anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam pytanie. Jeżeli w tytule jest ci innego niż w opisie to czyj to jest błąd.?

Client:45661929
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

A3dam
#19 Nestor#

@Client:45661929 
Jeżeli w tytule jest ci innego niż w opisie

Chodzi Ci o tytuł oferty nadany przez sprzedającego czy tytuł (nazwę produktu) z tzw. "katalogu produktów Allegro" ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:45661929
#7 Wielbiciel#

Chodzi o to ze np. ktoś ma wpisane w tyle produktu że czegoś jest tam 15 sztuk, a w opisie 5. 

Czym się sugerować? 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak nie masz pewności zawsze możesz zadać pytanie sprzedawcy . Różnice są w opisach przez produktyzacje i "słynny" katalog allegro ,który źle przypisuje opisy do ofert sprzedawcy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:45661929 chodzi Ci o coś takiego ? 100 szt a 1000 szt 

wer.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:45661929
#7 Wielbiciel#
Tak
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:45661929  myśle że nalezy sie sugerować opisem.

Niestety katalog produktów ( gdzie są tytuły) jest tak wadliwy że nawet szkoda słów. Wczoraj wystawiając nasiona rukoli podpieło nam je pod produkt: nasiona selera. I teraz kupujacy widzi tytul - seler a w opisie jesrt - rucola. Tylko dlatego że ktos wczesniej użył kody EAN przypisanego do rucoli.

Ehh szkoda słów

Tak czy inaczej moim zdaniem tylko opis jest wiarygodny. Tworzy go sprzedawca który wie co sprzedaje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:45661929 To jest błędnie połączenie w tzw. produktyzacji, lepiej i bezpieczniej sugerować się tym co w opisie, masz wątpliwości zapytaj sprzedającego, masz tam"zadaj pytanie". Oczywiste jest za ofertę odpowiada sprzedajacy ale namieszało Allegro.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:45661929 Ważniejszy jest tytuł po prawej stronie > to jest tytuł nadany przez sprzedającego. Na ten główny po lewej nawet nie patrz . to fanaberie "katalogu ???" Allegro. Jak chcesz uniknąć problemów to czytaj dokładnie opis > ew. dzwoń lub pytaj sprzedawcy.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Ziolko39 
Ważniejszy jest tytuł po prawej stronie

A jak ktoś ogląda oferty na smartfonie ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@A3dam Lubisz komplikować ? To napiszę > ważniejszy tytuł nadany przez sprzedawcę niż przez Allegro > a poza tym najważniejsze > przeczytac dokładnie opis.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Zwracaj uwagę nie na tytuł Allegro, tylko opis sprzedawcy i zdjęcia sprzedawcy. Dzisiaj dodawałam nowy produkt: orzechy ziemne w karmelu 5 kg z firmy Tentor. Niestety połączyło mnie z orzechami tej samej firmy ale w innym opakowaniu i z wagą 200 g. Rozłączyłam więc produkt od katalogu ale za chwilę znowu został automatycznie połączony. Zgłosiłam błąd w produkcie i czekam sobie, bo są wysokie wymagania co do łączenia produktów. Tylko, że nikt takiego produktu jak ja nie sprzedaje.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie.

- Tytuł aukcji - służy wyszukiwaniu produktu, jego pozycjonowaniu itp.

- Wyświetlany towar z katalogu produktów Allegro - na tym można się najbardziej "przejechać".

- Trzeba czytać opis aukcji - sprzedający starają się dokładnie tam opisać sprzedawany przedmiot. W razie wątpliwości - przed zakupem można zadać sprzedającemu pytanie. Jest to jak najbardziej wskazane. 

A potem są zwroty, z tytułu "nie pasuje mi" (czyt. nie przeczytałem opisu aukcji), zwroty z tytułu zakupów dla darmowej przesyłki SMART. Potem są prośby o usunięcie ich z listy "nieaktywnych kupujących" , czyli tzw CL. A kto zwróci straconą kasę sprzedawcom?

Jak wystawiam towary - Allegro chce je łączyć nieraz z bzdurnymi produktami ze swojego katalogu. Nie zgadzam się z tym i wystawiam towar bez powiązania z produktem z katalogu Allegro. Niestety, od 1-go sierpnia będzie jeszcze gorzej - trzeba 100% ofert połączyć z katalogiem Allegro - wtedy dopiero zaczną się "jaja" , zwroty, reklamacje itp.

Kupujący nie czytają opisów aukcji

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów