anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś z administratorów Allegro panuje nad tym co dzieje się na aukcjach ? Art. 136 Kodeks Karny.

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Ktoś z administratorów Allegro panuje nad tym co dzieje się na aukcjach ?

W 15 minut wysłałem 20 zgłoszeń na podstawie Art. 136 Kodeks Karny.

 

Art. 136. KK

Czynna napaść lub znieważenie przedstawiciela obcego państwa

§ 1.Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dopuszcza się czynnej napaści na głowę obcego państwa lub akredytowanego szefa przedstawicielstwa dyplomatycznego takiego państwa albo osobę korzystającą z podobnej ochrony na mocy ustaw, umów lub powszechnie uznanych zwyczajów międzynarodowych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2.Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dopuszcza się czynnej napaści na osobę należącą do personelu dyplomatycznego przedstawicielstwa obcego państwa albo urzędnika konsularnego obcego państwa, w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3.Karze określonej w § 2 podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa osobę określoną w § 1.

§ 4.Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa osobę określoną w § 2,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

LEW433
#21 Demiurg#

Żartujesz teraz? karykatura to sztuka, chcesz ich karać ? a ty z rosji?😛

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Ja z Polski. Czy to sztuka, oceni prokurator.

Zamiast wytykać mi jakieś dziwne nastawienie i pewnie za chwile poleci tu stek bzdur na zasadzie "ty ruska onuco", zastanów się czy to ty w pierwszej kolejności będziesz bronił/a Polaków w sytuacji gdy konflikt na wschodzie rozszerzy się na terytorium Polski. 

Na tą chwile powinniśmy co najwyżej wysyłać bandaże i zupki chińskie na Ukrainę, a nie wchodzić w ten konflikt militaryzując Ukraińców. 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie będę nikogo oceniał, historię znam bardzo dobrze i bardziej boję się "naszych " agentów.😡

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Czyli co? Zostałem ruskim agentem, bo wytknąłem i nie chcę dopuścić do zaognienia konfliktu na wschodzie? Nie chcę żeby Polaków na front wysyłali i to jest podejrzane ? 

Choć niewielki to może ma i będzie miało skutek, jednak jak to mówią, kropla ...

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@osik_2004 "Bójcie się, dlaczego się nie boicie?!" 😄

Straszenie mongołorosjanami sobie daruj. Na nikim to już nie robi wrażenia. Konflikt się rozszerzy, ciekawe czym... Rosja się zatrzymała na drugim najbiedniejszym kraju Europy i jakoś wygrać nie może. 😄

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@osik_2004 Jeśli chcesz zgłosić jakieś konkretne oferty, to zrobisz to przez ten formularz: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Dziwne trochę, że to Allegro nie panuje nad wystawianiem takich ofert, zwłaszcza że w tytule pojawia się słowo Putin, a ci bardziej odjechani sprzedawcy potrafią dodać nawet - morderca. 

Jestem na 4 stronie ofert tego typu, a pozostało co najmniej 100.

Na tą chwilę czekam wspomniane 24h, następnie w razie gdy upomnienie nie spowoduje usunięcia tego typu aukcji, pozostaje krok dalej. Prokuratura i Art. 304 KK.

oznacz moderatorów

arkadius69
#11 Animator#

Jedyne co możesz zrobić to zgłaszać pojedynczo aukcje, jak allegro zamknie aukcje to sprzedający natychmiast ją wystawi ponownie i w tak w kółko, więc jak masz dużo czasu to próbuj.

A tak serio to naprawdę przeszkadzają ci takie aukcje ?

 

 

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Powyższe aukcje to zamysł kolekcjonerski. Nie popadaj w skrajności ...

Rozumiem, że to symbolika **piiip**towska, jednak Twój przykład ma się nijak do tego o czym ja piszę.

Czy ktoś biega po ulicy w koszulce z Hitlerem i napisem "**piiip** jude" ?

Tak by to musiało wyglądać jeśli już tak bardzo chcesz to przyrównać do tego o czym tu piszę. 

Przestępstwo ścigane z urzędu

W Polsce zarówno wytarzanie, jak i handel przedmiotami o symbolice **piiip**towskiej, komunistycznej lub totalitarnej jest przestępstwem ściganym z urzędu. Wyjątek od reguły stanowią jedynie te przypadki, w których strony są w stanie udowodnić, że odbyła się ona w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

 

 

 

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

... no proszę ... Umieściłem komentarz z wykorzystaniem słowa faszy.... i zostało to ocenzurowane, ale fuc... Putin, lub morderca, szubienica itp.  jest już czymś na poziomie i bez wsparcia moderatorów Allegro . . 

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Jak ktoś jest fanem putina lub hitlera to niech sobie chodzi w takich koszulkach. A zobacz na gadżety związane z Kaczyńskim. Zrobił tyle złego dla Polski, a jakoś nikt z PISu nie zgłasza do allegro o usunięcie aukcji których po wpisaniu wyskakuje ponad 10 tysięcy aukcji 😀

Jego gadżety sprzedają się lepiej niż gadżety z Jan Paweł 2 😎 Jest w czym wybierać kubki, kalendarze, książki, koszulki itp. Natomiast gadżety z Tuskiem to bardzo mała sprzedaż. Widać PIS ma siłę nawet na allegro i ogromną rzeszę swoich fanów po zakupie kubka z Kaczyńskim herbata od razu lepiej smakuje nawet bez cukru 😀

https://allegro.pl/listing?string=kaczy%C5%84ski&order=qd


oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Dalej nie widzisz w czym problem ...

Pokaż mi choć jeden kubek, koszulkę z Kaczyńskim, na którym widnieje np. Kaczyński morderca, fu..ck Kaczyński, szubienica i obok niej zdjęcie Kaczyńskiego itp.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

osik_2004

Zgłoś do prokuratury. Kibiców Legii też zgłoś za oprawę meczu z Lechem w Poznaniu i kilkadziesiąt tysięcy kibiców słownie znieważających "głowę państwa". Dużo pracy przed Tobą.

Czy nazwanie mordercy mordercą to zniewaga?

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Na jakiej podstawie uważasz, że Putin to morderca?

Informacja z :

a- TVP

b- TVN

c- Polsat

d- Grażyna z działu mięsnego

e- Pudelek

Proszę o wyrok sądu w formie pisemnej lub elektronicznej. 

 

Możesz przytoczyć konkretnie temat kibiców? Jaka to oprawa? Który prezydent? itp.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Od około trzech lat, w Polsce panuje totalne bezprawie na każdej płaszczyźnie. 

Zaczynając od rozporządzeń Covidowych, po aferę z ustawą dotycząca wyborów. Również te nielegalne, w których udział wziął i został zaprzysiężony na prezydenta Andrzej Duda. (artykuł 128 Konstytucji RP,pkt.2)

Pamiętaj jednak, że ta władza nie będzie trwać wiecznie i to co dziś wydaje się legalne, jutro będzie rozpatrywane przez innych ludzi, ale z uwzględnieniem obecnego prawa, a ci którzy dziś doprowadzili do takich sytuacji - pociągnięci do odpowiedzialności. 

Trafi na prokuratora lub sędziego, który nie ma nic do stracenia, jest przeciwny obecnej władzy i nie będzie tak kolorowo jak się wydaje.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

osik_2004

Osobiście mam nadzieję że obecna władza tylko do najbliższych wyborów. 

oznacz moderatorów