anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kup teraz - wniosek ratalny - brak towaru

hadwas
#7 Wielbiciel#

Witam.

Zakup poprzez kup teraz , następnie wypełnienie wniosku ratalnego i na koniec wiadomość z banku , że sprzedający nie ma towaru.

Nie wiem czemu w opcjach kupna nie ma przedmiotu który zakupiłem.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie ma towaru to nie ma zakupu, nie ma kredytu, nastąpi anulowanie zakupu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@hadwas W takiej sytuacji do zakupu ratalnego nie doszło. Zakup na raty zostanie po kilku dniach anulowany. Możesz już teraz wyszukać inny produkt i złożyć nowy wniosek. 

oznacz moderatorów

hadwas
#7 Wielbiciel#

To na jakiej podstawie przepuściło mnie przez cały proces ratalny ?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#


@hadwas 
na jakiej podstawie przepuściło mnie przez cały proces ratalny ?

W chwili rozpoczęcia wypełniania wniosku towar musiał być dostępny (ale najprawdopodobniej ktoś go w tzw. międzyczasie wykupił).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przepuściło bo takie są procedury zakupu na raty:

  1. Po wspomnianym przelewie przedmioty dodane do koszyka zostaną zakupione, a pieniądze za Twoje zakupy zostaną przekazane na Allegro Finanse Sprzedającego.

Możliwa jest sytuacja, w której mimo pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki, nie zostanie ona uruchomiona. Stanie się tak, jeżeli w trakcie weryfikacji wniosku inny Klient kupi ostatni przedmiot lub skończy się oferta. Jeżeli więc jest to możliwe, planując zapłatę na raty wybieraj oferty wieloprzedmiotowe oraz te z najpóźniejszą datą zakończenia. Pożyczka nie będzie uruchomiona również w sytuacji, gdy sprzedający zmieni cenę przedmiotu podczas weryfikacji wniosku ratalnego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@hadwas Wniosek ratalny i jego zatwierdzenie nie oznacza zakupu towaru. Pierwszeństwo mają Ci, co płacą natychmiast, nie w ratach. Ponadto towar musi być dostępny w momencie zakończenia procesu zakupu na raty, a nie w momencie jego rozpoczęcia. 

oznacz moderatorów

hadwas
#7 Wielbiciel#

czyli reasumując kup teraz nie oznacza do końca kupna teraz ...

a bank za friko posiada moje wszystkie dane osobowe ...

 

dziękuję allegro.

 

oznacz moderatorów