anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem konsolę Playstation 5, konto Sprzedającego zostało zawieszone, co teraz?

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Witam

Kupiłem dzisiaj konsole od użytkownika [edycja] sprzedał 70 sztuk Playstation 5 konsole bardzo szybko mu zeszły po moim zakupie zostało 7 konsol a 10minut później nie było juz żadnej 

 

Mowa o aukcji numer 9923855920

 

Pisze gdyż użytkownikowi po tym jak sprzedał 70 sztuk zawieszono konto nie odpowiada na maila telefon to skrzynka glosowa się odzywa

Chce zobaczyć czy jest tutaj jeszcze ktoś kto kupił z tej aukcji i jak się  zapatrujecie na ta ofertę czy to był scam? przelałem 2411,99 dzisiaj cena byla 100zl wyższa od regularnej czyli 2399 - normalna to 2299 wiec nie można powiedzieć ze to była jakaś okazja 

Gosc nie odpisuje, kasa przelana, ma na aukcji czas wysyłki 23dni i teraz jest 23dni czekania czy zostanie wysłane czy jednak Program ochrony kupujących 

 

Ktoś ma jakieś zdanie dlaczego zaraz po wyprzedaniu aukcji zawieszono mu konto ? mial jeszcze inne konsole ale aukcje wszystkie znikły z chwilą zawieszenia konta teraz nie wiem co myśleć o tym

oznacz moderatorów
246 ODPOWIEDZI 246

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Mi zaś wgl nie odpisuje, ktoś z ekipy allegro mógłby dać znać dlaczego konto zostało zawieszone. Oszustem go nie nazwę ale jak narazie wszystko na to wskazuje. 

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Właśnie dostałem odpowiedz o anulowaniu zamówień u ciebie to samo ?

oznacz moderatorów

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Też dostałem wiadomość od sprzedającego, że środki zostaną zwrócone. Jednak, że on ma dalej konto zablokowane to musi to zrobić allegro. Mam nadzieję, że pieniądze szybko wrócą na konto bo chciałbym kupić konsole w dzień premiery.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@CzarnySprzedaz  jak chcesz kogoś przywołać, lub masz konkretny nick na myśli to przed wpisaniem Naciśnij Shift i @    a pokażą ci się osoby i wybierasz.

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Myślicie ze każdy z nas odzyska pieniądze ? Ciekawe jak zareaguje Allegro . No i kwestia kto te pieniądze teraz ma czy Allegro czy sam on . No i jak długo to potrwa ... 
Tez nie uważam ze ten Pan jest oszustem ale jak można mu wierzyć skoro nawet nie można z nim słowa zamienić poprzez kontakt telefoniczny ...

oznacz moderatorów

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Ktoś z was już rozmawiał z włodarzami allegro o tej sprawie? Wgl rozmawiamy o tym samym użytkowniku i jego nick zaczyna się na Se...?

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Claudya1

[edycja] tak,  dodzwonić się do gościa tez niesposob nie wiem dlaczego allegro edytowało moje nazwanie tematu i nazwę użytkownika które wpisałem 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@CzarnySprzedaz "nie wiem dlaczego allegro edytowało moje nazwanie tematu i nazwę użytkownika które wpisałem" - dlatego, że podając jego nick złamałeś regulamin AG (po raz kolejny).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Sandman_84
#9 Pomysłodawca#

Witam też kupiłem konsole i tego sprzedawcy.

Co do kontaktu, pisałem z tym sprzedawcą tzw. Senior...

Dzwoniłem też na infolinię allegro. 

Wiem, że ma zablokowane środki do momentu zakończenia sporu z allegro.

Tak czy inaczej środki odzyskamy. 

Albo od sprzedawcy ( choć wolałbym konsolę).

Lub od samego allegro.

Widzicie jestem w troszkę gorszej sytuacji bo pokusiłem się na raty 0%.

Ale jeszcze cierpliwie czekam. 

Proto jest gwarancja allegro. 

Co do uczciwości, ja możnaby dopiero określić po terminie 23 dni. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Damian1380 Nie wiem ile osób kupiło od niego te konsole, ale zakładając że kilkadziesiąt (w pierwszym poście była mowa o 70 sztukach) i choć połowa z nich próbuje do niego dzwonić, to może zwyczajnie typ nie wytrzymał i z uwagi na weekend wyłączył telefon.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@CzarnySprzedaz "nie nazwałem go oszustem tylko zapytałem w poście czy to może być scam i co o tym myślicie to raz" - ale zapytałeś w dość jednoznaczny sposób "śmierdzi na 100 kilometrów sprawa oszustwem a ja mam co czekać 23dni bo tak pisał prawdopodobny oszust?", więc jakiejś specjalnej różnicy nie ma między jednym a drugim.
Zaczekajcie choć do jutra z tym kamienowaniem, bo w weekend załatwić cokolwiek na allegro (czy to z obsługą, czy ze sprzedającymi), graniczy z cudem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Tak @Claudya1 tak ten nick się zaczyna . 

oznacz moderatorów

Claudya1
#9 Pomysłodawca#
  • Odpisał mi, że wysłał do allegro jakieś papiery i robi wszystko żeby konto zostało odwieszone więc jednak jakiś kontakt jest
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Claudya1 Blokada konta, ale towar powinien wysłać.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

O czym Wy tu deliberujecie? Ktoś został oszukany? Nie. Pracownik Allegro wypowiedział się w tym wątku jasno:

"Owszem, konto sprzedającego jest zablokowane, ale między Tobą, a Sprzedającym została zawarta wiążąca umowa, więc poczekaj proszę na informacje w sprawie realizacji tego zamówienia od Sprzedającego."

Z tego, co  widać, Allegro profilaktycznie zablokowało  mu sprzedaż, zapewne  z uwagi na kwotę. Wtedy wymagają dowodu osobistego oraz jakiegoś potwierdzenia faktu dysponowania danym towarem. Wy zaś panikujecie,  jęczycie i domyślacie się Bóg wie czego. I po chorellę? Facet ma ponad  300 pozytywów. Zapewne nieźle na tym zarabia. Podaje swoje dane, każde z Was dostało jego namiary.  Serio, uważacie, że ktoś jest na tyle durny, by handlując tu od dawna, nagle  zacząć kantować i w efekcie iść do pudła?

Czekajcie spokojnie na datę dostawy plus załóżmy kilka dni. Jeśli faktycznie nie dostaniecie towaru - Allegro ma POK. Płakanie w tej chwili na forum niczego nie zmienia. Zawarliście prawnie wiążące umowy, z datą która jeszcze nie  nastąpiła. To siedźcie na de i spokojnie czekajcie. Dodam na sam koniec, że w  przypadku wałka, Allegro bez  wątpienia poinformowało by Was o tym. Mieliście taką informację? Nie. To j/w.

A ja spróbuję zaprosić sprzedawcę do tego wątku. Może przyjdzie i powie ocb. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#

Witam. Ktoś z Państwa podesłał mi na maila adres tej dyskusji. Moje konto zostało zawieszone, przesłałem wymagane dokumenty do allegro oraz wyjaśnienia i po prostu czekam. jestem z serwisem w kontakcie ale jest bardzo utrudniony. Jak do tej pory nie ma jednoznacznego powodu, dlaczego moje konto zostało zawieszone i kiedy je Allegro odwiesi. Jestem już na Allegro bardzo długo, nigdy nie miałem większych problemu z serwisem, mam nadzieję, że sprawa się szybko wyjaśni. Zapewniam Państwa, że nie jestem żadnym oszustem, a wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane, lub zostaną zwrócone pieniądze. Nie mam żadnego negatywnego komentarza, nigdy nie miałem sytuacji niedostarczenia zamówionego towaru do Klienta, także proszę o trochę cierpliwości, mam nadzieję, że jutro ta sytuacja się rozwiąże, bo do Działu Bezpieczeństwa Allegro ja piszę kilka maili dziennie chcąc jak najszybciej załatwić sprawę a dostaję odpowiedź po kilku godzinach i do końca dnia jest cisza, także wszystko leży głównie po stronie Allegro. Ja wszystkie potrzebne dokumenty i potwierdzenia chcę przesłać i jak najszybciej odblokować swoje konto. Bardzo mi przykro, że tak wygląda sytuacja i że Serwis nie poprosił o dokumenty przed blokowaniem, jednak błąd ani wina nie leży po mojej stronie.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Podpowiem Ci, żebyś nie pisał za  często jednak, bo wtedy sprawą zajmie się pięciu pracowników, zamiast jednego i wszystko się przedłuży. Prowadź jedną korespondencję. Myślę, że jutro Ci odpiszą. Czasem blokują profilaktycznie konta, to bardzo stressująca sytuacja, więc spokojnie i powoli wszystko ogarniaj. I powodzenia życzę. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:48310374
#2 Obserwator#
 
oznacz moderatorów

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#
Wiadomość do Kupujących :
 
Witam. Bardzo mi przykro, ale jestem zmuszony zwrócić Państwu środki za zakupy
zrobione na moich aukcjach. Powodem zwrotu środków jest sytuacja z serwisem Allegro, tzn
bez podania jakiejkolwiek konkretnej przyczyny moje konto zostało zawieszone.
Jestem w tym serwisie już bardzo długo, nigdy nie było problemów, zawsze towar był dostarczany w terminie i nie mam nawet jednego
negatywnego komentarza co chyba świadczy o tym, że jednak wywiązywałem się zawsze względem Kupującego, jednak
w tym wypadku bez żadnych podstaw konto zostało zawieszone a kontakt z serwisem jest bardzo utrudniony.Dostarczyłem
wszystkie dokumenty, które allegro sobie zażyczyło ode mnie w celu weryfikacji,
dzwoniłem do nich wielokrotnie jednak nie otrzymałem żadnej informacji, kiedy konto
zostanie odwieszone. Przepraszam Państwa za zaistniałą sytuację, jednak
nie jest spowodowana ona z mojej winy, nie wiem po prostu czy serwis do dnia
premiery odwiesi moje konto i będę w stanie w wyznaczonym terminie zrealizować
wszystkie zamówienia, dlatego też zwracam środki z zakupu.
Zlecenie zwrotu Państwa środków przesłałem do serwisu Allegro, gdyż funkcję recznego zwrotu Państwa środków
również mi zawieszono. Co ciekawe zablokowali mi również środki z transakcji już przeprowadzonych, gdzie ludzie otrzymali swoje zamówienia i
dodawane były pozytywne komentarze. Nie rozumiem w żaden sposób polityki tego serwisu.
Środki z transakcji nie trafiły do mnie, gdyż serwis
Allegro je nadal przetrzymuje. W razie jakichkolwiek
pytań służę pomocą poprzez drogę mailową :  [edycja]
Nigdy nie zostałem tak źle potraktowany przez żaden serwis, głęboko się zastanowię, czy
dalej będę chciał poprzez Allegro prowadzić sprzedaż.
Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację.
oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Allegro twierdzi ze nic takiego nie zgłoszono bo pisałem kiedy planują zwrot ... wiec ciekawa sytuacja . 

oznacz moderatorów