anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradziony telefon

tstomala
#8 Zapaleniec#

Powiem tak rok temu tzn. 18.07.2019 kupiłem IPHONA XS 64gb aukcja numer 7613041838 myślałem że na tamten czas dobrze sprawdziłem czy sprzedający jest godny zaufania dlugi czas jako alegrowicZ dużo sprzedanych i pozytywnych opinii. 

Jakieś 2 dni temu puka do mnie po roku policja i informuje mnie że telefon ten muszę oddać bo pochodzi z przestępstwa gospodarczego 

Telefon kupiłem na raty i obecnie dalej spłacam  

Proszę mi powiedzieć co dalej robić 

Czy kupując na Allegro czy mam co kupno jakiegoś przedmiotu obawiać się że zapuka do mnie policja 

Czy allegro jest ubezpieczone od takich przypadków.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Czas na Program Ochrony Kupujących minął, ale mimo to napisz do Allegro w tej sprawie i załącz dokument z policji, na podstawie którego odebrano Ci telefon; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

Być może otrzymasz zwrot wpłaty z POK.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@tstomala to w takich sytuacjach, mimo, iż Ty nabyłeś produkt legalnie, to każą go oddać i zostawić Cię z niczym?????? Nie ma tu innych narzędzi, jakby z urzędu, które np. zmuszałyby sprzedawcę do zwrotu Tobie kwoty jaką zapłaciłeś? Bo tak to powinno działać. W przeciwnym wypadku mogłoby dochodzić po prostu do paserstwa bo nieuczciwy sprzedawca sprzedawałby koledze i po sprawie.

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Przecież zakupiłeś telefon legalnie więc dochodź swoich praw. Możliwe, że sam musisz zgłosić na policję, że zostałeś oszukany i sprzedano Ci kradziony telefon (co łatwo udowodnisz 🙂).
Powinni wszcząć postępowanie. 
Do Allegro też uderzaj - myślę, że pomogą w miarę swoich możliwości.

oznacz moderatorów

tstomala
#8 Zapaleniec#

Tak będę pisał do allegro bo boli mnie to że robię bardzo dużo zakupów na tym portalu i taka sytuacja może powtórzyć się co kupno 

Allegro musi chronić jakoś prZed takimi wypadkami nie tylko do 180 dni 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@tstomala Widzę, że po Twoim zgłoszeniu, kontaktowaliśmy się ze sprzedającym w tej sprawie. Jeśli w ciągu kilku dni, nie zgłosi się do Ciebie z propozycją rozwiązania tego problemu, odpowiedz na maila z Działu Bezpieczeństwa Transakcji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

tstomala
#8 Zapaleniec#

Powiem tak o Allegro śmiało mogę polecić wszystkim i nie przesadził bym mówiąc że jest to jeden z najbardziej bezpiecznych, przeprowadzanych transakcji. Mówię to wszystko na prZykladzie mojego przypadku który zakończył się szczęśliwie. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki załoga Allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tstomala Jest to dowód w sprawie.Jeżeli wszystko się wyjaśni, zwrócą, pytanie tylko kiedy. Pomoc tylko od Allegro z programu POK.Nigdy nie kupuj telefonu z aukcji.

oznacz moderatorów