anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszyk - bezsensowne zachowanie

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

Witam. Chcialem zakupić kilka przedmiotów od jednego sprzedającego. Wszystkie miały opcje "Licytuj", "Kup teraz" oraz "Dodaj do koszyka". Żaden z nich nie był aktualnie licytowany. Użyłem "Dodaj do koszyka". W trakcie uzupełniania danych do wysyłki - zakupy chciałem przesłać innej osobie - ktoś... zalicytował jeden z przedmiotów, co uniemożliwiło mi dokonanie zakupów. Czy to tak powinno być? Przecież to nonsens. Tak jakby mi ktoś w sklepie przy kasie wyjął towar z wózka i powiedział, że jest jego. Nawet nie zapłaci więcej, bo opcja "Kup teraz" jest droższa. Czy da się to komuś zgłosić celem poprawy?

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Client:44052296
#21 Demiurg#

@grzesiojan samo dodanie do koszyka nie oznacza dokonania zakupu ani rezerwacji danego przedmiotu. Podobny temat już był tylko tam chodziło o zmianę ceny Legalność zmiany ceny produktu, który już mam w koszyku 

Tu możesz  Zgłosić swój pomysł! 

oznacz moderatorów

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

No dobrze, tylko jaki sens w takim razie ma instytucja pod nazwą "Koszyk"? Jak dla mnie - wkładam do koszyka wiele przedmiotów jednego bądź wielu sprzedających i dokonuje jednej transakcji a allegro załatwia resztę. Robiłem tak wiele razy. Z sytuacją jak opisałem, spotkałem się pierwszy raz, że w trakcie wpisywana danych do wysyłki ktoś podbiera mi zakupy. Może kiedyś okaże się, że zapłata nie oznacza rezerwacji przedmiotu. Bezsens.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@grzesiojan  zakupy internetowe to nie zakupy stacjonarne w marketach podczas super promocji ze to co masz w koszyku to jest "Twoje".

Takie zasady na allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grzesiojan Sens jest taki że możesz włożyć i opłacić wszystkie na raz od wielu sprzedających(jak napisałeś), ale jeżeli ktoś w tym samym momencie jest szybszy(był tylko jeden przedmiot od tego sprzedawcy) to niestety już nie masz co kupić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grzesiojan Dodanie do koszyka nie rezerwuje towaru, tak to działa. Kupujący sądzą że jak włożą to nikt im nie kupi.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433   Tak to działa ale to źle działa.  Włożenie przedmiotu do koszyka powinno być formą rezerwacji i  takie opisane sytuacje nie powinny się  zdarzać.  Co najwyżej sprzedający mógłby mieć taką możliwość  żeby móc wycofać przedmiot z koszyka, no bo  ktoś daje wyższą cenę, albo czarna lista.

@grzesiojan  ma rację, trzeba pokazywać i piętnować takie absurdy, a absurdów jest na Allegro wiele. Zbyt wiele.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. Jak pamiętasz ten temat już był poruszany, nawet z moderacją. Jest jak jest.

oznacz moderatorów

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

Cóż - najsensowniejsze odpowiedzi, że tak to działa. Tylko po co tworzyć bezsensowne, nie wiadomo jak działające mechanizmy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@grzesiojan jak sobie to wyobrażasz.
Załóżmy, że sprzedawca ma jedna sztukę towaru i ty tą szatkę wkładasz do koszyka i ja rezerwujesz, po czym wychodzisz z allegro i wchodzisz po miesiąc. Przez ten czas sprzedawca musi trzymać Ci towar, bo może kupisz a może nie kupisz. A w ciągu tego czasu wartość towaru może stracić na wartości.
Dopiero takie działania były by bezsensowne

oznacz moderatorów

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

Oczywiście sytuacja, którą opisujesz jest skrajna. Nie znam się na silnikach napędzających allegro, ale można by zrobić coś na wzór banku. Jeśli wykonujesz jakieś operacje na koszyku, przedmioty są zarezerwowane. Jeśli przestajesz - po jakimś czasie są zwalniane. Analogicznie jak np. w PKO - coś robisz, jest OK. Przestajesz - zostajesz automatycznie wylogowany po 5 minutach.

oznacz moderatorów

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

Bo przyznasz, że wyrywanie Ci z rąk towaru, kiedy szukasz w portfelu kasy na niego jest po prostu chore.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@grzesiojan  to w takim razie zakupy we wszystkich sklepy internetowe są bezsensowne i chore?

 

oznacz moderatorów

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

Nie wiem Kolego, tego nie powiedziałem. Sytuacja, która mnie spotkała dziś na Allegro jest dla mnie chora.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@grzesiojan  @br. @LEW433  nie wiem jak to jest technicznie do zrobienia lecz myśle że rozwiązaniem byłoby np półgodzinna rezerwacja dla przedmiotów w koszyku. Tak aby każdy kupujący mógł spokojnie sie jeszcze rozejrzeć i spokojnie dokonczyc transakcje wiedząc że nikt mu nic z koszyka "nie wyciągnie"

Jednocześnei w przypadku niedokonczenia transakcji w ciągu pół godziny rezerwacja byłaby automatycznie zwalniana a przedmiot widoczny jako do sprzedaży.

Myśle że takie rozwiązanie zarówno pozwoliłby kupującym dokonczyc zakupy jak i nie blokowałoby towaru sprzedającemu jeśli kupujący by sie nagle rozmyślił i przerwał transakcje.

oznacz moderatorów

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

Takie właśnie sugestie przedstawiłem parę postów wyżej.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@_Likos_ dopiero by było zamieszanie.

oznacz moderatorów

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

@Client:4405229 - skoro uważasz, że teraz nie ma zamieszania i wszystko jest jak najbardziej w porządku, to mamy różny pogląd na tę sprawę. Ja uważam, że aktualny mechanizm koszyka jest bez sensu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grzesiojan Nikt tu z nas nie mówi że to jest w porządku, pisałem że temat już był poruszany i niestety Allegro nic z tym nie zrobiło. Masz u góry zakładkę :"Zgłoś swój pomysł", pisz, może rozpatrzą.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:44052296  myśle że by nie było zamieszania

.Nie wiem ile jest ofert aby nagle było kilka zakupów w czasie krótszym niż pół godziny. Podejrzewam że niezbyt dużo. A po poł godzinie przedmiot automatycznie wracałby do sprzedaży jeśli kupujący by nie dokonczyl transakcji.

Sprzdający by tego nawet nie zauważali natomiast kupujący spokojnie mogliby zakupy dokonczyć.

 

oznacz moderatorów