anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem nie oryginalne okulary które muszę oddać na Policji w toczącej się sprawie karnej

#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

23.06.2019 roku kupiłem okulary na aukcji nr. 8142860210 miały być oryginalne !!!

w dniu dzisiejszym byłem na przesłuchaniu w sprawie dokonanego zakupu który okazał się podróbką.

Okulary jako dowód bezwrotny musiałem zostawić Policji.

jak mogę odzyskać pieniądze za zakupiony towar od Allegro?

Pozdr.

kbienko

Highlighted

Odp.: Kupiłem nie oryginalne okulary które muszę oddać na Policji w toczącej się sprawie karnej

#21 Demiurg#

Nie odzyskasz. Termin na Program Ochrony Kupujących już minął. Dla pewności dopytaj przez formularz, może istnieje jakaś niestandardowa procedura na takie przypadki; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Kupiłem nie oryginalne okulary które muszę oddać na Policji w toczącej się sprawie karnej

#7 Wielbiciel#

dziekuje za odpowiedz wyslalem zapytanie  formularzem i czekam:)

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Moderator
Moderator

@kbienko widzę, że otrzymałeś od nas już odpowiedź - doślij potrzebne dokumenty i będzie można działać 🙂

Ktoś pomógł Ci w rozwiązaniu problemu?
Kliknij To jest rozwiązanie! i pomóż innym znaleźć najlepszą odpowiedź!

Klaudia
Allegro Gadane
Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

Nie otrzymałem odpowiedzi od Allegro!! jakie dokumenty mam dosłać

Pozdr.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

@kbienko

Tobie pozostaje złożenie pozwu cywilnego w sądzie. Sprzedawca - nie wiem, czy ma firmę czy sprzedał prywatnie, ale tak czy siak będzie miał sprawę karną za paserstwo (umyślne lub nieumyślne, o czym zadecyduje sąd). Warto napisać do sprzedającego, że jeśli chce uniknąć przegranej sprawy, a co za tym idzie poniesienia kosztów sądowych; Twojego, swojego prawnika, kosztów dojazdu, ew. noclegów..., gdyż rozprawy odbywają się w sądzie właściwym dla miejsca zamieszkania poszkodowanego, to dla własnego dobra powinien oddać równowartość za okulary I koszt wysyłki.

Wiola
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Wyobraź sobie że toczą się prokuratorskie sprawy tego sprzedającego ja musiałem oddać okulary jako dowód w sprawie a sprzedajacy cały czas wystawia na aukcjach allegro ten sam asortyment!!  to jest ciekawe:)

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Żeby nie być gołosłowny zobaczcie sobie:  [edycja]

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Moderator
Moderator

@kbienko 21 maja poprosiliśmy cię o załączenie dokumentów otrzymanych od Policji w związku z zatrzymaniem towaru.

Ola
Allegro Gadane
Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Witam,

Nie dotarł do mnie mail 21 maja:(  na dzień dzisiejszy otrzymałem tylko nr sprawy i imię i nazwisko policjanta który zajmuje się sprawą. Wysłałem do Allegro w treści maila.

Użytkownik allegro a dalszym ciągu wystawia te same przedmioty - nie rozumiem takiej sytuacji:)

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Moderator
Moderator

@kbienko Sprawdź proszę dokładnie całą skrzynkę mailową, szczególnie foldery takie jak Spam, Powiadomienia lub Inne. 

Ola
Allegro Gadane
Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Witam,

Niestety nie otrzymałem żadnego maila od Allegro w odpowiedzi na moją sprawę - jedynie 21 maja otrzymałem ankietę w której miałem określić stopień mojego zadowolenia z odpowiedzi (której nie otrzymałem)

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Moderator
Moderator

@kbienko W takim razie napisz proszę do nas ponownie tutaj.

Ola
Allegro Gadane
Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

@kbienko 

Nieszkodzi, że oddałeś okulary policji. To standardowa procedura, że policja zatrzymuje podróbkę, a poinformowanie sprzedającego, by uniknął rozprawy i zwrócił pieniądze daje mu szansę na uniknięcie przegranej i kosztów. 

Skoro sprzedaje podróbki znanych producentów, napisz do przedstawicieli tych producentów w Polsce. Nikt nie toleruje sprzedaży podróbek, bo tego typu działania szkodzą wizerunkowi znanych i cenionych na rynku firm, podobnież, jak piraci, którzy nielegalnie ściągają/ kopiują utwory znanych piosenkarzy, zespołów muzycznych działając na ich szkodę. Podaj do wiadomości przedstawicielstwa namiary  na sprzedającego. Zajmą się nim.

Wiola
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#15 Entuzjasta#

@kbienko jak pisze @Wioletta2701 to standardowa procedura

zostaniesz później wezwany na świadka w sprawie karnej do Sądu

sprawy o podróbki toczą się niezależnie

Sprzedawca zwróci Ci środki teraz lub później lub coś pomoże Allegro

@Wioletta2701 gwarantuje Ci, że właściciele marki już o tym wiedzą

Odpowiedz
Ładowanie...