anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto ponosi koszty wysyłki jeśli towar odsyłam na gwarancję?

tomekkubicki
#7 Wielbiciel#

witak kupilem  na allero wkrętarkę  przed uplywem  gwaranci uszkodziła sie odesłałem do sprzedającego  on odeslal do serwisu oni naprawili zwrócili jemu a on mi . Pytanie kto ponosi koszty wysyłki . czy jesli ja odeslalem jemu na gwaranci wkrętarkę aon ja uznal to kto pokrywa koszty  transportu

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

komis-bell
#21 Demiurg#

@tomekkubicki Przy uznanej reklamacji sprzedający ma obowiązek zwrócić Ci koszty wysyłki.

oznacz moderatorów

tomekkubicki
#7 Wielbiciel#

Widze że niektórzy pisza że trza sie powywalać na rękojmi  dziwne to wszystko a niektóry piszą że przysługuje zwrot nawet jesli wysyłam na gwarancje

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@tomekkubicki jak nie potrafisz odpowiedzieć na kilka prostych pytań tu zadanych, to równie dobrze pytanie możesz zadać wróżce.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@tomekkubicki 
Przy gwarancji określają to warunki gwarancji. Przy rękojmi koszty ponosi sprzedawca.

oznacz moderatorów

tomekkubicki
#7 Wielbiciel#

A kiedy renkojmia a kiedy gwarancia i gdzie bedzie napisane w gwarancii że to ja ponosze koszty?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tomekkubicki jak reklamowałeś z tytułu gwarancji to określa to karta gwarancyjna a tam nigdy nie widziałem zapisu że zwracają za odesłanie, czasem są zapisy że odbierają towar na swój koszt 🙂

Jeśli reklamowałeś z tytułu rękojmi i wysłałeś takie pismo jak poniżej to należy Ci się ustawowo zwrot za odesłanie 🙂

Ważne jest na co się powołałeś jak napisałeś że reklamujesz z tytuły gwarancji to nie licz na zwrot za odesłanie 😞

Z uwagi na powyższe, na podstawie ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny żądam:

  • wymiany towaru na nowy* (art. 561 § 1)
  • nieodpłatną naprawę towaru* (art. 561 § 1)
  • obniżenia ceny towaru o kwotę ……….. (słownie: ………) zł, Proszę o zwrot podanej kwoty na konto …………../przekazem pocztowym na mój adres* (art. 560 § 1)
  • odstępuję od umowy i proszę o zwrot ceny towaru na konto ………….* (art. 560 § 1)
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@medalik_2009i @kostas11 : widzę, że często zabieracie głos w dyskusjach i twierdzicie, że koszt przesylki uzależniony jest od warunków gwarancji.

To w takim razie jak należy rozumieć zapis z Kodeksu Cywilnego:

Art. 580. Wykonywanie uprawnień wynikających z gwarancji
§ 1. Kto wykonuje uprawnienia wynikające z gwarancji, powinien dostarczyć rzecz na koszt gwaranta do miejsca wskazanego w gwarancji lub do miejsca, w którym rzecz została wydana przy udzieleniu gwarancji, chyba że z okoliczności wynika, iż wada powinna być usunięta w miejscu, w którym rzecz znajdowała się w chwili ujawnienia wady."

Coś mnie ominęło...?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Client:104371448 cytując UOKiK:

"Trzeba przy tym pamiętać, że gwarant dobrowolnie i samodzielnie określa swoje obowiązki. Może zatem przewidzieć różne wyłączenia, w zakresie których konsumentowi nie będzie przysługiwało żadne uprawnienie – np. wyłączenie gwarancji w stosunku do produktów z zestawu nieoznaczonych firmowym logo lub wyłączenie gwarancji ze względu na zainstalowanie oprogramowania innego niż to dostarczone przez producenta."

Zapisy k.c. nie chronią żadnych zasad dotyczących gwarancji przed wyłączeniami, nawet w przypadku konsumentów. W odróżnieniu od rękojmi.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:104371448 
Coś mnie ominęło...?

Tak. Ominęło Ciebie (i nas też) np. podanie przez Autora wątku jakie jest "miejsce wskazane w gwarancji " gdzie wykonujący uprawnienia wynikające z gwarancji powinien dostarczyć reklamowaną rzecz.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Najlepiej jest dla kupującego reklamować z tytułu rękojmi, za towar odpowiada sprzedający i to on ponosi koszty i ma na to 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, a nie jak serwis gwarancyjny czasem i miesiące. Wówczas sprzedający zwraca Ci środki na wysłanie towaru.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@tomekkubicki 
Kto ponosi koszty wysyłki jeśli towar odsyłam na gwarancję?

A co na ten temat jest napisane w warunkach gwarancji (lub w karcie gwarancyjnej) produktu, który kupiłeś ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

tomekkubicki
#7 Wielbiciel#

A co ma gwaracja producenta na zasady allegro . ja pytam kto ponosi koszty jak reklamacja zostaje uznana ale widze nikt nie zna tematu

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@tomekkubicki a co ma zarządca bazaru do warunków gwarancji ustalonych przez gwaranta?

Odpowiedź dostałeś tu od kilku osób już, masz tylko problem ze zrozumieniem tego co czytasz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tomekkubicki Bo pytanie było dodatkowe, wysłałeś w ramach gwarancji czy rękojmi. Allegro nie udziela ani gwarancji ani rękojmi, allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@tomekkubicki 
Tytuł Twojego wątku jest:
"Kto ponosi koszty wysyłki jeśli towar odsyłam na gwarancję?"

Warto zapoznać się z warunkami gwarancji zanim komukolwiek cokolwiek się wyśle.
Jeżeli np. gwarantem był producent/importer i miejscem wskazanym w warunkach gwarancji do dostarczenia reklamowanego produktu był np. autoryzowany serwis producenta/importera a Ty wysłałeś "na gwarancję" do sprzedawcy - to zrobiłeś to na swój koszt.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów