anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Logowanie do Allegro Gadane

MAMY ROZWIĄZANIE!
rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam moderatorów !

Dlaczego zacina logowanie do Allegro gadanie?  Z e-mail nie można płynnie przejść na Allegro gadanie. Trzeba klikać zaloguj i tak jak by automatyczne wrzuca to na aplikację Allegro. Na której jestem zalogowana ale ,,gadanie,, tego nie widzi. Klikam kilkakrotnie w ikonę ,,gadanie zaloguj,, żeby uruchomić dostęp i napisać odpowiedź. Nie jestem specjalistką a emerytką i ostatnio może technika mnie przerosła. Może coś robię nie tak. Choć przy 120 aplikacjach na telefonie raczej mam wiedzę co trzeba zrobić.  Jest jakaś podpowiedź z działu technicznego na taki problem ? 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
mwmonety
#21 Demiurg#

Coś chyba namieszali bo u mnie od jakiś 2 tygodni też na apce w telefonie straciłem dostęp ,na komputerze działa bez zastrzeżeń.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rudzielec10824 Gadane jest powiązane z Twoim kontem Allegro i dlatego po zalogowaniu na telefonie łączy się z aplikacją. Aby tego uniknąć możesz wejść na Gadane przez tryb incognito, nie wiem z jakiej przeglądarki korzystasz, dlatego nie mogę podpowiedzieć dokładnie jak go włączyć, ale jeśli podasz jaka to przeglądarka to chętnie wyjaśnie 🙂 
Czy możesz napisać co się dzieje, gdy przechodzisz na forum przez wiadomość e-mail?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@la_nika Też bym prosił o podpowiedź co trzeba zrobić by móc pomagać innym na tym forum. Osobiście w swojej pracy zawodowej nie mam prawa logować się z komputerów stacjonarnych w celach prywatnych (są za to poważne konsekwencje dyscyplinarne) ,dlatego starałem się w wolnej chwili odpowiadać z telefonu lecz od jakiś 2 tygodni nie idzie wejść na forum (przeglądarka chrome)

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety dziękuję za Twoją wiadomość i za Twoją chęć wsparcia dla innych Allegrowiczów. Czy możesz napisać dokładnie co się dzieje kiedy próbujesz się zalogować na forum w przeglądarce? Co to znaczy, że straciłeś dostęp? Czy pamięć podręczna przeglądarki i ciasteczka są wyczyszczone? Czy problem polega na tym, że Gadane łączy się z aplikacją Allegro? Jak wchodzisz na forum (z powiadomienia e-mail, czy bezpośrednio przez przeglądarkę).
Będę też bardzo wdzięczna za zruty obrazujące problem krok po kroku. 
Przepraszam za to zasypanie problemami, ale ponieważ sama nie powtórzyłam błędu potrzebuję wszystkich informacji, aby znaleźć przyczynę tych problemów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@la_nika Działa to tak że bez problemu wchodzę na forum ale jest problem z udzielaniem szybkich odpowiedzi na pytania użytkowników .Tak jak już tu wspominali inni nie można tego zrobić po jednym kliknięciu jak było kiedyś . Klikając w odpowiedź kręci się kułeczko a po jakimś czasie mnie wyrzuca i muszę odnowa klikać w "odpowiedz" i tak nieraz parę razy aż się uda a częściej to się poddaję . Telefon jest świeży i póki co to ciasteczka go jeszcze nie zbrudziły . Zrzuty może po weekendzie uda mi się wrzucić ,chyba że wcześniej tu uda się przy pomocy innych rozwiązać tę zagadkę.

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

@_la_nika  u mnie to samo kiedy wchodzę na gadane przez aplikacje i gdy chce coś zapisać to muszę kliknąć dwa razy zaloguj.

 

Napisz proszę co trzeba zrobić żeby się nie logować, czy jest możliwość żeby wejść na gadane poprzez przeglądarkę nie logując się. Korzystam z przeglądarek Chrome i Firefox. 

Czy jest możliwość żeby to zrobić poprzez aplikację też się nie logując 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@la_nika 

A po usunięciu konta na Allegro co się dzieje z powiązanym kontem na gadane? Znika czy  normalnie działa?

_____________
Kama
oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Kaliope_Brzeg "działa" (nie jest usuwane razem z kontem Allegro), ale nie da się na nie zalogować, ponieważ logowanie - jak wiecie - mamy wspólne z Allegro.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Właśnie w tej chwili otworzyłam e-mail widzę allegro gadanie i jak chce odpowiedzieć to wyrzuca mnie z tej strony  do zaloguj się. Loguje się i jest ciężko otworzyć stronę z obecnym tematem ja w społeczność. Jak już jestem zalogowana to tak jak by przejmuje mnie aplikacja. Wszystko robię na telefonie , mam przeglądarkę Chrome android 12 Motorola Moto g100. Kupiona w marcu tego roku. Więc nie jest to głupi telefon lub z wadami.  Nie korzystam z komputera bo jest stary i startuje 15 . Może kiedyś kupię sobie nowy ale nie dziś.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rudzielec10824 @mwmonety @Agent555 zajmę się tym tematem i wyjaśnię to ale poproszę Was o cierpliwość, możliwe, że wrócę do Was z odpwiedzią dopiero po długim weekendzie. 

@Kaliope_Brzeg nie mogę odpisać z całą pewnością, więc dowiem się i dam znać! 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

@la_ nika  mam filmik, wysłać go jak to u mnie wygląda 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 bardzo proszę o filmik, na pewno się przyda 🙂 Jeśli będziesz miał problem z załadowaniem go tutaj, prześlij go proszę na adres spolecznosc@allegro.pl 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

@la_nika  przepraszam że tak długo czekałaś na filmik. Proszę sprawdź czy filmik otrzymałaś .

Wysłałem go na spolecznosc@allegro.pl  

Czy to tak powinno wyglądać

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 W zastępstwie Moniki potwierdzam, dostaliśmy już Twój film, więc będziemy to sprawdzać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Dziś trochę lepiej to znaczy szybciej przechodzi się z e-mail na Allegro gadanie.  Zostaje jeszcze u mnie problem dodania jakiegokolwiek zrzutu ekranu . Coś mruga i nie ładuje tego zrzuty . Za to mogę zdjęcia zrobić . Zdjęcie próbne,,rekin został wybrany przypadkiem,, nie celowo. Jak go widzisz to znaczy że opcja zdjęć dział.

IMG_20220816_173703.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 dziękuję za przesłanie filmiku. Już wyjaśniam 🙂
Na filmiku widać, że na początku otwarta jest  aplikacja Allegro Lokalnie.
To w niej klikasz "pomoc i kontakt" i "zapytaj społeczność", wówczas otwiera się przeglądarka Chrome i tutaj klikasz "zaloguj".
Wtedy odpala się aplikacja Allegro z już otwartym Gadane i tam ponownie klikasz "zaloguj" i dopiero wtedy się logujesz. 

Aplikacja Allegro działa poprawnie, a z Aplikacji Lokalnie i tak potem później trzeba zalogować się przez aplikację Allegro.
Dlatego, aby łatwiej było zalogować się na Gadane zalecamy korzystanie z aplikacji Allegro, albo zmianę ustawień w aplikacji Allegro Lokalnie, aby otwierała obsługiwane łącza w aplikacji, nie w przeglądarce. 

@rudzielec10824 dziękuję za informację! Widzę Twoje zdjęcie 🙂 Musiałam je zatwierdzić i jest już widoczne w wątku 🙂 Czy Twoja ikonka dodania zdjęć wygląda tak jak tutaj?
la_nika_0-1660722434821.png

 

Czy po jej kliknięciu pojawia się komunikat z prośbą o dostęp do galerii na telefonie? 
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

@@@la_nika @@ @la_nika @

oznacz moderatorów
rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

@la_nika  ikonka jest taka sama lecz po wejściu w galerię mam opcje wybierz w prawym górnym rogu i to jest koniec . Wracam na pustą stronę Allegro gadanie. Nie ma prośby o dostęp do galerii. Gdyby był to bym udzieliła zgody. 

oznacz moderatorów
rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Udzielenie zgody aplikacji Allegro na wszystko co możliwe też nic nie zmienia.zdjęcia z galerii nada nie można umieścić na Allegro gadanie. 

Na dziś wróciła opcja skakania i zacinania Allegro gadanie.  Czyli zero poprawy.  Przepraszam za przerwe w odpowiedziach ale czasem muszę odpocząć po pracy.  Nie wiem co z tym zrobić. Chyba trzeba zdać się na łaskę internetu 🙃

oznacz moderatorów