anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem basen sprzedający go nie wyslal

Client:88504966
#7 Wielbiciel#

Kupiłem basen sprzedający go nie wyslal nie odbiera telefonu nie odpisuje na wiadomosci więc postanowiłem zwrócić zakup ponieważ nie mogłem go anulować i teraz muszę podać czym go odeśle ale jak mam go odesłać jeżeli go nie dostalem

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:88504966 to po co zwracać coś co się nie ma ???  A jaki był czas wysyłki, napisz zapytanie w dyskusji i poczekaj na pomoc allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:88504966
#7 Wielbiciel#

Czas wysyłki był 2 dni dyskusje otworzyłem ale allegro tez nic nie zdziałało pierwszy raz miałem taki problem bo nie można było anulować kupna tylko zwrócić 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:88504966 Jak się zmienił status przesyłki to nie da się anulować a jak zrobiłeś zwrot i sprzedajacy nie wysłał to musi zwrócić Ci środki, co oznacza że była dyskusja i Allegro nic nie zrobiło?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
a jak zrobiłeś zwrot

Czytasz ?
Kupujący "postanowił zwrócić zakup", ale go nie zwrócił (nie zrobił zwrotu = nie odesłał) bo nie wie jak.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:88504966 
sprzedający go nie wyslal  [...] postanowiłem zwrócić zakup ponieważ nie mogłem go anulować

Błąd !
Jeżeli nie otrzymałeś kupionej rzeczy, a sprzedawca uchybia deklarowanym terminom dostawy - to zadeklarowanie chęci odesłania rzeczy i odstąpienie z Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta jest jednym z najgorszych wyborów w takiej sytuacji.
Wystarczyłaby chwila refleksji, żeby zauważyć że nie da się zwrócić rzeczy przed wejściem w jej posiadanie, a masz na odesłanie maksymalnie 14 dni od wypełnienia formularza zwrotu.

Lepiej było zastosować np. Art. 491 kc, ale jeżeli odstąpiłeś z Art. 27 UoPK to na zmianę decyzji już jest za późno.

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów