anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem konsolę Playstation 5, konto Sprzedającego zostało zawieszone, co teraz?

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Witam

Kupiłem dzisiaj konsole od użytkownika [edycja] sprzedał 70 sztuk Playstation 5 konsole bardzo szybko mu zeszły po moim zakupie zostało 7 konsol a 10minut później nie było juz żadnej 

 

Mowa o aukcji numer 9923855920

 

Pisze gdyż użytkownikowi po tym jak sprzedał 70 sztuk zawieszono konto nie odpowiada na maila telefon to skrzynka glosowa się odzywa

Chce zobaczyć czy jest tutaj jeszcze ktoś kto kupił z tej aukcji i jak się  zapatrujecie na ta ofertę czy to był scam? przelałem 2411,99 dzisiaj cena byla 100zl wyższa od regularnej czyli 2399 - normalna to 2299 wiec nie można powiedzieć ze to była jakaś okazja 

Gosc nie odpisuje, kasa przelana, ma na aukcji czas wysyłki 23dni i teraz jest 23dni czekania czy zostanie wysłane czy jednak Program ochrony kupujących 

 

Ktoś ma jakieś zdanie dlaczego zaraz po wyprzedaniu aukcji zawieszono mu konto ? mial jeszcze inne konsole ale aukcje wszystkie znikły z chwilą zawieszenia konta teraz nie wiem co myśleć o tym

oznacz moderatorów
246 ODPOWIEDZI 246

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Wiesz co gdybym był taki jak ty to prawdopodobnie nigdy bym nic w dobrej cenie nie kupił,  było kilka solidnych faktów które przemawiały za legitnością aukcji więc nie mów mi tu o naiwnosci jak pewnie sam widzisz wszędzie walki w życiu 

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@pinsplash dzięki, ale przeniosłem wątek na koniec dyskusji, bo tu się walnąłem.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Owszem, konto sprzedającego jest zablokowane, ale między Tobą, a Sprzedającym została zawarta wiążąca umowa, więc poczekaj proszę na informacje w sprawie realizacji tego zamówienia od Sprzedającego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Niestety tez kupiłem nie jesteś sam w czarnej dup.... ja już mu założyłem temat do wyjaśnienia po 14 dniach tak jak niżej ludzie piszą będę pisał wniosek o to by dostać pieniądze . Ale ogólnie sam nie chce mi się w to wierzyć ze użytkownik z tyloma pozytywami odrazu robi tak gruby wałek . Mam nadzieje ze samo Allegro udało się jakoś zatrzymać transakcje pieniężne może to tez w jakiś sposób pomoże w tej sytuacji . 
jak coś zostawiam mój e-mail :damian5040@wp.pl

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Damian1380 Nie możesz złożyć wniosku do POK PRZED terminem dostawy. A ten to 23 dni.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Może złożyć wniosek przed terminem dostawy (składa go po 14 dniach od zakupu), ale Allegro wstrzyma się z rozpatrzeniem do daty dostawy określonej w ofercie i poinformuje o tym kupującego.

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Do mnie tez pisał ze będzie realizował zamówienia sam nie wiem co mam robić .... ty chcesz mimo wszystko zwrot ? 

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Ja Odstąpiłem od umowy wczoraj gość mi odpisał że sam nie wie dlaczego został zablokowany i właśnie wyjaśnię sprawę z allegro ja napisałem wprost że proszę o zwrot pieniędzy nie pisałem nic więcej że będę czekał tylko proszę o zwrot pieniędzy Żeby było problemów na to już nie odpisał

 Po prostu zamarłem  jak zobaczyłem 20 minut po zakupie że konto ma już zawieszone

Byłem już oszukiwany na allegro nie steku i spoko odzyskałem kasę tylko wtedy składałem sprawę na policję teraz podobno nie trzeba nie zmienia to faktu że pieniądze są zamrożone i się nadenerwowalem 

 

Co do komentarzy to faktycznie najpierw spojrzałem na komentarze patrzę że ma ponad 30 same pozytywy, na allegro też już jest jakiś czas i byłem jedną z ostatnich osób które zakupiły konsole na tej aukcji 

A przed zakupem zapytałem go Kiedy przewidywana jest wysyłka napisał do mnie że „generalnie 19listopada natomiast nie wszystko można przewidzieć i mogę  zapewnić wysyłkę Max 23 listopada”

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

No ja teraz tez wystąpiłem o zwrot gdyż byłem tez oszukany już na Allegro kurde premiera tuż tuż a kasa poszła się ...... jeżeli jest na tyle wiarygodny i normalny to ze zwrotem nie powinno być problemu 

oznacz moderatorów

SatysfakcjiSmak
#8 Zapaleniec#

Na allegro to już nikomu nie można ufać jak okazuje się ze stałe pozytywne komentarze, duża i ilość właściwie i użytkownik który jest dłuższy czas na allegro - to nie jest zapewnienie do dobrego uczciwego zakupu 

Narazie z tego co widzę gość regularnie loguje się do allegro ale odpisać już mi chyba nie zamierza

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Tez domagasz się zwrotu @SatysfakcjiSmak ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Niestety też zamówiłem konsole u tego pana. Na allegro kupuje od paru lat i nigdy nie zostałem oszukany. Zobaczyłem u gościa 300 pozytywnych komentarzy to nie zastanawiając się zamówiłem żeby się załapać bo tak jak ktoś tu napisał, konsole rozeszły się w moment. Jestem zły. Bo pieniądze które miałem odłożone na konsole są teraz utopione. Napisałem do niego o zwrot pieniędzy. Nawet jeżeli te konsole będzie miał to zwyczajnie wolę jednak kupić w media markt lub w media expert. Oba sklepy zapowiedziały że w dzień premiery konsola pojawi się u nich do kupienia online.

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe 

to znaczy ze 19 będą dostępne do zamówienia od której  godziny ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Na samym początku było o tym wspomniane.😁

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 O czym było wspomniane na samym początku?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Martwi mnie natomiast jedna kwestia: nikt z Was nie został oszukany, póki co - bo termin dostawy nie został przekroczony, sprzedający nie uciekł do Argentyny z Waszą kasą i kontakt z nim jest, tyle że allegro zawiesiło mu konto z jakichś tajemniczych i tylko sobie znanych powodów (a znając allegro, równie dobrze może być to słynne "proszę o przesłanie zdjęcia z dowodem w jednej ręce, fakturą zakupu w drugiej i konsolami w tle") - a wszyscy publicznie nazywacie go oszustem, tak po prostu, bez wyroku sądu. A co jeśli tym oszustem faktycznie nie jest? Będziecie wtedy grzecznie go przepraszać, czy olejecie temat?
IMHO, dopóki nikt z allegro nie wypowie się tu w jakimś konkretnym tonie, to dajcie sobie na wstrzymanie z tymi oskarżeniami.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Gdybys miał kontakt z tym gościem a nie tylko słowa ludzi którzy zakupili to już byś tak jednoznacznie nie myślał 

nie nazwałem go oszustem tylko zapytałem w poście czy to może być scam i co o tym myślicie to raz

a dwa gość na wiadomości do niego o zwrot pieniędzy tłumaczy mi o jakimś Panu Przemku z allegro i formularzami które ma wysłać, mówił ze wysłał i cisza ja do niego ze zwróć mi pieniądze bo rezygnuje a on pisze ze nie wie dlaczego zostało zablokowane mu konto rozumiesz? 
Dalej nie nazywam go oszustem bo kontakt z nim jest ale gość coś kręci bo nie chce zwrócić bezproblemowo pieniędzy 

oznacz moderatorów