anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Logowanie dwustopniowe

mati_mat
#7 Wielbiciel#

Zwracam uwagę na proces logowania do konta allegro. Jeśli wprowadzili Państwo proces dwustopniowej weryfikacji konta, to jego złagodzenie (zapisanie urządzenia zaufanego) powinno być świadomym wyborem.

Dlatego proszę o uwzględnienie, wyłączenia automatycznie zaznaczonej tej opcji przy każdym logowaniu.

Jeśli chcą Państwo uświadamiać użytkowników, to wystarczy mały komentarz pod wpisywanymi danymi do logowania z możliwością dokonania takiego wyboru.

Automatyczna zaznaczona opcja wysoce wprowadza prawdopodobieństwo do nieświadomego zaakceptowania rezygnacji z dwustopniowego logowania, co uważam za celowe i świadome działanie ze strony allegro.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

konto zamknięte
Nie dotyczy

Automatyczne logowanie? Ta opcja działa tylko dopóki nie usuniesz ciasteczek 🙂
W sumie dla komputera, gdzie już się logowałeś to raczej lepiej szybciej się zalogować 😛

oznacz moderatorów

mati_mat
#7 Wielbiciel#

Tu nie chodzi o automatyczne logowanie lecz o dwustopniowe logowanie. 

Ja chcę, żeby tak zostało. Ale za każdym razem jak wchodzę na allegro gdzie wpisujesz login i hasło to z automatu jest zaznaczona opcja, że chcesz dodać to urządzenie do zaufanych. 

Dla większości pewnie to jest wygodniejsze i możesz świadomie dokonać takiego wyboru. 

Ja chcę zostać przy dwustopniowym logowaniu ale jak po wpisaniu loginu i hasła dam zaloguj to niechcący mogę nie odznaczyć tej opcji na zgodę z rezygnacji logowania dwustopniowego. 

Jeszcze od biedy jeśli raz bym odznaczył i później komputer pamiętał mój wybór ale niestety za każdym razem mam tę opcję z automatu zaznaczoną.

Uważam, to za świadome działanie allegro i z mojej strony na takie coś zgody nie ma. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Wszędzie tak jest, w Citi, mBanku, FB, jedynie VK ma tak, że ptaszek jest i napis NIE ZAPAMIĘTUJ cośtam, czyli odwrotnie niż wszędzie 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mati_mat Dziękujemy za opinię i sugestię. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów