anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

metoda dostawy tylko DHL - CZY ZWROT można zrobić paczką pocztową ?

Art_bazarek
#8 Zapaleniec#

Sprzedający jako formę dostawy ma odbiór osobisty lub DHL. Czy robiąc zwrot muszę odesłać zakup też kurierem DHL czy może to być np. paczka pocztowa? Przesyłka płatna i zwrot także. @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Art_bazarek Jeżeli masz płatny zwrot, możesz go wykonać dowolną metodą, nie musi to być DHL, może być paczka pocztowa.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Art_bazarek, tak jak napisała @xyz96. Oprócz tego możesz wysłać także za pośrednictwem InPost - nadać do paczkomatu przesyłkę kurierską na adres sprzedawcy. Ja również z tej metody skorzystałam, przesyłka dotarła szybko, a co ważne obyło się bez stania w długiej kolejce na poczcie 🙂

Najważniejsze, by przesyłka trafiła z powrotem na adres sprzedawcy, a jaką formę przesyłki wybierzesz, zależy tylko od Ciebie.

Wiola
oznacz moderatorów

Art_bazarek
#8 Zapaleniec#
Nie ma więc znaczenia że sprzedający w informacji o zwrotach ma napisane jak niżej:
 
Koszt zwrotu
Koszt zwrotu zależy od tego, jaką metodę dostawy wskażesz podczas zakupu.
zwrot
Wszystkie metody dostawy dostępne w ofercie na własny koszt
 
a z metod do wyboru jest tylko DHL i odbiór osobisty?
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Art_bazarek Wedle prawa konsumenckiego należy się Tobie zwrot kwoty za towar plus koszt najtańszej oferowanej przez sprzedawcę przesyłki.

Wysyłasz towar najwygodniejszą dla Ciebie metodą z możliwych dostępnych.

Fakt, że dostałeś towar za pośrednictwem kuriera, nie oznacza, że musisz zwrócić go kurierem. Istotne, by przesyłka dotarła na adres sprzedawcy.

Wybierz najdogodniejszą dla Ciebie formę dostawy 🙂

Wiola
oznacz moderatorów

ebricker
#9 Pomysłodawca#

Tak, ale jeśli sprzedający ma w ofercie tylko DHL, TO MOGĘ NP POCZTĄ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ebricker możesz wysłać czym chcesz na adres z zakładki zwroty, może być poczta polska byle dotarło to do sprzedawcy 🙂 

Nie ma znaczenia czym wysyłał 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów