anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem rzecz za 850 zł i zero kontaktu

xdavidsx
#2 Obserwator#

Witam kupiłem rzecz od jednego użytkownika za 850 zł i oczywiście zero kontaktu. Telefon wyłaczony albo w ogóle nie aktywny na allegro też nie idzie sie skontaktować a użytkownik wystawia sobie ogłoszenia zduplikowane na dodatek. Takie same zdjecia i opisy. Oczywiście dyskusja nic nie pomogła. Dałem dowody tam to oczywiście nic z tym nie zrobili. Przypominam że nie każdy ma czas dokładnie sprawdzać wszystkich przed zakupem towaru co wystawiaja i za ile. Współczuje tylko osoba które kupiły te telefony bo stracili 3k i nie wiadomo czy odzyskaja. Mam nadzieje że ktoś sie wreszcie zajmie ta sprawa porządnie.

https://imgur.com/wGUpbeO

https://imgur.com/a/7HfGRn9

https://imgur.com/a/LRQVTZ6

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mwmonety
#21 Demiurg#

takie okazje nigdy nie wróża nic dobrego lepiej omijać szerokim łukiem ,lepiej kupić od kogoś z widoczną renomą niż jakiegoś cwaniaczka który wystawia coś i znika.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xdavidsx Allegro czy Allegro lokalnie? Rozpocząłęś dyskusję? Zaangażowałeś pracownika Allegro?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xdavidsx
#2 Obserwator#

Oczywiście że tak zrobiłem. Przecież nawet im te dowody podeslałem. Tylko nie wiem z jakiej racji ja i inne osoby które pewnie też zostały oszukane mamy czekać 2 tygodnie. Nie wiadomo czy POK w ogóle cokolwiek zwróci. Miesiąc albo dwa bedzie trzeba czekać o ile wniosek jeszcze przejdzie. Pewnie i tak nie da nic innego zrobić. Trudno ja straciłem 850 na jakiś czas. Na brak gotówki nie narzekam. Pieniądze nie leżą na ulicy a co z tymi użytkownikami co po 3k zapłacili jestem ciekawy bardzo. Ludzią sie spieszy czasami i nie maja czasu sprawdzać użytkownika i jak tego nie zrobią to sa w kiepskiej sytuacji. Tyle że od tego jest allegro tak samo żeby takie sytuacje się nie zdarzały i konta były zdejmowane.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xdavidsx tak jak napisała @_HolaOla_ skorzystaj z POK. Raczej na pewno zwrócą. Możesz być poproszony o zgłoszenie sprawy na Policję ( a osoby z większą wartością straty - na pewno będą o to poproszone). Co do pilnowania - nigdy w 100% nie upilnujesz. A jak ktoś wydaje 3K i nie ma czasu sprawdzić od kogo kupuje - cóż .....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xdavidsx
#2 Obserwator#

Dziękuje może nawet mój post komuś pomoże żeby sprawdzać dokładnie po kilka razy nawet użytkowników bo potem sa takie sytuacje.  Ja raz dokładnie nie sprawdziłem i widać efekty. Nigdy nie wiadomo co i jak właśnie na 100%. Dziękuje za odpowiedź i poświecony czas. Zgłoszę sprawe do POK.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pieniądze z POK odzyskasz, tylko pisz tutaj o wszystkich problemach z tym związanych. Wiele osób tu piszących rekompensaty odzyskało nawet po odrzuceniu wniosku, a nie wiadomo jak by było, gdyby nie pisały o tym publicznie.

oznacz moderatorów

xdavidsx
#2 Obserwator#

Dlatego chciałem nagłośnic sprawe nawet dla dobra innych ludzi żeby się łatwo nie dali a może komuś coś dobrego z tego wyjdzie albo pomoże.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bardzo dobrze. Są tu przykłady, gdy kupujący bezskutecznie walczą o zwrot  wpłaty z POK i nagle, po napisaniu kilku postów na forum, rekompensaty zostają przyznane, choć wcześniej niby nie było na to szans 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xdavidsx Decyzję dotyczącą wniosku przekażemy Ci najszybciej jak tylko, będzie to możliwe, a jeśli coś będzie wymagało doprecyzowania, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie. Po akceptacji wniosku, staramy się jak najszybciej wypłacać rekompensatę kupującym. W większości przypadków zwrot następuje w przeciągu tygodnia od wypełnienia wniosku. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xdavidsx
#2 Obserwator#

Również dziekuje za szybka odpowiedz. Zastosuje się do rady.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xdavidsx Przykro nam za zaistniałą sytuację, ale tak jak zostałeś już poinformowany w dyskusji, konto tego sprzedającego jest już zablokowane. Wniosek o rekompensatę z ramach Programu Ochrony Kupujących możesz złożyć po 14 dniach od daty zakupu, czyli w Twoim przypadku 14.07.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@xdavidsx Jeśli dyskusja nie pomoże, wypełnij wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. W niektórych przypadkach w celu skorzystania z POK kupujący nie musi zgłaszać sprawy na policję.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów

tomaroc
#7 Wielbiciel#

Rano kupiłem hulajnogę z płatnością raty payu, popołudniu konto sprzedającego zablokowane. Czyli już mogę się przyzwyczajać do myśli że zostałem oszukany? 😞

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Nie wiem co mają ludzie w głowach gdzie wydają pieniądze za towar, który jest grubo poniżej cen rynkowych, że niby taki sprzedawca jest Św. Mikołajem i rozdaje fanty po kosztach 🤣

Tym bardziej najnowsze telefony i ogólnie drogie rzeczy, aktualnie modne

oznacz moderatorów

tomaroc
#7 Wielbiciel#

Ile to jest "grubo ponizej ceny rynkowej" ? 

Jeśli przedmiot jest rozpakowany, jeśli gwarancja biegnie juz 3 miesiące, sprzedający uzasadnia ze to nietrafiony prezent.... To poiwiedz mi znawco i specjalisto co niby trzeba miec w glowie?

Moze allegro powinno przekazywac srodki dopiero po potwierdzeniu przez kupujacego ze otrzymal towar - tak jak to działa na innej popularnej platformie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@tomaroc Na tej innej popularnej platformie obsługuje to PayPal (z którym też są niewąskie cyrki). Poza tym patrząc na to, ilu jest cwaniaków i kombinatorów zarówno na allegro, jak i na AL, można tylko się domyślać ile byłoby przekrętów, gdyby płatności na allegro działały w ten właśnie sposób.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów