cię w błąd to wyjaśnij z sprzedającym poprzez dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

jeżeli kupujący prywatny nie wyłączył rękojmi to masz na to 2 lata, nowa kosiarka. Ale czy to przeszkadza w użytkowaniu?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Konrad_Dudek  nie rozumiem. Kupiles produkt nowy, nieużywany, zapakowany oryginalnie, z pełnymi prawami wynikającymi z gwaracji i rękojmi. To w czym tkwi problem?

Jeśłi produkt działa poprawnie to jego rok produkcji nie ma żadnego znaczenia. Ty zachowujesz wszelkie prawa wynikające z zakupu nowego produktu.

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Miał byś większą jasność jakbyś sam zapytał sprzedawcę o szczegóły przed zakupem .Kupowanie czegokolwiek na odległość bez szczegółowych danych nie jest bezpieczne a sprzedawcy ,zwłaszcza przypadkowi nie zawsze wiedzą co należy wpisać w opisie .

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  nie zgodze sie tutaj z Tobą. Po to jest 14 dniowy termin na odstąpienie od umowy aby kupujący miał czas zapoznać sie zproduktem( zakładam że skoro nowa to była kupowana od firmy). Jeśli Mu nie pasuje można odesłać.

Nawet nie trzeba było dopytywać o daty. Jeżeli są ona dla kupującego tak ważne może je sprawdzić osobiście i jeśli nie odpowiadają Jego wymaganiom - po prostu odstąpić od umowy.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_Likos_ To twoja opinia ja zawszę wolę spytać i może dlatego nie muszę robić zwrotów ani składać reklamacji . Przez prawie 20 lat na allegro odesłałem parę przedmiotów . 

oznacz moderatorów