anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś kupuje na mój numer telefonu

Soniak_87
#7 Wielbiciel#

Witam co mogę zrobić jeśli ktoś kupuję na allegro podając mój numer telefonu ??

Trochę to się robi uciążliwe sprawa zgłoszona do allegro jedynie co mi odpisali to, że zwrócili uwagę kupującemu.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Te kody dostaje również na maila.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@glenmoranghie  pojawia się pytanie po co w takim razie wymagany jest przez system nr telefonu przy wysyłce paczki do punktu odbioru, skoro kod idzie również na maila. Jak nadaję indywidualne paczki dla klienta do punktu odbioru (żabka, orlen, poczta, ruch) to muszę wpisać nr telefonu, mail nie jest potrzebny. Czyli odbiorca dostaje wtedy kod tylko na telefon, a nie mailowo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Przy zakupach z allegro zawsze dostaję kody zarówno na telefon jak i na maila.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@glenmoranghie  jak jest import danych z allegro to z automatu idzie mail i nr telefonu dlatego kod przychodzi tu i tu, ale normalnie jak się nadaje nie ma obowiązku podania maila, obligatoryjny jest tylko nr telefonu. Załóżmy że kupuje u kogoś nawet na allegro, ale ta osoba nie importuje moich danych tylko wpisuje je ręcznie do systemu, to wtedy musi podac tylko nr telefonu, mail nie jest konieczny. Aktualnie to pewno rzadkość, ale jak sprzedają prywatne osoby, to nie mają umów z pocztą, czy inpost tylko wysyłają indywidualnie paczki. Jesli nie wpiszą maila do listu przewozowego, to kod idzie tylko na telefon.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@mikeza np. po to, że w przypadku Paczka w Ruchu, kod odbioru wysyłany jest tylko na sms, a na e-mail już nie.

oznacz moderatorów

Soniak_87
#7 Wielbiciel#

Nie pamietam numeru prosze szukac po niku allegro zgloszen 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Soniak_87 Jak widzę, zgłosiłeś nam już tę sprawę również na czacie, więc poproszę o cierpliwość, ponieważ jesteśmy w trakcie wyjaśniania tej sytuacji. Tak jak pisaliśmy w wiadomości mailowej, gdy sprawa zostanie rozwiązana, otrzymasz od nas stosowną informację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Allegro powinno już dawno rozwiązać ten problem, np. po przez potwierdzenie sms-em przez użytkownika, który wpisuje numer komórkowy. Problem pomyłek i błędów by się rozwiązał, a problem ze starymi i często nieaktualnymi już adresami email - zastąpić możliwość logowania się loginem właśnie na adres email. 

-None-
oznacz moderatorów

Soniak_87
#7 Wielbiciel#

No i taka to sytuacja moze jak allegro rozwiaze problem weryfikacji bedzie lzej problem i tak zostanie bo z innych portali tez tez zamawia. Smialo wybierajcie paczke to inne wojewodztwo jak moje.

oznacz moderatorów

Rogall1906
#7 Wielbiciel#

Cześć mam dokładnie ten sam problem czy allegro pomogło w Twoim przypadku? 

Gdzie to można zgłosić?

oznacz moderatorów

Soniak_87
#7 Wielbiciel#

Kilkukrotnie zglaszalem sprawe do allegro otrzymujac ciagle onformacje, ze zostanie to zweryfikowane. Nastepnie kilkurotnie goscia upominalo i narazie jest spokoj. Jak zamawial gosc przez paczkomat czy dpd to mu przekierowywalem paczke na inne wojewodztwo

oznacz moderatorów